Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "PJwDK - sezon trzeci"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > PJwDK - sezon trzeci
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Silveres

Silveres

24.06.2016
Post ID: 82121

Puchar Jaskini w Dyscypliny Kurnikowe
Z dniem dzisiejszym rozpoczęły się wakacje, więc - jak rok temu - pojawiła się możliwość zorganizowania kolejnej, trzeciej już edycji naszego własnego turnieju na Kurniku.

O co właściwie chodzi?
O dobrą zabawę i spędzenie czasu w doborowym towarzystwie. Zdrowa konkurencja i sabotowanie oponentów na każdym kroku przy pomocy trucizn, bomb atomowych i łaskotania*.

No dobra, a w co gramy?
W ubiegłym roku były to makao, kości, monopol oraz piłka. Chciałbym dodać literaki (scrabble), kalambury oraz warcaby. Jednak Wasz ukochany prowadzący zawsze pozostaje otwarty na nowe horyzonty. Jeśli pojawią się chętni do gry w inną dyscyplinę, turniej poszerzymy.

Jak będą wyglądać rozgrywki?
Po wylosowaniu i opublikowania przeciwników muszą oni rozegrać ze sobą wyznaczoną liczbę partii gier w podanym czasie. Umawiać należy się między sobą. Wyniki umieszczać będziemy w odpowiednim miejscu, wraz ze screenem potwierdzającym. Wyjątkiem są mecze, które obserwować będę (bądź inny wyznaczony sędzia) osobiście. W tych nie trzeba załączać screena, a jedynie poinformować o wyniku.

Brzmi super! Bierz moje pieniądze! Jak mogę się zapisać?
W odpowiedzi do tego tematu podaj swój nick z Kurnika oraz nazwy dyscyplin, w których chciałbyś wziąć udział.

Updejt: zapisy trwają do 1. lipca włącznie.

* Żartowałem. Łaskotanie KATEGORYCZNIE zabronione.

Bychu

Bychu

24.06.2016
Post ID: 82122

Chętnie znów zaoram w Piłkę. Resztę też ruszę i dam się pokonać. :]

Masz Silv, podaję hasło: OKOŃ nick: bynio7410

Irhak

As Gier Irhak

25.06.2016
Post ID: 82123

Mi pasuje makao i kości. Piłka dla mnie odpada, bo się wyłożę kompletnie (marny oponent ze mnie). Monopol trochę lepiej pasuje, ale trochę długo się gra. Uwielbiam za to literaki i moim zdaniem najbardziej się nadaje do Osady ;)

Mój nick na kurniku jest taki sam jak tutaj, Irhak ;)

Silveres

Silveres

26.06.2016
Post ID: 82124

Jak znajdą się jeszcze przynajmniej trzy osoby chętne na literaki, to zagramy też w literaki. Zgadzam się, pasuje to do Osady.

Kilka lat temu graliśmy też w warcaby - była nawet niezła frekwencja. A w tym roku? Ktoś, coś?

Crazy

Crazy

26.06.2016
Post ID: 82125

Piłka. Warcaby.

gnomis

Thanathos

Thanathos

26.06.2016
Post ID: 82126

Nick: thanathosss

Warcaby, Monopol i Literaki.

Tabris

Tabris

26.06.2016
Post ID: 82127

Nick: mirchea

Literaki, monopolowy

Nicolai

Nicolai

26.06.2016
Post ID: 82128

A kalambury będą? W kalambury to wszyscy na wszystkich, co nie? W każdym razie jak będą kalambury to chcę grać w kalambury i makao, a jak nie będzie to tylko makao ;)

(stan na 02.07.2016 godz. 09:58) Dyskwalifikacja. Brak nicku z Kurnika.
- Silv.

Irydus

Irydus

26.06.2016
Post ID: 82129

mogę zagrać w makao, warcaby, kalambury, kółko i krzyżyk ;P tryktraka i w mahjonga

nick: irydus

Dark Panda

Dark Panda

27.06.2016
Post ID: 82130

Sami znajomi! :D
makao, kości, piłka, kalambury i warcaby
Nick: ponda
EDIT: Irhak nakłonił mnie do literaków ;)

Ignis

Ignis

27.06.2016
Post ID: 82131

Jeśli tylko rozgrywki będą organizowane po godzinie 19 - 20, chętnie się zgłoszę.
Makao, kości, monopol - chętnie. Piłka też może być, aczkolwiek przegram w tej dziedzinie i o tym informuję zawczasu - nacieszcie się :P Literaki i scrabble też ok!
Nick: zgredek7

A nie myślałeś czasem o szachach, Silv?

Silveres

Silveres

27.06.2016
Post ID: 82132

Ja nie myślę, ja nadzoruję. Formułka taka jak zawsze: znajdą się chętni (minimum 4 osoby) na szachy, to będziemy grać w szachy.

Dobrze widzieć tylu zainteresowanych. Mamy już minimalny próg do makao, kości, piłki, monopolu, warcabów, literaków i kalamburów. Oczywiście im więcej graczy się zgłosi, tym weselej będzie nam się grało.

Dodatkowo, ja zawsze mogę wziąć udział we wszystkim w formie uzupełnienia. Jeśli do jakiejś dyscypliny będzie brakować jednej osoby, to zagram.

Irhak

As Gier Irhak

27.06.2016
Post ID: 82133

A nie myślałeś czasem o szachach, Silv?

Mamy już minimalny próg do makao, kości, piłki, monopolu, warcabów, literaków i kalamburów.

