Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Ciekawe strony o książkach"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Ciekawe strony o książkach
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Moandor

Strażnik słów Moandor

14.12.2006
Post ID: 6643

By Iskierka

Chciałabym, żeby ten temat był poświęcony "poszukiwaniu".

Już wyjaśniam, o co mi chodzi.

Nie wiem jak wy, ale ja przeczytawszy książkę, a nawet już podczas czytania niejednokrotnie jestem ciekawa co o niej myślą inni. Szukam wówczas w necie informacji na temat danej książki, autora i innych jego prac. Interesują mnie szczególnie opinie zwykłych czytelników. Ten temat chciałabym poświęcić takim właśnie stroną, na których możemy znaleźć informacje (opinie), ciekawostki na temat książek i autorów, którzy nas zaabsorbowali.
Mogą to być strony takie jak : Biblionetka zawierające wiele tytułów i opinii, mogą to być strony poświęcone wyłącznie jednemu autorowi, który was interesuje i chcielibyście polecić go nam wszystkim. Chciałabym, żeby ten temat był inną formą polecania książek i autorów, więc obok zamieszczonego linka prosiłabym o krótki komentarz, dlaczego trafiliście na tą stronę.

Ja oprócz strony biblionetki zawierającej wiele ciekawych opinii chciałabym polecić wam stronę Stephena Kinga na której możecie znaleźć wszystko o mistrzu horroru, zarówno o jego ukończonych jak i planowanych przedsięwzięciach oraz historię jego życia i twórczości. Jak tam trafiłam? Uwielbiam jego książki i samo ich czytanie mi nie wystarczy, chciałam się dowiedzieć coś więcej o człowieku mającym taką wspaniałą wyobraźnię.

Miłych poszukiwań.


Gdy czytałem Mroczną Wieżę nie mogłem się oprzeć przeczytaniu recenzji innnych na temat kolejnych tomów. Również tak mam, że lubię poszukać informacji o książce, którą czytam lub zamierzam przeczytać. Jeśli chodzi o Kinga, odwiedzałem polską stronę fanów mistrza grozy, link, na której znalazłem wiele recenzji Mrocznej Wieży.
Biblionetkę odwiedzam równie często.

Czasami zaglądam także na forum książki

Moa

[scalenie: Czw Dec 28, 2006 9:55 pm]

www.online-literature.com

Strona międzynarodowa w języku angielskim, jednak warto na nią zajrzeć. Posiada bardzo rozbudowane forum literackie.

[scalenie: Czw Jan 25, 2007 7:50 am]

Wszystko o Ryszardzie Kapuścińskim

Swego czasu często odwiedzałem tę stronę. Tworzona jest przez miłośników twórczości Ryszarda Kapuścińskiego, ludzi, dla których jego książki są wyjątkowe. Można tam znaleźć wiele informacji o panu Ryszardzie, wywiadów, recenzji itp. Polecam.

Bruixa

Bruixa

20.11.2007
Post ID: 20984
Znalazłam w necie interesujące polonica w kategoriach SF i fantasy:
www.orthogonal.com.au/hobby/sf/authors/lem/
(strona australjskiego fana twórczości Stanisława Lema)
www.elforo.de/lsgeraltrivia/index.php
(hiszpańskie forum poświęcone Andrzejowi Sapkowskiemu)
Może kogoś zaciekawią.
MiB

MiB

20.11.2007
Post ID: 20987
NaKanapie.pl. Nie zaglądam jakoś szczególnie często, ale Jaskiniowców może zainteresować :-)

Pozdrawiam
Moandor

Strażnik słów Moandor

19.09.2008
Post ID: 34227

Znalazłem ostatnio bardzo ciekawe forum poświęcone fantastyce. Codziennie pojawia się dużo nowych postów, widać, że użytkownicy są na bieżąco z fantastyką. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku:

Zaginiona Biblioteka

Moandor

Strażnik słów Moandor

8.11.2008
Post ID: 36184

Forum Książki - Nowe, być może tymczasowe forum książki. Na forum.ksiazki.pl spotkałem wielu ludzi, którzy uwielbiają czytać książki i o tym rozmawiać. Część osób bardzo się ze sobą przez ostatni rok działania forum zżyła. Niestety w firmie, do której należy forum.ksiazki.pl padł serwer i forum zostało wyłączone. Czy wróci do siecie, nie wiadomo, bo na razie użytkownicy są systematyczne odsyłani z mglistymi informacjami.
Dlatego postanowiliśmy założyć nowe forum, na razie na tymczasowym, bezpłatnym serwerze friko.pl, ale myślimy przenieść się na jakiś stabilniejszy płatny, jeśli dawne forum nie wróci do sieci.

W każdym razie zapraszam do zajrzenia, forum na pewno będzie się rozwijało i ciekawych dyskusji nie zabraknie. A ludzie są naprawdę wspaniali. :)

Moandor

Strażnik słów Moandor

28.08.2009
Post ID: 47891

Z tymczasowego Forum Książki przeniosło się na docelową lokację i działa stabilnie już od jakichś 8 miesięcy pod adresem: http://www.forum-ksiazki.kei.pl albo po prostu http://www.forum-ksiazki.pl

Inne forum książkowe otworzyła ksiegarnia, do której często zaglądam i robię zakupy: http://selkarforum.pl. Forum wystartowało pod koniec czerwca, ale zdążyło już zebrać grupkę stałych użytkowników, którzy z pasją o swoich książkowych zainteresowaniach mówią.

Yarzapp

Yarzapp

2.02.2012
Post ID: 67848

www.lubimyczytac.pl

Silveres

Silveres

31.08.2012
Post ID: 70850

Osobiście mogę polecić stronę, o której Yarzapp już wspomniał.
Lubimy Czytać - służy mi raczej jako strona, gdzie mogę spokojnie skatalogować książki już przeczytane. Do tego strona nadaje się wspaniale.