Imperium

Problemy z kampaniami

Witam!

Mam pytanie do jaskiniowej braci fanów H3:

Posiadam oryginalną wersję H3 (eXtra Klasyka ;) ). Postanowiłem przejść kampanie "Nowy początek" (1-sza kampania z RoE).
Niestety - już na samym początku napotkałem na problem.

Otóż na pierwszej mapie kampanii limit doświadczenia dla herosa pozwala mu osiągnąć maksymalnie poziom 6.
U mnie tak jakby tego limitu nie ma - ilekroć gram w tą kampanię, kończę ją tak na 14 poziomie ;)
I nie byłoby w tym nie złego, gdyby nie fakt, że po przejściu do drugiej mapy gra spostrzega swój błąd i wymienia mia wszystkich herosów na jakichś pierwszopoziomowych :(

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy jest to "popularny" bład w wersji z "eXtra Klasyki"
(pamiętam, że daaaawno temu, gdy dysponowałem inszą wersją H3, tą kampanie przeszedłem do 4 mapki, więc się dało).

I na koniec najwazniejsze z pytań: czy można jakoś ten błąd ominąć/naprawić/zneutralizować/no pozbyć sie ;) ?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 5, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Wejdź na stronę: http://www.acidcave.com/vault.php#inne i poszukaj tam RoE campaigns fix - poprawia błędy. To jest standard w tych kampaniech - zawsze tak było - jedynie czyste RoE nie miało tego błędu ale po wgraniu SOda lub AB ten błąd wystepuje notorycznie. Po instalacji będziesz mógł sobie dodatkowo wybrać poziom trudności(o ile dobrze pamiętam).


H3 - świetne, WoG - boski, H5 - tandeta, szmelc i wszystko co najgorsze...

Dziękuje, pliczki zassałem, jak wrócę do domu sprawdzę :)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Witajcie Panowie ;)

Podobnie jak przedmówca - MiB - napotkałem na problemy z kampanią.
I podobnie jak MiB jestem posiadaczem wersji z "eXtra Klasyka".
Mianowicie, ukończyłem wszystkie trzy kampanie w "Odrodzeniu Erathii", niestety kolejne nie chcą się uaktywnić :/
Saveów niestety nie posiadam do każdej misji (a początkowo właśnie w nich szukałem problemów...)

Dlatego zwracam się do szanownej Braci o pomoc w rozwiązaniu owej sytuacji.
Chciałbym przed instalacją WoG'a przejść/ukończyć wszystkie kampanie w Odrodzeniu Erathii, a nstępnie w AB i SoD...
A tak jestem przyblokowany, a także sfrustrowany zaistniałą sytuacją...Stąd też ma prośba o pomoc w rozwiązaniu owego problemu :)


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

hmm... z kampaniami w H3 jest tak: przechodzisz jedną, i w momencie kiedy później otwiera Ci się ekran do wybrania nastepnej kampanii, (a na tej która właśnie przeszedłeś masz 'ptaszka') i wtedy musisz wybrać jakąś kampanie - jesli w tym momencie wyjdziesz, a później nie wczytasz sejwa, (na którym masz 'ptaszka')tylko od razu wejdziesz w menu kampanii i wybierzesz kolejną - nie otworzą Ci się następne kampanie.

Chyba że to nie ten problem ;)


The Road goes ever on and on

Niestety nie :/
Ukończyłem pierwsze trzy kampanie w nsatępującej kolejności: Niech żyje królowa, Podziemia i diabły, Wojenny zamęt.
Po ukończeniu tej ostatniej czekałem właśnie na odblokowanie kolejnych, niestety rzeczywistość zderzyła mnie z murem noszącym nazwę rozczarowanie :/ (nie odblokowały się ;( )
Niestety ja także podchodzę do tej sprawy odrobinkę ideologicznie, tzn. chciałbym ukończyć kampanię chronologicznie - Odrodzenie Erathii, AB, SoD (niestety nie pamiętam kolejności ukazania się dodatków).
Wszak do dziś dzień pamiętam, jak zagrywaliśmy się wraz z przyjaciółmi w akademiku w H3, zamiast uczyć się do sesji, kolokwiów :) Stąd też wynika mój sentyment, zawsze kochałem H3 (H4 odrobinkę mnie rozczarował).
Stąd też ma prośba do Zacnego Grona Jaskiniowców o pomoc w sprawie rozwiązania owego problemu.