Hmm... praktycznie wszystko może być dla mnie ;) W piłkę i tak przegram, warcaby i szachy też mogłyby być, choć orłem nie jestem. I tak samo jak Ignis, pod wieczór łatwiej mi znaleźć czas.

Wiwernus

Wiwernus

28.06.2016
Post ID: 82134

Monopol. Nick: wiwgrotobojca

Thanathos

Thanathos

1.07.2016
Post ID: 82135

Szachy? Czy dobrze słyszę? A więc i na nie się piszę!

Silveres

Silveres

1.07.2016
Post ID: 82140

Jutro rozlosuję drabinki, które - jak wszystkie ważne informacje - pojawią się w tym temacie.

PS: Przypominam, że podanie nicku z Kurnika przynajmniej raz w tym temacie jest obowiązkowe.

Jako, że jednak zagram w formie uzupełnienia, mój nick: mshaded

Kammer

Kammer

1.07.2016
Post ID: 82141

Dobra, to ja biorę... makao (chyba w końcu kojarzę reguły), kości (mus!), monopol (4fun), piłka (bo fala popularności po Euro), literaki (czy wszystko muszę uzasadniać?), kalambury (chyba nie muszę), warcaby i szachy (<wstaw komentarz>).

Nick: Kammer.

Silveres

Silveres

2.07.2016
Post ID: 82145

Pary zostały wylosowane. Każdy gracz ma obowiązek zapoznania się z zasadami (umieszczone poniżej) i przestrzegania ich.

1. O terminach rozgrywek gracze mają dogadywać się między sobą drogą prywatną lub - w ostateczności - odpowiadając w tym temacie;
2. W razie braku odpowiedzi ze strony przeciwnika, należy poinformować organizatora;
3. Wszelkie wyjazdy i nieobecności graczy należy zgłaszać jak najszybciej. Od indywidualnej oceny organizatora zależy dyskwalifikacja nieobecnego gracza;
3. Jeśli przed grą jeden z graczy poprosi o rozgrzewkę/partię treningową, drugi ma obowiązek się zgodzić, nie ma jednak obowiązku by nieobeznanego gracza uczyć zasad danej gry;
4. Rozgrywka toczy się w formule BO3, bądź BO1 (rozgrywamy w sumie trzy/jedną partie, gracz, który wygra większą ich ilość, zwycięża) i jest to wyraźnie zaznaczone przy nagłówku danej dyscypliny;
5. Po rozegraniu meczu zwycięzca odpowiada w tym temacie wstawiając:
- nazwę dyscypliny
- nicki uczestników (te z Jaskini, nie z Kurnika)
- wynik, czyli także miejsca, jakie zajęli gracze, gdy jest ich więcej niż dwójka
- screen (bądź kilka) obejmujący przebieg całej rozgrywki (czat Kurnika)*
6. Przewiduję również drabinki przegranych, więc jeśli ktoś nieszczęśliwie trafi na mistrza w pierwszej rundzie, wciąż będzie miał okazję, by dostać się wyżej;
7. Runda pierwsza kończy się 11.07.2016 - jednak nie widzę żadnego problemu w rozpoczęciu drugiej dla dyscyplin, które zakończą swoje rozgrywki wcześniej;

* Rozgrywki, które oglądam osobiście zwolnione są z obowiązku wstawiania screenów potwierdzających.

Makao (BO3)
Bychu - Igniś
Irhak - Kammer
Irydus - Dark Panda
Ahavahai - Silveres

Kości (BO3)
Bychu - Silveres
Dark Panda - Irhak
Kammer - Igniś

Piłka (BO3)
Dark Panda - Bychu
Igniś - Crazy
Kammer - Silveres

Monopol (BO1)
Wiwernus - Tabris
Bychu - Thanathos
Kammer - Igniś

Warcaby (BO1)
Crazy - Irhak
Irydus - Ahavahai
Dark Panda - Kammer
Silveres - Thanathos

Literaki (BO1)
Irhak - Silveres
Thanathos - Tabris
Dark Panda - Igniś
Kammer - Ahavahai

Kalambury (FFA)
Rozgrywamy jedną partię, w której biorą udział wszyscy zawodnicy. Mam nadzieję, że dacie radę dogadać się ze sobą co do terminu. Jeśli nie, ustalę go ja i zagrają ci, którzy się pojawią. Gramy do 1000 punktów.
Irydus
Dark Panda
Igniś
Kammer
Thanathos

Szachy (BO1)
Ahavahai - Thanathos
Irhak - Silveres
Kammer - Igniś

Oczywiście w razie jakichkolwiek nieścisłości, czy pytań - służę pomocą. Można się ze mną kontaktować każdą dostępną drogą poza gołębiami. Proszę nie przysyłać gołębi.

Irhak

As Gier Irhak

2.07.2016
Post ID: 82146

Jedno pytanie, bo nie łapię do końca jednej zasady. BO3 oznacza, żę gramy 3 partie z jednym przeciwnikiem czy 3 partie w turze?

Silveres

Silveres

2.07.2016
Post ID: 82147

BO3 - rozgrywamy maksymalnie trzy partie z wylosowanym nam przeciwnikiem. Czyli jeśli wynik będzie 2:0 to nie ma potrzeby rozgrywania trzeciej.

BO1 - rozgrywamy tylko jedną partię.

FFA - rozgrywamy tylko jedną rundę wszyscy na wszystkich w jednej, wspólnej grze. Taki system jest tylko w kalamburach.