Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Poznaj siebie - testy osobowości"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Poznaj siebie - testy osobowości
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Mosqua

Mosqua

21.10.2012
Post ID: 71722

A ja się przyczepię, głównie cytatów.

Cytat Tullusiona nie nadaje się na Praworządnie Neutralnego, a to poprzez zamianę prawa na obowiązek. Ma to znamiona fanatyzmu, od którego PN mocno stronią.
Twój cytat też średnio pasuje na Neutralnego - sceptycyzm jest cechą większego wachlarza charakterów, nawet u Praworządnych.
Cytat Kroatera nie pasuje, ponieważ nic nie mówi o linii dobro-zło czy praworządność-chaotyczność.
Cytat Agona pasuje dla większego wachlarza jak Chaotycznie Złych - nawet osoby Praworządnie Dobre mogą wypowiedzieć takie słowa, jeżeliby przyjąć iż tych dwóch panów są rewolucjonistami, których działanie będzie szkodliwe dla ludu.

Najlepiej dobrałeś cytaty dla Praworządnie Dobrego (Sanctum), Chaotycznie Dobrego (Ptakuba) oraz Praworządnie Złego (Я).

Cedric

Cedric

21.10.2012
Post ID: 71726

Mosqua

Cytat Kroatera nie pasuje, ponieważ nic nie mówi o linii dobro-zło czy praworządność-chaotyczność.

Mam wrażenie, że Taro określił Kroatera złym z powodu jego trudnego charakteru. Może Kroater jest znany ze swojej niecierpliwości, ale to w żadnym wypadku nie powinno decydować o jego postawie moralnej.
Dla przypomnienia: to on poinformował Jaskiniowców o wydaniu Heroes of Might and Magic I-IV Complete.

Podobnie ma się sprawa z osobami z lig, którzy wykłócają się o to, jak powinno się grać i często pomimo dobrych chęci, tracą cierpliwość do rozmówcy. W takim wypadku mówimy o temperamencie, który był już w tym temacie poruszany, a nie o etyce.

Mosqua

Mosqua

21.10.2012
Post ID: 71728

Mnie bardziej chodzi o cytat niż o postać.

Hayven

Hayven

21.10.2012
Post ID: 71730

Cedric

Podobnie ma się sprawa z osobami z lig, którzy wykłócają się o to, jak powinno się grać i często pomimo dobrych chęci, tracą cierpliwość do rozmówcy. W takim wypadku mówimy o temperamencie, który był już w tym temacie poruszany, a nie o etyce.

Czyżbyś miał na myśli kłótnię moją i Tlaloca? :D

A żeby nie było off-topu to dodam, że ciągle mnie zaskakują te złożoności charakterów D&D. A czy są jakieś strony odnośnie tego po polsku?

Mosqua

Mosqua

21.10.2012
Post ID: 71733

Sferopedia chyba najlepiej wyjaśnia

Taro

Taro

21.10.2012
Post ID: 71734

Prawdę mówiąc zrobiłem ten chart jako ciekawostkę a nie wyznacznik prawdy o nas i zapewne znalazłyby się lepsze cytaty (może nawet właściwsze osoby). Co do praworządnego neutralnego się nie zgodzę, że nie są fanatyczni. Na osi dobro - zło są wyważeni, ale prawo, prawo i jeszcze raz prawo to jednak fanatyzm. W sferopedii jest opis p. neutralnego planu i z tego co pamiętam, tam każdy członek społeczeństwa był gotów bezwarunkowo zginąć dla dobra systemu. To nie jest fanatyzm? Cytat Tula pasuje do praworządnego neutralnego, jednak pasuje też do innych typów.

Co do Kroatera czy Agona, to wątpię aby realnie mieli takie charaktery. No ale cóż, ktoś musiał wypełnić luki :D Cedric zresztą dobrze wyjaśnił czemu Kroater dostał takie a nie inne miano.

