Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Zakupy w księgarni"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Zakupy w księgarni
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Robal

Robal

12.02.2008
Post ID: 23536
Dziś nabyłem "Krew elfów" A. Sapkowskiego.
Jako że saga Harrego Pottera się już przeczytana, trzeba by się było wsiąść za coś nowego. Postanowiłem, że przeczytam sobie sagę Wiedźmina. Grałem najpierw w grę, świat mi się spodobał, no to teraz książki...
MiB

MiB

12.02.2008
Post ID: 23556
"Pierwszy Krok" Adama Przechrzty.
Jako prezent. Nie znam autora, nic nie wiem o książce. Gruba - wystarczy na jakieś 3-4 dni ;)

Pozdrawiam
Dagon

Dagon

16.02.2008
Post ID: 23755
Wybacz diable ale nie jestem w stanie objąć twojej wypowiedzi ;/
Mówisz że nie znasz autora a przy tytule piszesz Adam Przechrzta?

Ale wracając do tematu. Ostatnio poszedłem do Empiku z zamiarem kupienia kolejnej książki z cyklu Legendy Drizzta (a jakże :p). Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu nie było tej części na którą "polowałem" a mianowicie "Mrocznego Oblężenia":( Tak więc moje zakupy w księgarni ograniczyły się do zakupienia Wyborczej...
Ale dzisiaj jade do innego Empiku - może tam to znajde. W przeciwnym wypadku pozostaje mi eBook.
Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

16.02.2008
Post ID: 23757
Nie zna autora, w sensie nie czytał wcześniej jego książek i o nim nie słyszał ;)
Grenadier

Kanclerz Grenadier

16.02.2008
Post ID: 23772
"InDesign CS2" - książka na swój sposób fantastyczna... ;)
Szmaragdowa

Szmaragdowa

16.02.2008
Post ID: 23816
Ja ostatnio nabyłam "Opactwo świętego grzechu" (swoją drogą, tytuł oryginalny "The Mermaids Chair"...) Sue Monk Kidd, autorki "Sekretnego życia pszczół". Teraz zacieram ręce, bo zbliżają się moje urodziny, a co za tym idzie - zastrzyk gotówki, którą będzie można z przyjemnością przepuścić w księgarni albo w antykwariacie:)
Takeda

Takeda

17.02.2008
Post ID: 23875
Witalij Ruczinski "Powrót Wolanda"
Generalnie na wszelkie kontynuacje napisane przez innego autora niż dzieło orginalne patrzę bardzo podejrzanie. Przekonam się niedługo ile jest warte ponowne spotkanie z Behemotem ;)

A tak z innej beczki, nie wie ktoś kiedy Rebis wyda kolejne części sagi o Diunie?
Robal

Robal

19.02.2008
Post ID: 24029
"Czas pogardy" Andrzej Sapkowski
Dosyć długo stałem z dylematem: "Czas pogardy czy Pan Lodowego Ogrodu?". Dużo dobrego słyszałem o tej 2-ej pozycji, lecz zdecydowałem się na Sapkowskiego. Przeczytam wszystko o wiedźminie, potem będę się zastanawiać nad tym drugim...
Grenadier

Kanclerz Grenadier

20.02.2008
Post ID: 24050
Pocztą wędruje do mnie "Empire V" Wiktora Pielewina. O wampirach :)
Takeda

Takeda

24.02.2008
Post ID: 24311
Siergiej Łukjanienko "Brudnopis"
Interesujący opis na okładce sprawił, że kupiłem tą książkę, na razie strona 87 i jest bardzo dobrze :)
Ciągle czekam na "Dzienny patrol" nawet zmusiłem się, żeby napisać maila do wydawnictwa MAG z odpowiednim zapytaniem.

