Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Zakupy w księgarni"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Zakupy w księgarni
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Moandor

Strażnik słów Moandor

26.09.2007
Post ID: 19709

(chartreuse) Niech żyje Polska! Hura! tom 1

Właściwie kupiłem tę książkę jako prezent urodzinowy, ale pozostanie w rodzinie, więc kiedyś ja przeczytam. Ktoś czytał może?

Moandor

Strażnik słów Moandor

6.10.2007
Post ID: 20018

(chartreuse) Most Śmierci - Karol May

Kiedyś czytałem powieść Maya pt. W podziemiach Mekki. Wlaściwie nie jest to dokładnie książka autora, ale innego pisarza, który uporządkował rękopisy Maya i napisał kompletne dzieło. Most Śmierci poprzedza akcję tamtej powieści.
Kupiłem w antykwariacie, z sentymentu do dzieł Maya. Zaczytywałem się w nich dawnymi czasy. Przypomnieć sobie tamte chwilę będzie warto.

Bubeusz

Bubeusz

8.10.2007
Post ID: 20081

Zdecydowałem się poświęcić oszczędności na zakupy w księgarni...

I tak... Między innymi zakupiłem Słownik łacińsko-polski/polsko-łaciński. Z wykazem sentencji podzielonym na kategorie. Przyda się na studia :) (a i tak przecena, bo rzadko kiedy widzę, jak słowniki po 14,50 chodzą).
Ale i tak na wiedzy nie można oszczędzać! :D Wiedza to najważniejsze, co człowiek ma. W końcu, jak rzecze Seneka, animus est, qui divites facit. :) [to dusza czyni ludzi bogatymi]

Moandor

Strażnik słów Moandor

10.10.2007
Post ID: 20114

(chartreuse) Wilk Morski Jack London

Wreszcie dostałem wydanie, którego od dawna szukałem. Takie z okrętem w tle i z kapitanem Larsenem na pierwszym planie. Kiedyś czytałem taki egzemplarz wypożyczony z biblioteki. Teraz mam własny.
Swoją drogą polecam książkę. Bardzo pozytywnie wspominam poprzednią jej lekturę. Opowiada o człowieku, Humphreyu van Weydenie, który przypadkowo trafia na statek "Upiór" dowodzony przez bezwzględnego kapitana, Wilka Larsena. Ten nie zamierza wysadzić van Weydena na ląd, zabierając go w rejs. De facto porywa Humpa. Warto przeczytać dalej by dowiedzieć się jak ta historia się skończyła.
Dla mnie ciekawa jest zwłaszcza postać Wilka Larsena, Humpa średnio polubiłem. A może ktoś czytał i może powiedzieć kilka zdań na temat książki?

Infero

Infero

19.10.2007
Post ID: 20324

Kupiłam „Ja, Klaudiusz Klaudiusz i Mesalina” Roberta Gravesa – ładny tomowiec, będzie sporo czytania.

Moandor

Strażnik słów Moandor

22.11.2007
Post ID: 21066
Dzisiejszy spacer po mieście przyniósł rezultat w postaci nowych nabytków na domowe półki z książkami. Do książek tam zamieszkujących dołączyli:

Chłopaki Anansiego

Zobaczyłem tę pozycje w antykwariacie po bardzo atrakcyjnej cenie (przy tym stan książki idealny). Mając w pamięci gorącą rekomendację Islingtona (co dowodzi tezy, że warto wypowiadać się na forum, gdyż, możemy zapewnić książkom jeszcze jedno, lub więcej żyć. Książka żyje tyle razy ile została przeczytana, nie zapomnijcie. :)) bez wahania włożyłem ją do koszyka.

Kupiłem także w tym samym antykwariacie książkę, która otrzymała kiedyś Nagrodę im. Janusza Zajdla. Także po niższej niż w księgarni cenie. Książka przeżywa drugą młodość z okazji ukazania się drugiego tomu.

Pan Lodowego Ogrodu

Tu już wahałem się czy kupić, dobre 5 minut stałem z książką w ręku rozważając w myślach - tak czy nie, tak, nie. Ostatecznie Tak wygrało, tato lubiący fantastykę poczyta, a jak mu się spodoba na Gwiazdkę dostanie drugi tom. :)

Kupiłem także czternastą i piętnastą książkę Ryszarda Kapuścińskiego, którego uważam za genialnego reportera i pisarza od momentu zetknięcia się z jego pierwszą książką Cesarzem. Zakupione tytuły to:

Kirgiz schodzi z konia
Chrystus z karabinem na ramieniu.

Obie książki już kiedyś czytałem i mogę powiedzieć, że są tak samo dobre jak pozostałem utwory pana Ryszarda.


