Imperium

Behemoth`s Lair

Jaskinia potrzebuje CIEBIE! :)

Permalink

Witajcie!

Tak jest! Jaskinia potrzebuje WASZEJ, moi drodzy, pomocy. Wierzę, że sukces oraz odnowa Jaskini Behemota jest jak najbardziej w naszym zasięgu, ale by to osiągnąć, musimy działać razem.

Co jest do zrobienia? Czym można się zająć? Gdzie potrzeba dodatkowej pary rąk, nóg, bądź głów (!?)?

- SOCIAL MEDIA - Aktualnie prowadzony jest tylko Facebook, ale z miłą chęcią przyjmiemy kogoś do obsługi naszego Twitterowego konta. Czym dokładnie by się tu zajmować? Szukaniem newsów, śledzeniem kont oficjalnych na tych serwisach, przeglądanie innych for oraz ćwierkanie i postowanie o nowościach, bądź ciekawostkach. Promocja naszego wortalu jest jednym z kluczowych elementów prowadzących do odnowy.

- NEWSMANI a.k.a. HEROLDIA IMPERIALNA - Powyższe wiąże się też z pisaniem wiadomości na stronach głównych Jaskini Behemota. Potrzebujemy chętnych, dyspozycyjnych, rzetelnych osób do łowienia wszelkiej maści nowinek o Heroes/Might and Magic/King's Bounty. Powstał nowy, ciekawy mod? Ubisoft zapowiedział nową grę/dodatek? A może w Jaskini dzieje się coś ciekawego (konkurs, święto, jakieś ogłoszenie)? Poszukujemy zarówno newsmanów dedykowanych (specjalizujących się w jakimś temacie) jak i wszechogarniających.
Do osiągnięcia sukcesu Jaskinia Behemota musi stać się rzetelnym i pewnym, aktualizowanym na bieżąco źródłem informacji.

- POMOC DO DZIAŁÓW - Jesteśmy najstarszą polską stroną traktującą o serii Might & Magic. Ten tytuł ZOBOWIĄZUJE NAS do zaoferowania internautom (a potencjalnym mieszkańcom) obfite w informacje i szczegóły działy dotyczące całej serii. Kładę szczególny nacisk na to, by strony te zawierały pełnię informacji na dany temat. Zwykłe pokazanie obrazka oraz podanie kilku statystyk lub napisanie kilku zwięzłych zdań nie jest zadowalające.
Każdy z działów powinien stać się swego rodzaju kompendium wiedzy na dany temat. Przykładem mogą być Heroes 3 oraz Heroes 2, które są na wykończeniu.
Dodatkowo potrzebujemy również projektów layoutów (szat graficznych) do niektórych działów, więc grafików również powitamy z otwartymi ramionami!
Oto lista działów, które wymagają aktualizacji:

Duel of Champions - Karcianka Might and Magic, która odniosła równie wielki, jeżeli nie większy sukces od Arcomage.
- potrzeba osób, które zapełniły by serwis treścią
ANULOWANE

Heroes 6 - Serwis wymaga gruntownej aktualizacji, wielu tekstów, uszczegółowienia obecnych.
- potrzeba osób, które zapełniły by serwis treścią

King's Bounty - Mamy przepiękną szatę graficzną, jednakże sam serwis jest całkowicie pusty. Osobiście uważam, że to naprawdę wielki grzech, że Jaskinia jeszcze nie zajęła się tą stroną. Wszak King's Bounty to protoplasta serii Heroes, a w dodatku nowa odsłona odniosła całkiem spory sukces.
- potrzeba osób, które zapełniły by serwis treścią

Might and Magic 6 - 8 - Działy te wymagają gruntownej przebudowy.
- potrzeba osób, które zapełniły by serwis treścią

Jeżeli chciałbyś zająć się czymś z wyżej wymienionych, albo widzisz się na miejscu innym niż tu wyszczególniono -> sprawdź poniższą listę i skontaktuj się z odpowiednią osobą!
SERWISY JASKINI BEHEMOTA - Z CZYM DO KOGO?

Chętni do pomocy proszeni są o zgłaszanie się DO MNIE NA POCZTĘ IMPERIALNĄ BĄDŹ MAILA: starclite[at]gmail.com (chyba, że opiekunowie konkretnych miejsc zostali wyznaczeni).

