Imperium

Podział wojska - jedynki

Mam taki kłopot ... czy w H I oraz H II jest możliwość podziału wojska u bohatera tak żeby mieć tzw. "jedynki" - pojedyncze jednostki do osłony strzelców, ściągania kontry, czy też np. podziału 3 smoków na trzy sloty w celu przebicia blokad jednostek strzelających?

W jedynce nie ma takiej możliwości. W dwójce dzielisz armię przytrzymując shift w czasie przenoszenia jednostki z jednego slotu do drugiego.


Bez Komentarza - mój kanał na youtube.

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź :) A wiesz może czy można skądś pobrać polską wersję jedynki? Mam en.

Można pobrać ze sklepowej półki. Nie popieramy tu piractwa.


Worship me, and I may yet be merciful...
Then again, maybe not.

Nie chcę piracić. Sądziłem, że gra ze wzg. na wiek jest udostępniana do darmowego pobrania. Zresztą mam płytę z częściami I-III i wersją anglojęzyczną.

A może kojarzycie z jakiego powodu przy próbie zapisu stanu gry otrzymuję komunikat "Insufficient disk space"? Folder GAMES istnieje.

Dostajesz to bo... masz mało miejsca na dysku?


Bez Komentarza - mój kanał na youtube.

Mam miejsce na dysku. Chyba chodzi o to, że mountując folder z grą w dosbox podaję jako typ pliku cdrom (inaczej dostaję błędy) i zapewne gra broni się przed zapisem na cd-romie ...

Tego ci nie powiem, mało bawiłem się dosboxem. Poza tym serio mógłbyś sobie załatwić gry na cd bądź obrazie płyty.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.12.2015, Ostatnio modyfikował: Taro


Bez Komentarza - mój kanał na youtube.

W sumie na ten moment nawet już nie wiem jaką mam wersję. Miałem nadzieję, że to z promocji na gogu za 3,99$. Być może pomyliłem pliki. Mam też grę na płytach z gazet oraz (nie pamiętam już co za wersję extra klasyki) z częściami I-III. Jak będę w domu to sprawdzę, tylko co mi po płycie jak mam "beznapędowy" laptop i niedziałającą nagrywarkę w pc :p

Pamiętasz może, czy w I i II działała funkcja "wait" jak w h3? Ewentualnie jakim klawiszem?

Nunquam

Pamiętasz może, czy w I i II działała funkcja "wait" jak w h3? Ewentualnie jakim klawiszem?

W H1 i H2 nie ma takiej opcji, choć była początkowo planowana.


Worship me, and I may yet be merciful...
Then again, maybe not.

Jedynki nadal nie jestem w stanie uruchomić.
Co do dwójki - już znalazłem. W oryginale (h2) może i nie ma. Wrzuciłem mod, który dodaje "czekaj". Gra się ciekawiej ;) Mod powinien mieć jeszcze funkcję wyłączającą 100% użycie procesora w trakcie gry oraz funkcję poprawiającą rozgrywkę ...

Nie wiedziałem, że jest taki mod. Skąd? Pokaż. Udowodnij.


Bez Komentarza - mój kanał na youtube.

Co Ci mam udowadniać. Wyrosłem już z tego :p Łap linka: Link do strony z plikami
Może nie zlinczują mnie jako pirata :) Pierwsza paczka - homm2_alexspl -na stronie ma 4 pliki. Pliki "współpracują" tylko z wersją eng. i rosyjską. U mnie (h2 eng). działa tylko pierwszy - ten od "wait". Plik umieszczasz w katalogu z grą (h2). Funkcja oczywiście jest ukryta i działa jak w h3. Czekasz (W), pauzujesz całą turę (spacja). Cóż dodać ... gg ;)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 22.12.2015, Ostatnio modyfikował: Nunquam

Jeszcze pytanie. Znacie może jakiś program (mod) pod heroes 2 umożliwiający przynajmniej szybką wymianę jednostek oraz artefaktów pomiędzy bohaterami. Coś na kształt hdmoda?

Chodzi mi o taką opcję jak na filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=ya8C_LBukfY

np w 8:48 Choć koleś tak szybko wymienia jednostki, że ciężko nadążyć.

My nie wiedzieliśmy nawet, że jest mod dający komendę "czekaj". Jeśli na dzikich rosyjskich stronach nie ma czegoś takiego, to i tu nie będzie.


Bez Komentarza - mój kanał na youtube.

A to nie jest przypadkiem kwestia pocięcia filmu i przyspieszania go? Przecież on nie jest płynny i widać skoki.

W Dosboxie może musisz zainstalować. Komenda install. Może trzeba emulować cd?
mount d c:/programy/h1 -t cdrom
Popróbuj.
Mod na czekaj... Tak ci Rosji wymiatają. Mają mod który w jedynce daje siatkę na polu bitwy i pokazuje ile zdrowia zostało jednostce. Tzw. TE. Największa na Świecie strona o HI i HII:
http://handbookhmm.ru/
Tu szukajcie. Jeśli coś jest to tu.
Z drugiej strony... Czy komputer potrafi poczekać? Jeśli nie zaprogramowali tego komputerowi to niestety nic z tego. Jeśli tylko gracz będzie używał to niezbyt fajne. Coś jak wpisywanie kodów. Trzeba grać takimi opcjami jakie potrafi wykonać komputer.

Witam :)

Widzę że niektórzy nie mogą znaleźć porządnie działającej polskiej wersji serii Heroes :)
Nie chcę robić reklamy, ale jestem szczęśliwym posiadaczem Heroes I-IV oraz V z dodatkami są do kupienia za grosze w wydaniu Ubisoft Exclusive, można kupić na allegro albo na muve.pl :)
Nie to żebym nigdy nie grał w Heroes hehe ale kompletuje klasyki i chciałem się z Wami podzielić gdzie można nabyć działające po polsku i co najważniejsze oryginalne części Heroes :)

Obecnie zacząłem grać w Heroes I (aż mi się łezka zakręciła :) ) i hula na windzie 7 :)

Pozdrawiam,