Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Baśniowe Gawędy - "Pergamin na drzwiach"

Osada 'Pazur Behemota' > Baśniowe Gawędy > Pergamin na drzwiach
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Sulia

Sulia

28.05.2007
Post ID: 16026

Witam serdecznie w nowej Oberży, stare jednak miano „Pod Rozbrykanym Ogrem” noszącej.

Po dwóch latach (tak przynajmniej z dat wynika) wraca do Jaskini Behemota ów sławny przybytek piwem i miodem płynący. Mam nadzieję, że uda nam się razem sprawić, by strumyki owych trunków zamieniły się w rwące potoki.

Po tak długim czasie parę stolików nie nadawało się do użytkowania, dlatego też zostały wyniesione do piwnicy. Do niektórych przysiąść się już nie można i za jakiś czas będą nadawać się tylko do oberżanego kominka. Kilka większych ław powleczonych zostało bejcą i te zachowam na pamiątkę tamtych wesołych czasów. Oczywiście, nie pozostawię Oberży bez stolików. Oto te, które przetrwały próbę czasu:

Zakątek - nie muszę zachwalać urody i zdolności kucharskich Gospodyni…
Żarcie?! Zawsze i wszędzie! - dla tych, co żyją aby jeść
Przyb(ó)dówka Gildii Magów - czary, czary i jeszcze raz czary
Relaks w lesie przy Oberży - niektórym gościom zachciało się świeżego powietrza
The PGR S(t)ory - ‘bezsensowna’ przygoda
Śpiewająco… - przysiądź się, jeśli Twe słowa płyną niczym muzyka
Dlaczego zostałeś Jaskiniowcem/Osadnikiem oraz Garść wspomnień, historii, refleksji - wspaniałe tematy; zachęcam do dodania kolejnych wspomnień lub też do napisania całkiem nowych; drugi z tematów jest bardziej osobisty;
Nicki - dlaczego masz na imię tak, a nie inaczej

U osadowego stolarza udało mi się zdobyć te wspaniałe, wygodne stoliki, przy których, mam nadzieję, na nowo zasiądą Osadnicy:

Jeszcze bardziej leniwe pogawędki - oto największy stół w Oberży; plotki, rozmowy, sprzeczki; jeśli chcesz zjeść i wypić to tylko tu
…więc kimże fkońcu jesteś??... – 4! lata później - pamiętacie stary stolik? Stoi w innym rogu Oberży, a tutaj zaczynamy na nowo opowiadać o sobie

Gości zachęcam do zakupu (tanio) własnych stolików, przy których to będą prowadzić rozmowy na tematy im odpowiadające. Przy stoliku można też zebrać grupę wesołych kompanów i wyruszyć na daleką wyprawę. Po szczegóły zapraszam do Oberżysty.

Niestety, nowa Oberża nie będzie zarządzana przez swojego założyciela - Ilnessa. Otrzymałam jednak zapewnienie, że co jakiś czas do Oberży zajrzy, by sprawdzić jak sprawuje się jego następca.

Opiekę nad gośćmi Oberży sprawuje od tej pory Fristron z Avlee.
W związku z podróżą Fristrona, jego obowiązki pełni mag Bubeusz.