Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Książka jako prezent?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Książka jako prezent?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
MiB

MiB

17.12.2007
Post ID: 21513
Znajdowanły się - już zakupiłem ;)
"Dziedziczki" Pilipiuka, "Niegrzeszny Mag" Dębskiego i "Rycerz kielichów" Piekary.
Obdarowani wyrażali się pozytywnie o książkach po ich przeczytaniu ;)
Jeszcze poszukuję czegoś dla siostry. Jakieś sugestie? (10 lat).

Pozdrawiam
Grenadier

Kanclerz Grenadier

17.12.2007
Post ID: 21514
Są są :)
Najgorsze, że nie wiem co sobie kupić, za duży wybór ;) Chyba zdecyduję się na "Stalowe piekło. Pierwszy Korpus Pancerny SS w Normandii" ;) A co do prezentów dla innych - hm... Chyba Tolkien dla sis, niech ma co czytać w tym Egipcie - ale to łatwy wybór. Dla Taty - coś sportowego :D A reszta - kwestia chwili czyli omiatanie spojrzeniem półek :)
Eldacar

Strażnik Krypty Eldacar

20.12.2007
Post ID: 21535
A ja z pytaniem:

Czytał ktoś "Historię Piękna" Umberto Eco? Wpadła mi ostatnio ta ksiązka w oko, ale sam nie miałem okazji jej się blizej przyjrzeć, więc może znajdzie się ktoś bardziej zorientowany? Warto obdarować kogoś takim prezentem?
Moandor

Strażnik słów Moandor

20.12.2007
Post ID: 21536
Nie czytałem wprawdzie. Moje doświadczenia z Eco na razie opierają się tylko na Imieniu róży i Wahadle Foucaulta. Ale znając jako tako styl tego pisarza myślę, że inne jego książki nie odbiegają poziomem od tych, które czytałem. W mojej więc opinii spokojnie możnaby podarować Historię piękna pod choinkę.
Może ktoś czytał i powie coś więcej? Także jestem ciekaw. :)
Tarnum

Tarnum

20.12.2007
Post ID: 21541
Osobiście dla lepszej połówki zakupiłem "Poczwarkę" Doroty Terakowskiej, prezent wydaje się trafiony - nigdy nie czytałem tak wzruszającej książki.
Grenadier

Kanclerz Grenadier

21.12.2007
Post ID: 21549
Tarnumie - tylko żeby lepsza połowa nie wzięła sobie do serca tytuł :P

A co do Eco - do kompletu jest jeszcze "Historia brzydoty" zdaje mi się. "Historia piękna" to praca z 2004 roku, a brzydoty z 2007 :)
Crux

Crux

21.12.2007
Post ID: 21558
Może nie do końca na temat, nie mniej jednak wczoraj bodajże w TVP 1 widziałem świetną reklamę książki jako "najlepszy" prezent pod choinkę - "Historię brzydoty" czy coś w tym stylu. Reklama jest krótka - ładna dziewczyna przychodzi do domu z książką, zaczyna czytać, a jak kończy to jest już (ekchem)... szkaradna. Na pewno zachęci wielu do zakupu - podobnie jak reklamy leków w stylu "serce masz tylko jedno, to najlepszy preznet na Święta".
Moandor

Strażnik słów Moandor

27.12.2007
Post ID: 21649
A może dobry staruszek w czerwieni podrzucił przypadkiem komuś z Osadników książki? Tu można się pochwalić. :)
Sulia

Sulia

27.12.2007
Post ID: 21652
Jarosław Grzędowicz "Pan Lodowego Ogrodu" - dwa tomy. Wciąga :)
Ghulk

Ghulk

27.12.2007
Post ID: 21653
Ja dostałem "PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademacum programisty".
Grenadier