Michael Benoit "Tajemnica 13 apostoła"
Strzał w ciemno, generalnie lubię wszelkie rozważania dotyczące religijnych "światów równoległych", mam nadzieję tylko, że pokładane nadzieje znajdą zaspokojenie.
Thausael

Thausael

25.02.2008
Post ID: 24378
Kilka dni temu kupiłem sobie trylogię husycką, Andrzeja Sapkowskiego. Jako wielki fan Sapkowskiego wydanie kolekcjonerskie rzecz jasna :) Nigdy nie miałem okazji przeczytać tej trylogii, nikt ze znajomych jej nie posiadał a więc wyskrobałem parę groszy i poszedłem rozpromieniony do księgarni. Jedyne co mogę na razie powiedzieć to że okładka prezentuje się ładnie, bo prawdę mówiąc jeszcze nie zacząłem czytać ^^ Jestem zajęty inną książką.
Ynaf

Ynaf

25.02.2008
Post ID: 24390
Ostatnio kupiłem Harry Potter i Insygnia Śmierci. Książka ma ze 700 stron. Pochłonąłem we 2 dni.
Aktualnie na nic poluję (nie licząc wiedźmina i końca końców)
Robal

Robal

26.02.2008
Post ID: 24483
"Chrzest Ognia" A. Sapkowski
Zastanawiam się, czy nie zrzucić się, i nie kupić już następne 2 tomy na raz...
Moandor

Strażnik słów Moandor

27.02.2008
Post ID: 24509

A tak z innej beczki, nie wie ktoś kiedy Rebis wyda kolejne części sagi o Diunie?



Rebis miał sukcesywnie wydawać kolejne tomy. Najpierw była Diuna, potem po stosunkowo krótkim czasie wydali Mesjasza Diuny, a potem... Potem się urwało. Ja również czekam na kolejne tomy i zaglądam od czasu do czasu na stronę wydawcy w poszukiwaniu zapowiedzi. Do tej pory jednak milczą.

@Robal - Z pewnością będzie cię kusiło by doczytać, co się stało dalej. Kupując oba tomy jaki ci zostały doczytasz sage do końca. Bo nie oszukujmy się, nawet kupując tylko jeden i tak kupisz także ostatni. Wszcześniej czy później, ale kupisz. :)

Pozdrawiam.
Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

27.02.2008
Post ID: 24513
Wiedźma.com.pl - Ewa Białołęcka. Zakupione wczoraj i już pochłonięte ;)
Moandor

Strażnik słów Moandor

27.02.2008
Post ID: 24517
Od jakiegoś czasu nie zdarzyło mi się nic nowego kupić, gdyż w czytaniu tego, co zalega na moich półkach zrobił się zator. Na pierwszy ogień muszą pójść książki z biblioteki, których termin zwrotu właśnie upływa. A potem jeszcze patria książek z ostatnich zakupów, które były dość spore, a książki dość obszerne.

Nami: o Wiedźmie.com.pl chciałbym od Ciebie usłyszeć kilka słów recenzji.

Jak również od innych, którzy przeczytali ostatnio coś ciekawego.


Takedo: Jednak już wiadomo coś o Dzieciach Diuny. Na stronie wydawnictwa przepraszają za opóźnienia i informują, że książka zostanie wydana w maju/czerwcu tego roku.
Plany wydawnicze Rebisu
Tabris

Tabris

28.02.2008
Post ID: 24599
Richard Pipes "Komunizm", to z beletrystyki i mój ulubiony autor
Orhan Pamuk "Nowe życie" deszcz na mej intelektualnej pustynii w mej głowie
Gwynbleidd

Gwynbleidd

29.02.2008
Post ID: 24626
Kilka tygodni temu kupilem sobie w koncu Narrenturm i Bozych Bojownikow, A.Sapkowskiego. Przepolowilem juz ta druga ksiazke i zaczynam racjonowac strony, bo Lux Perpetuy nie uda mi sie zdobyc, az do polowy kwietnia.
Wtedy dopiero bede mogl zrobic zaopatrzenie na kolejne miesiace.
Hellscream

Hellscream

1.03.2008
Post ID: 24710
"Ostatni Władca Pierścieni" Bardzo fajna i ciekawa książka.
"Czarna Droga" Dziejąca się w uniwersum Diablo odprężająca lektura
"Studnia Wieczności" Bardzo ciekawa książka Richarda A. Knaaka, akcja jest umieszczona w uniwersum Warcraft
Infero

Infero

14.03.2008
Post ID: 25394
Dwa dni temu przyszła pocztą „Podpalaczka” Stephena Kinga i zaraz się w nią wczytałam. ;)
Dziś kupiłam „Diunę” Franka Herberta, nie czytałam jej jeszcze i na razie będę musiał poleżeć na półce i zaczekać na swoją kolej tzn. jak skończę trzy książki, które pozaczynałam (no może dwie z nich ;).