Imperium

Aktualizacja głównej

Crazy odwalił kawał dobrej roboty, przenosząc linki z bocznego skrzydełka (dawniej: płaszczu) do górnego panelu. To zrobiło dużo miejsca. Można by tam np. wrzucić listę najnowszych postów na forum, map, mistycznych obrazów lub misternych rękopisów, a od biedy nawet link do sojusznika – Groty. Zmieściłby się tam nawet Behemot, który teraz jest trochę nisko.

Oprócz tego pragnę zauważyć, że jest też trochę miejsca na buttonik z Heroes VII.

Kto jest za takimi zmianami? Macie jeszcze jakieś pomysły?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob


Rozród nie jest prawem człowieka.

Oczywiście, jeśli ktoś ma dobre pomysły co do strony głównej i tego, jak jej wygląd można poprawić, jesteśmy otwarci na propozycje. Tylko ponieważ ja nie mam za grosz talentu graficznego, a Hellburn jest po pachy urobiony w innych działach, prosiłbym o podsyłanie gotowych plików PSD (i najlepiej ich wersji pociętych) na mojego maila. Gotowe pliki PSD z chęcią rozpatrzymy i wdrożymy, jeśli będą dobre, w jałowych dyskusjach na forum brać udziału nie będziemy.

Nie znam kodu głównej, ale nie jestem pewien czy dodanie batonika Heroes VII wymagałoby dodania nowej grafiki, czy raczej podziubdziania w jakichś akapitach, tabelach lub div-ach.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.04.2017, Ostatnio modyfikował: Tarnoob


Rozród nie jest prawem człowieka.

Kto jest za zmianą głównej grafiki na bardziej tradycyjną – z behemotem w jaskini? Nie grałem w H3 HD, ale być może zawiera ono tę grafikę w większej rozdzielczości.

Wprowadzenie nowych grafik po wskrzeszeniu w 2006 – najpierw z rycerzem z H5, potem z archaniołem z H6 – było dobrym, odświeżającym krokiem. Teraz jednak trochę to się wysłużyło i nie zaszkodzi wrócić do korzeni, bo jednak chyba lubimy wszyscy wspominać „stare, dobre czasy”.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 25.04.2017, Ostatnio modyfikował: Tarnoob


Rozród nie jest prawem człowieka.

To, co w pierwszej kolejności dodałbym na głównej, to dodatkowe karty nowych postów. Tak, jak na głównej Groty, gdzie pod nagłówkiem "Smocze Forum" mamy siedem najnowszych postów, a do tego jeszcze cztery karty kolejnych.


Mahadeva akbar!

Tarnoob:
Jak wcześniej mówiłem. Przygotuj plik PSD z layoutem głównej i jeśli będzie dobry, to go wdrożymy. Ankietą / głosowaniem "kto jest za" nic jeszcze w historii nie osiągnięto, poza podniesieniem mojego ciśnienia.

Silv:
To dobry pomysł, wykonywalny nawet przy mojej niechęci do grzebania przy forum. Tylko najchętniej bym się do głównej dobierał przy większych zmianach. Chętnie bym dorzucił najnowsze mapy z Krypty, tak było w oryginalnym projekcie.

Dziś na głównej aktywne są 3 tematy w Imperium i 2 w Osadzie. Pozostałe dyskusje miały aktywność przed 2-3 dniami. Nie widzę powodu, żeby rozszerzać listę tematów.

Ale lista map z Krypty to inna sprawa, podobnie jak lista najnowszych grafik z Osady.

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.03.2015, Ostatnio modyfikował: MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Sęk w tym, że nie każdy odwiedza główną Jaskini każdego dnia. Poza tym, niektóre wartościowe tematy nie dostają odpisów i szybko znikają pod innymi. Druga sprawa, że jeśli na głównej pojawią się wszystkie tematy do jakich dany Jaskiniowiec ma dostęp (np: te z Sali Narad), to często przykryją one zwykłe. Dlatego dalej jestem za wprowadzeniem tego.

MiB

Pozostałe dyskusje miały aktywność przed 2-3 dniami.

Wbrew pozorom nie zawsze tak jest. ;)


Mahadeva akbar!

Dlatego dla osób odwiedzających JB nieregularnie istnieje na forum opcja pokazania "Nieprzeczytanych tematów". Dołożenie analogicznej listy "Ostatnio aktywne", która zawierać będzie aktywne tematy z ostatnich X dni (np.: 7 dni).
Jestem zwolennikiem takiej listy + linku doń na stronie głównej, niż malutkich przycisków do przewijania listy ostatnio aktywnych tematów na SG.

Pozdrawiam

MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Nie jestem pewien, czy ta opcja działa - na pewno u mnie ta lista jest wiecznie pusta. Co nie zmienia faktu, że znacznie łatwiej będzie nowemu użytkownikowi poszukać interesującego go tematu na stronie głównej, niż gdzieś w zakamarkach forum. Tym bardziej, że Osada nie posiada przycisku "Nieprzeczytane tematy", a nam zależy przede wszystkim na wygodzie korzystania z Jaskini.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.03.2015, Ostatnio modyfikował: Silveres


Mahadeva akbar!

Silv - odniosłeś się jedynie do początku mojej wypowiedzi, która miała na celu wskazania pewnego istniejącego rozwiązania. Ono może nie działać, nie przeczę. Ale analogiczna lista najnowszych postów, obejmująca zarówno Osadę jak i Imperium, do tego dostępna na forum oraz z linków pod listą postów na SG, mogłaby rozwiązać problem.
W mojej ocenie byłaby taka lista prostsza w implementacji niż "stronicowanie" tych dwóch małych boksów na SG. Do tego, ponieważ wyświetlana byłaby na żądanie, w ramach Imperium, spokojnie mogłaby obejmować ukryte komnaty (czego dziś listy na SG nie robią).

Pozdrawiam

MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Przyznaję, że link prowadzący bezpośrednio do takiej listy też jest przyjemnym rozwiązaniem. Tym bardziej ze względu na wyświetlanie ukrytych tematów. Jednak dalej będę trzymać się swojej opcji - subiektywnie, głównie przez walory estetyczne. :)

@edit: jak się nad tym zastanawiam, to nawet rozwiązaniem bardzo przyjemnym. Ale tylko, gdyby pojawiła się opcja "oznacz jako przeczytane".

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.03.2015, Ostatnio modyfikował: Silveres


Mahadeva akbar!