Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Architectus

2012-12-04 13:45

Niezwykłą dla mnie rzeczą w tej fotografii jest połączenie bujności flory z porą jej wykonania - wczesny Księżyc Grzybowego Lasu - oraz Twoja ostrożność, która zapewniła tak szczególny efekt. Dragonthanie, uchwyciłeś ważkę w trakcie jej przerwy na nasłonecznianie, w bliskiej okolicy jakiejś strugi? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki to gatunek?

Tullusion

2012-12-04 22:17

Bardzo niespokojne tło - nie wahałbym się go rozmiękczyć w programie graficznym. Brakuje mi ponadto dodatkowego źródła światła od strony fotografa - część korpusu ważki pozostaje w głębokim cieniu, który zlewa się z ciemnym w tym miejscu tłem. Nie muszę tez dodawać, że model odwrócony bokiem, a niemal tyłem do widza traci połowę swojego uroku i siły wyrazu - ale rozumiem, że próby okrążenia owada skończyłyby się jego ucieczką.

Sam motyw to nie wszystko, należy jeszcze pokazać go w odpowiedni sposób, zachowując kompozycję i walory techniczne - wydaje mi się, że tychże zaczyna ostatnio brakować w Twoich prezentowanych w Galerii fotografiach. Dlatego nieśmiało czekam na powrót nocnych HDR-ów, były wystudiowane i znacznie lepiej zaplanowane.

Dragonthan

2012-12-23 15:08

Najprawdopodobniej jest to Pałątka zielona "Lestes viridis". Sie uczepił HDR-ów :P

Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Dodaj komentarz
Powiększ
Pomniejsz