Moandor

Strażnik słów Moandor

11.12.2007
Post ID: 21438
Po drodze do domu wstąpiłem do księgarni by wynieść z niej Pana Lodowego Ogrodu. Tato, któremu poprzednia cześć się nawet podobała od razu wziął do rąk i czyta. :)
Bruixa

Bruixa

12.12.2007
Post ID: 21445

Moander

Tato, któremu poprzednia cześć się nawet podobała od razu wziął do rąk i czyta. :)

Fajnie masz, że ojciec podziela twoje gusta czytelnicze :) Mój rzadko dawał się namówić na jakąś książkę; już prędzej Mama. Za to mam świetny kontakt z siostrą, podobają nam się te same książki, filmy, muzyka, bywa, że nawet faceci ;). Ostatnio to ona kupuje ksiązki i mi pożycza, bo lepiej stoi finansowo.
Moandor

Strażnik słów Moandor

12.12.2007
Post ID: 21447
U mnie jest dokładnie na odwrót. Jedyną chyba książką, na która namówiłem mamę był Hobbit. Ale mimo to gardzi fantastyką. Twierdzi, że trzeba żyć w realnym świecie, miast zajmować się bajkami. Niesprawiedliwy pogląd, i w stosunku do bajek i do fantastyki.
Żałuję tylko, że kiedyś jak opowiadałem ojcu o Silmarillionie wspomniałem, że jest tam duża ilość nazw i więcej opisów niż we Władcy. Uprzedził się i nie mogę tego odkręcić. Każdą książkę fantasy, którą przyniosę do domu weźmie, a Silmarillionu nie...
Grenadier

Kanclerz Grenadier

13.12.2007
Post ID: 21465
Ostatnio pożeram najnowszy zakup - trzy minipowieści z serii inspirowanej grą "Starcraft".

Nie jest to jakaś wielka literatura przez duże EL, ale ma klimat z gry - zresztą jednej z moich ulubionych strategii. Właśnie kończę "Krucjatę Liberty'ego" (autor Jeff Grubb) - miło się czyta co rusz napotykając na znane elementy (i postaci) z gry.
Takeda

Takeda

17.12.2007
Post ID: 21521
Jakoż iż w okresie świątecznym zdarzają sie bonusy z pracy ;), zakupiłem trzy książki. "Nocny patrol" Siergieja Łukjanienki, "Wielki marsz" Stephena Kinga, oraz "Córkę samuraja" Etsu Inagaki Sugimoto.
Moandor

Strażnik słów Moandor

18.12.2007
Post ID: 21526
Ja raczej kupię więcej książek w charakterze światecznych prezentów dla innych. Może także coś dla siebie jeśli pozostanie środków. :)
Ghulk

Ghulk

18.12.2007
Post ID: 21527

Każdą książkę fantasy, którą przyniosę do domu weźmie, a Silmarillionu nie...


Zrób obwalutę z innym tytułem i połóż wśród innych książek "do przeczytania".
Infero

Infero

18.12.2007
Post ID: 21533
Zakupy książkowe, ale nie w księgarni tylko w antykwariacie: Huberatha „Gniazdo światów” i „Wiersze” Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej – wybór Flukowskiego.
Lobo

Lobo

21.12.2007
Post ID: 21544
W końcu sprawiłem sobie osobiste egzemplarze "2586 Kroków" Piekary i "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza. Mniam!
Infero

Infero

15.01.2008
Post ID: 22152
Dziś dostałam zamówioną niedawno książkę Claude Lecouteux – „Tajemnicza historia wampirów”.
Farba drukarska pachnie zachęcająco. ;D
Crux

Crux

16.01.2008
Post ID: 22185
A ja dzisiaj na Allegro kupiłem "Króla trędowatego" - w całym Radomiu nie było - w biblitoece szkolnej, księgarniach, atynkwariacie :P Teraz czekać na paczuszkę ;)

Moa - widziałem tę książkę (Niech żyje Polska! Hura!) w księgarni - i jak? Ten husarz na okładce bardzo przyciąga wzrok :D
Nabu

Nabu

25.01.2008
Post ID: 22550
Pierwsze zakupy po świętach. Kupiłem "Imię róży" Umberto Eco i "Trzech panów w łódce nie licząc psa" (Jerome K. Jerome). Pierwszej książki nie muszę przedstawiać, natomiast druga jest "humorystyczną, XIX-wieczną powieścią angielską, opisującą wyprawę i przygody trzech londyńczyków".
Infero

Infero

2.02.2008
Post ID: 22834
Kupiłam „Cesarza” Kapuścińskiego i przymierzam się do kupna „Dziej kanibalizmu” – D. Diehl, M.P. Donnely (ktoś może na to zerkał?).

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

7.02.2008
Post ID: 23140
Wczoraj w depresji sesyjnej kupiłam tom I "Najlepsza Załoga Słonecznego" Olega Diwowa oraz "Rangnarok 1940" tom 2 Marcina Mortki.

To pierwsze już przeczytałam w pociągu, drugie czeka grzecznie w domu ze stertą innych..