Taro

Taro

25.10.2012
Post ID: 71796

Jak ktoś chce, to dwa kolejne testy:

1) http://rumandmonkey.com/widgets/toys/testgen/5261/#.UImT-W9mIbC

2) http://www.nodiatis.com/personality.htm

Celestia

Celestia

25.10.2012
Post ID: 71798

Trang Oul

Mimo tego, nie jestem jak ork z DnD i nie niszczę wszystkiego po drodze. Trzymam się zasad, ale tylko własnych.

Przeciętny przedstawiciel rasy orków z DnD posiada praworządny zły charakter. Według Sferopedii po śmierci większość orków trafia do Acheronu. Acheron to sfera praworządna zła/praworządna neutralna, czyli orkowie są przede wszystkim praworządni, a na drugim miejscu źli.

Taro

Taro

30.10.2012
Post ID: 71829

Przykłady charakterów z historii polski: http://img20.imageshack.us/img20/8057/alignmentposter.png

Tabris

Tabris

30.10.2012
Post ID: 71831

To ostatnie to raczej jako test wiedzy historycznej. Kto zgadnie któż się kryje pod tymi portretami?

Mosqua

Mosqua

30.10.2012
Post ID: 71832

1. Kazio Wlk. 2. JP2 3. Kościuszko
1. Zamoyski Janek 2. Wałęsa 3. Zborowski Sam
1. Dmowski 2. Szczęsny-Potocki 3. Michał Piekarski

Magmol

Magmol

1.11.2012
Post ID: 71856

Na czym to niby polega, jak ma być ktoś zawsze zgodny z prawem gdy prawo go uciska? Znowu jak prawo jest w porządku, to tylko głupi z nim walczy. Ten podział to jest słaby pomysł.

Mosqua

Mosqua

1.11.2012
Post ID: 71857

Praworządność i chaotyczność nie mają nic wspólnego z inteligencją. Równocześnie można być praworządnym i walczyć z władzą (np. karliści). Najlepiej przeczytaj artykuł do których zalinkowałam wcześniej.

Magmol

Magmol

1.11.2012
Post ID: 71858

To głupie. Jak ludzie są dla mnie dobrzy to ja jestem taki dla nich, jak są źli to ja jestem dla nich zły, jak neutralni to ja jestem też względem nich neutralny. Jak prawo uciska to z nim walczę, a jak jest dobre to je chronię. Tylko głupi trzyma się jakiegoś charakteru i niezależnie od warunków jest zawsze taki sam.

Mosqua

Mosqua

1.11.2012
Post ID: 71860

Nie przeczytałeś artykułu wiec popadasz w ten sam błąd, co kiedyś popadł Agon - schematyzm i dosłowność. Charakter praworządny nie oznacza, że będzie zawsze i wszędzie współpracował z władzą. Charakter dobry nie oznacza, że jesteś pacyfistycznym maminsynkiem, którzy będzie przytulał się do wszystkich.

W tamtym artykule co linkowałam na górze wszystko jest jasno i porządnie wyjaśnione. Przeczytaj a zrozumiesz.

Taro

Taro

16.11.2012
Post ID: 72048

Kolejny ciekawy test: http://helloquizzy.okcupid.com/tests/the-1st-edition-advanced-dungeons-amp-dragons-alignment-calculator

Mówi nie tylko o charakterze ale również o tym, do której sfery trafimy po śmierci.

Fergard

Fergard

16.11.2012
Post ID: 72049

Hm. Jestem Prawdziwie Neutralny z lekkimi ciągotami do Praworządnego Neutralnego. Jest w tym chyba trochę sensu...

Mosqua

Mosqua

16.11.2012
Post ID: 72050

A co w tym widzisz bez sensu?

Fergard

Fergard

16.11.2012
Post ID: 72051

Wolę neutralną odpowiedź. Zgaduję, że mam w sobie coś niecoś z tego charakteru. Ot, po prostu spodziewałem się innego wyniku np. Chaotyczny Neutralny.

Mosqua

Mosqua

16.11.2012
Post ID: 72052

Wiesz, ten test ma mało pytań, proponowane odpowiedzi są nieprzemyślane. Dlatego nie przykładaj większej wagi do wyniku.