Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Zakupy w księgarni"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Zakupy w księgarni
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

27.03.2009
Post ID: 42650

Stephen King - Jak pisać. Pamiętnik Rzemieślinika.
Feliks W. Kres - Galeria Złamanych Piór
Sztuka pisania Tajemnice warsztatu pisarstwa odsłaniają: Ernest Hemingway, John Steinbeck, Kurt Vonnegut i inni.
Philippe Ségur - Pisarz w 10 lekcjach.

Czas zacząć pracować nad swoim warsztatem ;)

Infero

Infero

29.03.2009
Post ID: 42700

Już do mnie jedzie zakupiony na pewnym portalu internetowym "Balsam długiego pożegnania" Huberatha. Nigdzie indziej już nie mogłam dostać.
Nie mogę się doczekać!

Moandor

Strażnik słów Moandor

29.03.2009
Post ID: 42701

Infero

Już do mnie jedzie zakupiony na pewnym portalu internetowym "Balsam długiego pożegnania" Huberatha. Nigdzie indziej już nie mogłam dostać.
Nie mogę się doczekać!

Ostatnio na Merlinie widziałem. Miałem sobie zamówić, ale jakoś zapomniałem. W każdym razie zacząłem czytać ebooka i polecam szczerze. :)
Wrócieś Sneog, wiedziaam oraz Kara większa są świetne.

Irvin

Irvin

31.03.2009
Post ID: 42727

Ja wczoraj zakupiłem dwie książeczki pana Cusslera, mianowicie:
"Ognisty Lód" oraz "Podwodny Zabójca".

Z niedawnych zakupów również: "Chorągiew Michała Archanioła" Adama Przechrzty, oraz "Wyposażenie oddziałów do zwalczania terrorystów".

Generalnie kupuję kilka książek miesięcznie, głównie fantasy (a jeśli fantasy to głównie Fabryka), przygodowych (Clive Cussler) bądź technicznych, związanych z bronią, wojskiem i militariami.

Tabris

Tabris

31.03.2009
Post ID: 42733

//"Oko Jelenia part. II Srebrna Łania"// Pilipiuka... I niech nikt nie da się zwieść, że czytałem część I, mam dziwny talent do zaczynania od części drugich...

Robal

Robal

31.03.2009
Post ID: 42734

Podobnie jak Tab, "Oko Jelenia - Srebrna Łania", z tym szczegółem, że część I czytałem.

Moandor

Strażnik słów Moandor

1.04.2009
Post ID: 42754

//Frank Herbert// - [color=#00FF00]Bóg Imperator Diuny[/color]

Nabu

Nabu

3.04.2009
Post ID: 42819

Ostatnie nabytki:

Stephenson - Diamentowy wiek
Stephenson - Zamieć
Stephenson - Cykl barokowy
Huberath - Gniazdo światów
Huberath - Miasto pod Skałą
Crowley - Małe, duże
Crowley - Samotnie
Simmons - Hyperion
Duncan - Welin
Bishop - Akwaforta
Watts - Ślepowidzenie
Stross - Accelerando
Moers - Miasto Śniących Książek
Dickens - Mała Dorrit

I w ten oto sposób znów powróciłem do fantastyki :D A wszystko przez brata, któremu również się nagle odwidziało i zaczął znosić do domu książki Białołęckiej, Hamiltona, Łukjanienki i innych mniej lub bardziej znanych mi autorów. Szkoda więc było nie skorzystać z okazji i nie przeczytać, no i masz - teraz sam przeglądam księgarskie i antykwaryczne półki w działach fantastycznych i szukam nowych ofiar.
Wygląda na to, że jestem łatwo podatny na sugestie, ale to jednak bardzo trudno się oprzeć, gdy ktoś opowiada z entuzjazmem o książkach i tym samym wciąga do dyskusji. A że na rozmowach rzadko kiedy się kończy, a człowiek jest istotą chciwą i chce mieć wszystko na własność, skutki łatwo przewidzieć. Ale to bardzo miłe.

Moandor

Strażnik słów Moandor

3.04.2009
Post ID: 42821

Nabu, muszę Ci powiedzieć, że kupiłeś kawał naprawdę dobrej literatury. :) Seria Uczta Wyobraźni MAGa, Stephenson, Simmons. Nie powinieneś żałować po lekturze :)

Nabu

Nabu

4.04.2009
Post ID: 42842

Mam taką nadzieję :)
Szkoda tylko, że książki z Cyklu barokowego nie posiadają twardych okładek. Czytam właśnie pierwszy tom Żywego srebra, a mapa Londynu jest dopiero w trzecim. No i tak przeskakuję z jednej książki do drugiej i pewnie czeka mnie to już do końca, więc wolałbym mieć pod ręką coś bardziej trwalszego, tak na wszelki wypadek. Ale pewnie koszty takiego wydania byłyby zbyt duże, więc rozumiem decyzję MAGa.

Moandor

Strażnik słów Moandor

4.04.2009
Post ID: 42844

Okładki Cyklu Barokowego mi się podobają. Szkoda, że podzielono go na tyle tomów, przez co musiałem się wykosztować, by nabyć wszystkie. :( Chętnie bym kupił tomy w twardym wydaniu gdyby takowe były, ale to raczej nieprawdopodobne.

Moandor

Strażnik słów Moandor

10.04.2009
Post ID: 43095

//Maja Lidia Kossakowska - [color=#00FF00]Żarna niebios[/color]
Stephen King// - [color=#00FF00]Wilki z Calla[/color]

Nabu

Nabu

15.04.2009
Post ID: 43283

Wit Szostak - Ględźby Ropucha
Franz Kafka - Ameryka
Gavin Maxwell - Wydry pana Gavina

Kordan

Kordan

15.04.2009
Post ID: 43315

Kacper Śledziński - Wojowie i Grody. Słowiańskie Barbaricum

Nabu

Nabu

23.04.2009
Post ID: 43510

MacLeod - Wieki światła
MacLeod - Dom Burz

Infero

Infero

25.04.2009
Post ID: 43555

Z okazji Dnia Książki zakupiłam. :p
"Imię Bestii" Jacka Komudy
"Wielki marsz" Stephena Kinga
"Extensa" Jacka Dukaja

Moandor

Strażnik słów Moandor

25.04.2009
Post ID: 43556

A ja dziś w antykwariacie znalazłem [color=#00FF00]Przeminęło z Wiatrem[/color] Margaret Mitchell

A z Biblioteki wziąłem Balsam długiego pożegnania. :)

Moandor

Strażnik słów Moandor

4.05.2009
Post ID: 43702

[color=#00FF00]Mroczna Wieża VII - Mroczna Wieża[/color] Stephen King

Nabu

Nabu

8.05.2009
Post ID: 43821

VanderMeer - Miasto szaleńców i świętych
Duncan - Atrament
Harrison - Viriconium

Moandor

Strażnik słów Moandor

8.05.2009
Post ID: 43822

Nabu

Duncan - Atrament
Harrison - Viriconium

To już chyba całą wydaną Ucztę Wyobraźni zgromadziłeś Nabu? :) Sam wciąż zastanawiam się nad Ślepowidzeniem i Accelerando..