Pozdrawiam i chwała
Włodarz Hellburn

PS Nie ukrywam, że ten temat powinien pojawić się o wiele wcześniej, jednakże raczej wolę koncentrować się na przyszłości, niż przeszłości. Lepiej późno niż wcale :).


Liczba modyfikacji: 6, Ostatnio modyfikowany: 6.01.2016, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

A to nie jest tak, że oddaliśmy Duels kwasowej? Co do social media, to potrzebujemy chyba więcej newsów, żeby było czym się tam dzielić. Chyba, żebyśmy się dzielili tym co się w Osadzie znajduje, może to nie taki zły pomysł? Dla kogoś obcego to nie będą odgrzewane kotlety :]


Permalink

Vandergahast

A to nie jest tak, że oddaliśmy Duels kwasowej?

Moje forsowanie tego pomysłu skończyło się na gadaniu o tym z Gnomem na Konwencie. Z tego, co mi wiadomo, nie wyszło żadne oficjalne stanowisko w tej sprawie.

cheers
kam

Permalink

Zainspirowany tym tematem oraz wczorajszymi późnonocnymi dysputami na Ognisku wymyśliłem kilka rzeczy, które byłoby można zrealizować, by zwiększyć aktywność serwisu oraz zainteresowanie fanów serii. Potrzebna jest nam jakaś akcja marketingowa i unikatowa treść.

Byłoby można zrobić jakieś konkursy, czy to wiedzowe, czy growe. To powinno skusić ludzi, by chociaż tutaj zajrzeli. Z tego co wiem to jeszcze są jakieś niewykorzystane granty od Ubisoftu, więc po co mają zbierać kurz jak można je wykorzystać? Z unikatowej treści na chwilę obecną myślałem nad rozruszaniem kanału na YT (jakby wrzucać jakieś ciekawe materiały to może coś, by z tego wyszło) oraz spróbować przeprowadzić jakieś wywiady. Marhzin czy załoga VCMI powinni się na to zgodzić.

Co o tym wszystkim myślicie? Oczywiście mogę zająć się realizacją w takim zakresie w jakim dam radę, ale nie chcę zostać panem od brudnej roboty. Byliby jacyć chętni do pomocy? Albo macie jakieś własne pomysły?


Permalink

Kanał na yt w ogóle powinien być bardziej wykorzystany. Mateusz robił gameplaye z mapek poniżej 7 dni. On jak i Hellburn mają nagrane nasze walki na arenie z Heroes 2. Wiem, niby to jest w necie, ale chyba lepiej by było wbić to na konto jaskini i o tym trąbić.


Permalink

Nicolai: O jakiej konkretnie formie pomocy mówimy?

Taro: Zgadzam się. Kanał YouTube to niewykorzystany potencjał. Teoretycznie sam mam do niego dostęp, ale nie miałem motywacji by tworzyć coś więcej.

Tutaj też pojawia się pytanie. Czy ktoś byłby zainteresowany podziałać ze mną w tym sektorze? Jednym z konceptów jest video-seria ciekawostek z HoMM. Mam dokument, w którym zebrałem trochę materiałów.

Myślałem też o wywiadach, zarówno z twórcami jak i graczami na polskiej scenie Heroes.

Inna, najprostsza opcja, to nagrywanie walk, głównie starć na arenie.

Q chwale Jaskini :)

Permalink

Pomoc w każdej formie przydałaby się, bo niestety mój czas nie jest z gumy. Najbardziej jednak liczyłbym na pomoc przy konkursach, bo nie mam pomysłów i doświadczenia w tej kwestii. Więc jakby znalazłby się ktoś chętny na wsparcie mnie w tej kwestii to byłbym naprawdę wdzięczny. No i pomocą byłoby same powiedzenie co i jak jeszcze zrobić, by rozruszać JB.
Edit: Jakby co to jutro zacznę zajmować się tematem wywiadów ;)
Edit 2: Hah. Widzę, że Soft:Ubi mnie wyprzedził z tym wywiadem.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 4.12.2014, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

W związku z tym, że zwolniło nam się miejsce odnośnie tworzenia działu Heroes 1, apeluję do wszelkich chętnych osób o pomoc przy tym serwisie.
Dział wystarczy zapełnić treścią, opisać stworzenia, zaklęcia, budynki itd. Wszystko co da się powiedzieć o Heroes 1. Ze strony Wysokiej Rady możemy zapewnić wsparcie techniczne, wytłumaczyć co i jak działa :). Mile widziana wiedza na temat Heroes 1 (im większa tym lepiej).


