Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Baśniowe Gawędy - "Przyb(ó)dówka Gildii Magów"

Osada 'Pazur Behemota' > Baśniowe Gawędy > Przyb(ó)dówka Gildii Magów
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Vokial

Vokial

11.06.2008
Post ID: 29411

- Sparing? Nie, nie mam dzisiaj ochoty. Wykładów na razie nie potrzebuje, a co do trzeciej propozycji to mogę coś powiedzieć, tylko co ciebie interesuje? - Zapytał Wampir Leryn.

Leryn

Leryn

11.06.2008
Post ID: 29412

-Interesuje mnie wszystko, co ma związek z magią. No, może czarna magia bardziej... - Uśmiechnęła się czarodziejka. - A ty, w czym się specjalizujesz?

Vokial

Vokial

11.06.2008
Post ID: 29413

W Magiach Żywiołów, Ducha, Ciała, Umysłu i Śmierci. - Odpowiedział Vokial. - Ale też probuję uczyć się innych magii.

Leryn

Leryn

11.06.2008
Post ID: 29415

-W magii śmierci? - Dziwi się czarodziejka. - Odniosłam wrażenie, że jest to raczej forma podstawowa, ale może się mylę. Słyszałam o tobie nawet w Szarych Graniach. Hmm, opowiedz mi coś o magii umysłu. Ciekawie brzmi...

Vokial

Vokial

11.06.2008
Post ID: 29421

- Za pomocą magii umysłu można opanować umysł innych, przesłać im wiadomość telepatycznie albo uszkodzi ich umysł od środka. - Wampir zaczął wykład. - Dość mało jest magów co tylko tą magią się posługują, zazwyczaj uczą się też magii życia, ducha i ciała, dlatego że Większość czarów umysłu ma charakter obronny, wtedy ten mag jest słaby bez innych magii. Magia umysłu zaczęła się od prób kontrolowania innych ras i potworów, czyli też ma mały wkład do magii żywiołów w postaci przyzwania żywiołaków i śmierci w postaci kontrolowania swojej armii umarłych. Duże zgrupowania magów używających tej magii znajdują się w każdej świątyni życia są też inne nazwy tego miejsca, czyli świątynia światła i słońca.Na tym skończę swój wykład bo nie chce ciebie zanudzić na śmierć - wypowiedziawszy ostatni słowa oparł się o krzesło.

Leryn

Leryn

11.06.2008
Post ID: 29425

-Hmmm... - Czarodziejka zmarszczyła brwi. Zamyśliła się na chwilę, kołysząc na krześle. W końcu zaczęła: - Ale widzę, że to ma dużo wspólnego z naszą magią śmierci. My też tak robimy. Aha, przypomniało mi się twoje wcześniejsze pytanie, o nekromantów... Spotkałam ostatnio jednego z mojej Akademii. Wspomniał mi, że kształtują kości zwierząt tak, by przypominały one ludzkie. Cóż, mnie nic do praktyk Akademii.
A co do twojego wykładu... Wydaje mi się, że nasi to udoskonalili. My przecież nie musimy wykorzystywać czarów innej profesji. No, bardzo ciekawe... Chociaż, zdawało mi się, że gdzieś była taka świątynia księżyca? No, jeśli nie masz nic przeciwko, chętnie posłuchałabym dalej. Ciekawe to jest.
A, i jeszcze jedno pytanie... Skoro dużo jest takich magów, musieli coś zrobić. Przecież - a przynajmniej tak mi mówiono - zbyt duże skupiska magii mogą spowodować dość... nieprzyjemne konsekwencje. - Leryn odchyliła się na krześle tak daleko, że nogi mebla niebezpiecznie zatrzeszczały. - Chyba, że się mylę?

Vokial

Vokial

11.06.2008
Post ID: 29431

- Leryn, ale ja nie powiedziałem że nekromanci muszą używać magii umysłu, magia śmierci i umysłu połączyły się jakby,a co do pytania to masz racje... w pewnym sensie. Zdarzają się takie hmmm... komplikacje ale tylko wtedy gdy są to tak potężni magowie jak np. Wielki mistrz waszej akademii i Arcykapłan słońca, ha i to nie wszystko musi być ludzi o tej mocy około 20, więc nie jest łatwo zrobić taki wybuch. - powiedział Wampir

Leryn

Leryn

11.06.2008
Post ID: 29432

-Kiedyś u nas - Zaczęła Leryn, ponownie kołysząc się na krześle - tak wysadziło. Pół Nevendaaru poszło z dymem! A wszystko przez to, że arcykapłan świątyni księżyca pokłócił się z tym ze słonecznej... No, wystarczy mniej niż 20, trzeba by tylko było, by mieli moc równą tym dwudziestu. A magia duszy? Eeee... Przepraszam, magia ducha. O tej nigdy nie słyszałam.