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

1. Chronologicznie (jeśli chodzi o fabułę) to SoD jest przed RoE i AB. Wliczając w to Heroes Cronicles - sprawa się dodatkowo komplikuje...
2. Co do twojego problemu - chyba takowy pierwszy u ciebie wystąpił, więc nikt nie zna odpowiedzi.. :) Kiedyś w dziale Heroes 3 był plik z sejwem, który dawał dostęp do wszystkich kampanii - nie ważne czy kampanię przeszedłeś ty ktoś inny - zawsze można było zgrać jeszcze raz... :)


"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."

Hmm... Nie wiem dlaczego, ale ja zawsze myślałem, że RoE jest przed AB i SoD... Ale podsunąłeś mi pewien pomysł :)
Być może owe dalsze kampanie uaktywnią się w momencie ukończenia kampanii z AB lub SoD? Muszę sprawdzić...Ale także poszukam tego save'a, o którym wspomniałeś. I tak jak powiedziałeś: Kampanię zawsze można ukończyć jeszcze raz.
Dzięki za pomoc - być może jeszcze ktoś wpadnie na pomysł jak rozwiązać ową sytuację, bądź też będzie skory do podzielenia się takowym save'em, o ile oczywiście będzie w jego posiadaniu ...

O.o te błędy :/

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 7.01.2007, Ostatnio modyfikował: Szamanus


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

Nie, przechodzenie AB/SoD nie ma wpływu na kampanie RoE.
Zamiast sejwa możesz przy pomocy kodów 'przejść' te kampanie. Jednakze musisz się liczyć z tym ze za późniejsze, normalnie wykonane kampanie, nie dostaniesz wpisu do HighScores(wpis będzie, tylko jako gracz będzie figurował Oszust!)


The Road goes ever on and on

I właśnie takiej sytuacji za wszelką cenę pragnę uniknąć... Ostatnio kody do jakiejkolwiek gry użyłem w Heores 2, a to było wieki temu... Gra poprostu traci urok z kodami (moim zdaniem). Z drugiej strony jednak przysłużyły by się one w mym mniemaniu zacnej sprawie...
Jednakże jeszcze poczekam, być może ktoś z was Panowie będzie rad podzielić się ze mną swymi save'ami, dzięki którym będe mógł spokojnie powalczyć sobie z kampanią, a następnie zabrać się za rozgrywki na mapach (które na marginesie mówiąc są tak pieczołowicie przez was tworzone).

Więc poczekam jeszcze chwil parę, przeszukałem także zasoby jaskini w dziale H3, ale link prowadzi mnie jedynie w pustkę :/


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

Eru

Zamiast sejwa możesz przy pomocy kodów 'przejść' te kampanie. Jednakze musisz się liczyć z tym ze za późniejsze, normalnie wykonane kampanie, nie dostaniesz wpisu do HighScores(wpis będzie, tylko jako gracz będzie figurował Oszust!)

Niekoniecznie, da się oszukać także ten opis. Działa zarówno w H3 jak i H4 (w H2 pewnie też).

Szamanus

Jednakże jeszcze poczekam, być może ktoś z was Panowie będzie rad podzielić się ze mną swymi save'ami, dzięki którym będe mógł spokojnie powalczyć sobie z kampanią, a następnie zabrać się za rozgrywki na mapach (które na marginesie mówiąc są tak pieczołowicie przez was tworzone).

Odpowiedni sejw masz na Age of Heroes (na samym dole jest opis i plik odblokowujący do pobrania).

Szamanus

Stąd też ma prośba do Zacnego Grona Jaskiniowców o pomoc w sprawie rozwiązania owego problemu.

A inne osoby w JB to niby są gorsze od jaskiniowców? ;P

Liczba modyfikacji: 6, Ostatnio modyfikowany: 8.01.2007, Ostatnio modyfikował: Avonu


"When someone desires information, they come to me." - 8t88

Pipiru piru piru pipiru pi!

Ależ szanowny Avonu de Odihs, ja nigdy nie śmiałem twierdzić, bądź też nie dałem żadnych przyczynków (to słowo pozwoliłem sobie zapożyczyć z wykładów z Mechaniki Kwantowej ;) ), by można było posądzić jakże mą skromną osobę ;P o jakiekolwiek segregacje, dzielenie na lepszych i gorszych!
Zwracając się do Szanownego Grona o pomoc miałem na myśli wszystkich mieszkańców (nie chodzi mi tutaj bynajmniej o zajmowaną pozycję społeczną :P ) JB! :]

Idąc zaś za Twą radą z radością za chwilkę sprawdzę czy podziała tenże sposób na odblokowanie jakże złaknionych przez mą osobę kampanii :D
I jeśli tak też właśnie się stanie, bądź pewien, że usłyszysz odemnie wyznanie miłości co do zacnej Twej osoby (oczywiście miłości zaiste tylko braterskiej - me serce jest zajęte przez kobietę :) )


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

Wiem, o co Ci chodziło, po prostu nie mogłem się powstrzymać, żeby tego nie skomentować (ze względu na taką, a nie inną hierarchię tytułów w JB).
Więc chyba nie gniewasz się na mnie za ten "żart"?

