Imperium

Mapa z nowym celem

Witam, mam pytanie, czy byłaby możliwość stworzenia takiej mamy, że żeby wygrać trzeba by przejąć zamek na środku mapy. Po drodze byłyby różne przeszkody bramy z potworami itp. Każdy z graczy by miał identyczną trasę do pokonania. Chodzi mi o taką mapę co była w Heroes 5.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.07.2017, Ostatnio modyfikował: Tabris

Owszem, można taką stworzyć. Trzeba by stworzyć odpowiedni skrypt, tego typu mapą jest "Gateway" z zasobów Krypty, więc możesz ją sprawdzić pod tym kątem.


Zrozum, że jesteś wolny i czyń co chcesz.

Tylko że "Gateway" niekoniecznie robi to dobrze. Po pierwsze dlatego, że skrypt został napisany nieładnie (teraz np. nie wklepałbym dwustu linii, tylko wrzucił obiekty mapy do tablicy, a potem stworzył jedną funkcję i odpalał ją dla zwycięzcy). Po drugie - przez to, że jest to skrypt, komputer nie wie, że żeby wygrać, musi zdobyć miasto w centrum. Lepiej by było chyba ustawić to jako cel normalnie, przez właściwości mapy - tyle, że u mnie nie działało, a mapę chciałem mieć gotową na już (i chciałem dodać jakieś swoje własne elementy do zwycięstwa, czego nie mogłem dokonać bez oskryptowania wygranej).

EDIT: Specjalnie pobrałem mapkę jeszcze raz i wygląda na to, że ja już ten skrypt poprawiłem przed wysłaniem do Krypty. Ale i tak za długo by zajęło tłumaczenie, co i jak zrobić, żeby dostosować to do innej mapy.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.07.2017, Ostatnio modyfikował: Hayven

Lub w mieście umieść ,,potwora" i zadanie pokonaj potwora. Ale przecież ,,zdobądź miasto" to wbudowany w edytor cel standardowy? To w czym problem? Ustaw po prostu.

Z pokonaniem potwora to strzał kulą w płot, bo to nie ma prawa działać. Co do drugiej porady - niby tak, tylko właśnie nie wszystko zawsze działa tak, jak moglibyśmy chcieć. Poza tym, w H5 jest z tym jeszcze odrobinkę zabawy, bo nazwy skryptowe i w ogóle.

Z drugiej strony, nawet nie wiemy, o którą część gry autorowi tematu chodzi :p

A ty mówisz o HV! Myślałem, że w HIII chcesz jak w HV :-) O tej grze wiem tylko z widzenia i słyszenia...