Permalink

Nie jestem na 100% pewny czy to najlepszy temat... ale chciałbym przedstawić parę swoich pomysłów dotyczących tego jak można ożywić lub przynajmniej usprawnić Jaskinię.

Działy "Kuźnia Marzycieli" i "Magiczne Laboratorium"
Są to działy z wielkim potencjałem, a przeciętny odwiedzający prawdopodobnie nie ma pojęcia o ich istnieniu. Bo w końcu do większości działów o poszczególnych grach można trafić z ich działów tematycznych... a do tych w sumie tylko ze strony głównej forum. Raczej odwiedzanej rzadziej niż strona główna serwisu czy strony poszczególnych gier(posiadające na górze odnośniki do najnowszych tematów). Szczególnie to pierwsze miejsce jest moim zdaniem szczególnie cenne, mogące bardzo pozytywnie wpłynąć na aktywność... no bo któż z nas nie lubi sobie czasem posnuć wizji czy pomarzyć?
A jak ktoś zacznie w jednym dziale pisać... to bardziej prawdopodobne, że potem zechce udzielać się i w innych.
Dlatego dobrze byłoby zrobić na stronie głównej jakieś odnośniki do nich. Np pod panelem z ostatnimi postami na forum
Zwłaszcza do pierwszego z tych działów(Kuźni marzycieli), to miejsce wydaje mi się dość wyjątkowym w Jaskinii... dobrze byłoby je wypromować.

Panel ostatnich postów
Wydaje mi się, że warto tu pójść w ślady Kwasowej Groty i dodać opcje przewinięcia do paru kolejnych stron z nieco dawniejszymi postami(5 stron po 7 postów, co daje 35 postów, a użytkownikom szybciej jest przeglądać coś takiego niż wchodzić na forum i sprawdzać do akurat napisano, więc większa liczba postów w czymś takim byłaby zdecydowanie sprzyjająca aktywności) - zarówno w wypadku forum jak i Osady.

Osada
Tu główną bolączką, która może w pewnym stopniu tamować aktywność jest brak możliwości zakładania tematów przez wszystkich użytkowników - bo przecież nie zawsze to o czym ktoś chce napisać mieści się w już istniejących
Aha i to kogo zwrócić się jak znalazłem w opisach działów drobne literówki?

Usprawnienie krypty map
Krypta map to świetne miejsce... aczkolwiek moim zdaniem możliwe są pewne usprawnienia. Chodzi mi o możliwość ustawiania ogólnych filtrów. Np zamiast mapy tylko z Cienia Śmierci ustawić filtrowanie na mapy z dowolnego dodatku do Heroes III(oraz podstawki, albo też z kilku dodatków np z Ostrza Armageddonu i Cienia Śmierci). Podobnie przydatny byłby przedział poziomów trudności zamiast wybierania konkretnego(np trudny-niemożliwy, normalny-bardzo trudny), a także rozmiarów mapy(np XL-XH, H-G, S-M itd). Łącznie z opcją wylosowania mapy spełniającej podane w ten sposób kryteria. Możliwość sortowania po ocenach lub listach pobrań też mogłaby być bardzo przydatna.

Republikacja
To akurat nie jest mój autorski pomysł pisał o tym Tarnoob... i moim zdaniem to świetna idea. Pozwolę sobie zacytować:

Tarnoob

[...]
2. Republikacja. Wiem, że to ryzykowna propozycja, ale czy nie można by wyświetlać na głównej *losowych* albo innych starych postów? To jakiś sposób na podtrzymanie ciągłości z "czasami chwały". Podam przykład, że np. pismo "Młody Technik" ma na ostatniej stronie przeciekawą rubrykę "Sędziwy technik", gdzie przypomina wiadomości sprzed 100 lat - podobnie np. robi "Świat Nauki". Jaskinia zgromadziła ponad 100 tys. wiadomości i naprawdę jest co przypominać. Stare posty czy twórczość osadowa mogą wywołać nowe komentarze - o ile będą *pokazane*, a nie tylko leżały na dnie.
[...]