Kanclerz Grenadier

27.12.2007
Post ID: 21654
"Hermann i Albert Goeringowie - pan wojny i zdrajca" oraz "Cudowna broń Hitlera" :)
Mirabell

Mirabell

27.12.2007
Post ID: 21656
Olga Tokarczuk, "Bieguni".

Szkoda, że spotkanie autorskie było dwa miesiące temu, miałabym z podpisem ;)
Tarnum

Tarnum

28.12.2007
Post ID: 21661
Od lubej dostałem "Objawienie" Carol Berg. O ile zagranicznej fantastyki nie lubię, o tyle ta (i poprzedni tom - "Przeobrażenie") jest kawałem przyzwoitej lektury.
Moandor

Strażnik słów Moandor

23.04.2008
Post ID: 27023

Od czasu do czasu, prócz fantastyki, warto sprowadzić na domowe półki coś innego, dobre dzieło któregoś z Mistrzów Pióra. I do mnie z jednej okazji dwie takie książki trafiły. Nieprzypadkowo, wydałem odpowiednie rozkazy wcześniej. :)

Komu bije dzwon Ernesta Hemingwaya
Czarodziejska góra Thomasa Manna.

Moandor

Strażnik słów Moandor

25.12.2008
Post ID: 38526

Cóż, święta właśnie mijają. Tak sobie myślę, że przynajmniej niektórzy z Was pod choinką odnaleźli wczoraj książki. Podzielicie się informacją o owych tytułach z osadnikami?

Mnie przybyły do biblioteczki trzy książki:

Kapuściński: nie ogarniam świata - rozmowy Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki z Ryszardem Kapuścińskim.
H.P. Lovecraft - Zew Cthulhu
Salman Rushdie - Dzieci Północy

Kordan

Kordan

26.12.2008
Post ID: 38528

Wspomniana wcześniej
"Malta 1565"
"Żółte wody - Korsuń 1648"

Sheogorath

Sheogorath

26.12.2008
Post ID: 38533

Ja dostałem 2 książki:
"Boży Bojownicy" Sapkowskiego
"Lux Perpetua" także Sapkowskiego

Irydus

Irydus

26.12.2008
Post ID: 38536

Ja dostałem jedną książkę, na pewno znacie "Gra o Tron". Przyznam że jestem nieco zawiedziony bo już ją przeczytałem :(

Invictus

Invictus

27.12.2008
Post ID: 38564

Ja zawsze same książki dostaję :). Taki mój los. Oto moje tegoroczne bożonarodzeniowe łupy:
1.Kartagina 149-146 p.n.e. Bernard Nowaczyk
2.Powstania Spartakusa 73-71 p.n.e. Bernard Nowaczyk
3.Wagram 1809 Sławomir Leśniewski
4.Niemen 1920 Lech Wyszczelski
Wszystko to z serii Bellony Wielkie bitwy
5.Szkolny Słownik Historii Polski Jerzy Pilikowski
6.Kardynał Sapieha Michał Rożek
A teraz najlepsze:
7.Język grecki Nowego Testamentu podręcznik
8.Słownik grecko-polski Nowego Testamentu
W życiu nie miałem styczności z greką (poza Kyrie eleison :)), a więc coś takiego bardzo zaskoczyło mnie. Wujek chyba chce mnie zmusić do roboty.

Infero

Infero

11.01.2009
Post ID: 39491

W tym roku dostałam cudowny prezent świąteczny. Ktoś dokładnie pogmerał w mojej głowie i sprawił mi dokładnie to, co chciałam, wcale mu o tym nie mówiąc. Cóż takiego dostałam?
„Nieumarli” Keith Thompson, „Boso przez świat-Meksyk” Wojciecha Cejrowskiego.
Szczególnie ta pierwsza pozycja była dla mnie wielkim, pozytywnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że jak się okazało oglądałam tą książkę w ten sam dzień, w którym została zakupiona na prezent.
Przypadek powiecie. Ja odpowiem- już nie pierwszy.
Oby więcej takich „gmeraczy”!
Bardzo dobre poznanie drugiej osoby, oglądanie prezentów jej oczyma, to recepta na udany podarunek.