Vokial

Vokial

11.06.2008
Post ID: 29439

- Magia ducha działa na naszą wole, wola jest inaczej zwana duchem. - powiedział Vokial te słowa do Leryn.

Leryn

Leryn

11.06.2008
Post ID: 29440

-I na czym ona polega? - Czarodziejka uniosła brwi. - Jakoś nie wygląda na szczególnie pożyteczną... No, może pod względem militarnym. Mógłbyś mi opowiedzieć coś więcej?

Vokial

Vokial

11.06.2008
Post ID: 29443

Hmmm... Ja sam dużo o niej nie wiem, ale spróbuje coś objaśnić. Jest duże podobieństwo co do umysłu tylko Magia ducha może jeszcze sterować uczuciami i wartościami, można na przykład sterować nim kogoś jak magią umysłu, tylko że w magii umysłu to widać że ten est pod jej wpływem, bo zachowuje się tak "drewnianie", a po człowieku będącym pod zaklęciem ducha tego nie widać, zachowuje się jak normalny człowiek. Magia tam ma jeszcze inne zaklęcia takie jak : usunięcie strachu, heroizm i tym podobne.Te czary mogą w nas wzbudzić jakiś stan np.radość, smutek.Więcej na ten temat nie wiem. - kończąc tą wypowiedź Vokial znów się oparł o krzesło.

Durin

Durin

12.06.2008
Post ID: 29484

Durin wszedł do przybudówki i usiadł przy wolnym stoliku.

Leryn

Leryn

12.06.2008
Post ID: 29499

-Witaj, Durinie - Zwróciła się do niego Leryn, po czym wróciła do rozmowy z Vokialem. - No nie wiem, nie wiem... - Mruknęła czarodziejka. Nagle nogi od krzesła się rozjechały i Leryn mało by nie spadła, gdyby nie uczepiła się stolika. - Ki diabeł tu harcuje? No, nieważne.
Wartości, mówisz... - Zamyśliła się. - Hm, ciekawe... Ale nie sądzę, by było to pożyteczne. Pod względem militarnym, może, może... Gdyby coś takiego wszczepić dezerterom... No, nieważne. - Ocknęła się z zamyślenia. - A szał bojowy się da? Hmmm... Co sądzisz o magii ognia?

Vokial

Vokial

12.06.2008
Post ID: 29505

- Hmm...Co myślę o Magii Ognia? To że ona jest dobra dla demonów, nie dla mnie. Wole już Magię Powietrza i Wody. A co do tej magii to ona ma najwięcej ze wszystkich magii czarów ofensywnych, ja co do jej historii nic nie wiem, więc nie będę mówił, może błędne słowa.- odpowiedział Vokial Leryn.

Leryn

Leryn

12.06.2008
Post ID: 29506

-Ano... W końcu demony pochodzą z piekieł, rzeczą naturalną jest więc, że tak jest - Zauważyła czarodziejka. - Ale muszę przyznać, masz tu rację. Dużo ofensywy... Z drugiej strony... Ogień to jeden z najbardziej nietrwałych żywiołów, i trudno nad nim zapanować. Nawet, jeśli się uda, błąd zawsze może się zdarzyć. Niestety. Jak czegoś nie wysadzi, to okopci i oczadzi wszystkich w budynku... Ale lód, to jest to.

Durin

Durin

12.06.2008
Post ID: 29507

- Nie wiem zbyt dużo o magi, jestem tylko jej strażnikiem. Ale masz racje Leryn, że magia lodu jest pożyteczna, szczególnie w pieczęciach zamykających. - wtrącił krasnolud.

Vokial

Vokial

12.06.2008
Post ID: 29508

- Tak, Magia Wody jest wyważona, i dlatego bardzo przydatna. Z jednej strony dość potężne czary ofensywne, z drugiej pożyteczne czary defensywne. Ale chyba najpożyteczniejszym czarem jest Punkt orientacyjny Lloyda. Można się wycofać w przypadku dużych obrażeń, a już po chwili być tam z powrotem w pełni sił. - powiedział Vokial.

Durin

Durin

12.06.2008
Post ID: 29510

- Może i masz racje Vokialu.Lecz pamiętaj magia to nie wszystko, władając nią w walce przydają sie również umiejętność wojownika. - odparł Durin.

Vokial

Vokial

12.06.2008
Post ID: 29511

- Wiesz Durinie, raczej mi się nie przydadzą te umiejętności wojownika. Sama magia wystarczy, choć też mam przy sobie sztylet.-mówiąc ostatnie słowa odrył kawałek pasa który był zasłonięty przez płaszcz, był do niego przypięty sztylet wysadzany drogimi kamieniami.

Durin

Durin

12.06.2008
Post ID: 29513

- Ładna broń wampirze. A z tego co mówisz, mniemam, że jesteś potężnym magiem - stwierdził krasnolud.