Szamanus

I jeśli tak też właśnie się stanie, bądź pewien, że usłyszysz odemnie wyznanie miłości co do zacnej Twej osoby (oczywiście miłości zaiste tylko braterskiej - me serce jest zajęte przez kobietę :) )

Może poprzestań tylko na powiedzeniu czy zadziałało, czy też nie. ;)


"When someone desires information, they come to me." - 8t88

Pipiru piru piru pipiru pi!

Gdzież bym śmiał się gniewać, ja także starałem się sformułować mą wypowiedź koraszoną odrobinką humoru :)

Co zaś się tyczy Twej rady ... oj działa ;) Za co szczerze Tobie dziękuję... Wszystkie kampanie RoE mam dostępne więc H3 stanie się podstawą mej egzystencji wieczornej (w sumie każdej formie mej egzystencji :])... Boję się tylko, że zostanę tak pochłonięty, że me aktywne poszukiwania pracy zejdą na drugi plan, ale myślę, że sobie z tym poradzę (a muszę nadmienić, że istota ma poszukuje pracy z racji zdobycia przedrostku **magazynier [mgr.] przed nazwiskiem, ehhh... już nie student).

Co zaś się tyczy odrzucenia mego wyznania miłosnego ;P Jeszcze raz chciałbym podziękować, za okazaną pomoc i rady :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.01.2007, Ostatnio modyfikował: Szamanus


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

Szamanus

Wszystkie kampanie RoE mam dostępne więc H3 ...

tylko jak chcesz robić chronologicznie to zacznij od sod potem roe:P


Dzięki, teraz już to wiem. Ale gdy zaczynałem swe potyczki w kampanii, nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie, że RoE było pierwsze? W ten czy w inny sposób, dokończe teraz RoE, a zostały mi tylko dwie kampanie, a następnie zasiąde do SoD i AB :D


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

Szamanus

Ale gdy zaczynałem swe potyczki w kampanii, nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie, że RoE było pierwsze?

Może dlatego, że (jako gra) RoE wyszła jako pierwsza gra, a później pojawiły się dodatki AB i SoD (a na końcu jeszcze Kroniki). Z tym, że historia zawarta w SoD opowiada, co działo się na Antagarichu pomiędzy H2 a H3:RoE - czyli taka retrospekcja.


"When someone desires information, they come to me." - 8t88

Pipiru piru piru pipiru pi!

Aaaa... No to nareszcie wszystko rozjaśniło się w mej głowie, a wcześniej odrobinkę mętnie było w tej materii ;P

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Nie wiem dlaczego, ale ta gra jest poprostu nieśmiertelna! :D


Bestiae sumus, ut non bestiae simus.

Szamanus

Niestety nie :/

Prawda jest taka że przeszłam wszystkie oprócz pierwszej. NIe lubie tego typu rozgrywek :-(

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.02.2007, Ostatnio modyfikował: Dirhavana


I've got no choice
All the world I've seen before me passing by
You don't care about how I feel
I don't feel it anymore
You don't care about how I feel
I don't feel it anymore

Mam kłopoty z czwartą (ostatnią) misją kampanii ,,Nowy początek". Jej celem jest zdobycie butów trupa, strzega ich strażnicy graniczni - trzy kolory i strażnik misji, któy wymaga sandałów świętego. Te z kolei daje czarownik w chacie na północy, ale gdy pokona się 25 upiornych smoków, KTÓRYCH ZA CH.... NIE MOGĘ ZNALEŹĆ NA MAPIE!!!!! Owszem jest kilka grup tych potworów, ale zabiłem wszystkie i żadne nie są tymi właściwymi. Jeśli wiecie jak to przejśc proszę o pomoc. Czy możliwe jest by przeciwnik zlikwidował te smoki? I czy jeśli tak to kampanii nie uznaje się automatycznie za przegraną?
Liczę na Waszą pomoc
T
EDIT:
OK. Wszystko jest w porządku, ja po prostu zrozumiałem, że trzeba pokonać 25 upiornych smoków, a naprawdę trzeba je jasnowidzowi PRZYNIEŚĆ! :p

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.04.2008, Ostatnio modyfikował: Morhad