W ten sposób w wiele starych tematów dałoby się pchnąć nowe życie, dobrze byłoby chyba zrobić nawet dwie takie rubryki - mniejszą na osadę(z 3-5 postów) i większą na forum(6-8 postów) - odpowiednio pod panelami z najnowszymi postami forum i osady. A w miejsce powstałe przez różnicę wysokości(w wypadku tych pierwszych paneli zapełnione odnośnikiem do Kwasowej Groty) można by dać właśnie ten odnośnik do "Kuźni Marzycieli" i może "Magicznego Laboratorium"
Oczywiście chodzi mi o coś na takiej samej zasadnie jak panel ostatnich postów, ale byłyby w nim wyświetlane tematy w których ostatni post napisano powiedzmy z rok temu, nowy zestaw byłby losowany co tydzień, co miesiąc lub nawet codziennie(no i oczywiście po napisaniu czegoś w tym takim temacie byłby na jego miejsce losowany nowy).

Jeżeli to miejsce nie jest odpowiednie na takie sugestie to przepraszam, mam jednak nadzieję, że były choć trochę pomocne.

Aha i myślę, że być może mógłbym nieco pomóc przy dziale Hereos VI - na razie pewnie raczej powoli, tak od czasu do czasu z doskoku(jakąś rozsądnie większą ilością wolnego czasu będę dysponował pewnie dopiero w okolicach czerwca), kawałek po kawałeczku, ale coś byłbym pewnie wstanie zrobić. Tylko musiałbym wiedzieć czego dokładnie potrzeba.

Q chwale Jaskini!


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.03.2016, Ostatnio modyfikował: Lyokoheros

Permalink

Darkmoon Dragoner

Ja mogę pomóc w dziale Heroes 1 i w social miedia

A co konkretnie byś chciał zrobić odnośnie działu Heroes 1? Czego wg Ciebie tam brakuje i czym byś mógł się zająć?
Z Social Media sobie jakoś na razie radzimy, poza tym na tym polu wymagana jest znajomość poprawnej polszczyzny... której u Ciebie niestety nie widać, biorąc pod uwagę dotychczasowe wypowiedzi.

Lyokoheros

Aha i to kogo zwrócić się jak znalazłem w opisach działów drobne literówki?

Odświeżone działy Heroesowe (H1-H5 i H7) - do mnie.
Osada - do nikogo, póki co, bo nie będziemy nic robić z Osadą w obecnym stanie (w sensie, chcemy zrobić Osadę 2.0, a nie łatać istniejącą).

Lyokoheros

Krypta map [...] Np zamiast mapy tylko z Cienia Śmierci ustawić filtrowanie na mapy z dowolnego dodatku do Heroes III(oraz podstawki, albo też z kilku dodatków np z Ostrza Armageddonu i Cienia Śmierci). Podobnie przydatny byłby przedział poziomów trudności zamiast wybierania konkretnego(np trudny-niemożliwy, normalny-bardzo trudny), a także rozmiarów mapy(np XL-XH, H-G, S-M itd). Łącznie z opcją wylosowania mapy spełniającej podane w ten sposób kryteria. Możliwość sortowania po ocenach lub listach pobrań też mogłaby być bardzo przydatna.

Moim zdaniem takie filtry wcale nie są potrzebne, gdyż szukający map z reguły wie czego chce. Nie jestem też pewien ile z tym roboty od strony technicznej, ale podejrzewam, że to gra niewarta świeczki.
Sortowanie po ocenach lub pobraniach istnieje, wystarczy kliknąć na kategorię w tabeli.

Lyokoheros

Aha i myślę, że być może mógłbym nieco pomóc przy dziale Hereos VI - na razie pewnie raczej powoli, tak od czasu do czasu z doskoku(jakąś rozsądnie większą ilością wolnego czasu będę dysponował pewnie dopiero w okolicach czerwca), kawałek po kawałeczku, ale coś byłbym pewnie wstanie zrobić. Tylko musiałbym wiedzieć czego dokładnie potrzeba.

Póki co działem tym zajmował się Drakeburns ale idzie mu to bardzo ślamazarnie. Do zrobienia jest... w gruncie rzeczy absolutnie wszystko. Jeśli jesteś pewny, że chcesz pomóc, to jeszcze dziś możesz dostać uprawnienia do działu.


Permalink

Również mogę pomóc przy dziale H VI. Przy V jakkolwiek pomogłam to i tutaj bym się postarała w miarę możliwości.