Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Tabris

2016-09-07 15:21

Bardzo podoba mi się kolorystyka tej fotografii. Jest skromna, stłumiona (trochę psuje ją łodyga, prawda). Także umiejętnie uchwyciłeś światło, "łapiąc" je nad kwiatem, ale też w kroplach rosy. No i otoczka wokół rozwaru. Wyróżniam.

Tullusion

2016-09-22 18:01

Zacznę od wad. Pierwsza wynika z optyki - jest nią flara, psująca niestety najmocniejsze, centralne punkty obrazu. Walorów tej fotografii ujmuje także ostrość - ledwie akceptowalna, co wynikać może z radykalnego cropowania fotki, a to z kolei każe zadać pytanie, czy nie dało się zbliżyć bardziej do obiektu.

Teraz zalety. Przede wszystkim dobra kontrola nad światłem, objawiająca się grą jego refleksów na płatkach kielicha, umiejętnym podkreśleniem słupka poprzez osadzenie go wewnątrz jasnej plamy, oraz odseparowaniem odeń znacznie ciemniejszego tła (i wysoko zawieszonego nad widnokręgiem słońca). Podoba mi się, że mimo centralnego kadrowania w poziomie, udało Ci się uciec od niego w wymiarze wertykalnym. Co więcej, pierścień światła, utworzony również w wyniku niedoskonałości obiektywu, to z kolei plus zdjęcia - okala kwiat i nadaje mu pewną dozę mistycyzmu. A nawiązując do komentarza Tabrisa, pragnę nadmienić, że w moim przekonaniu łodyga nie tylko nie psuje zdjęcia, ale wręcz wpływa na nie dodatnio, ponieważ pozwala zakotwiczyć kwiat w przestrzeni i w perspektywie (dzięki niemu wiem z grubsza, obiektywem o jakiej ogniskowej i z którego miejsca strzelono fotkę), a wraz z kielichem i refleksem światła tworzy elipsę, po której wędruje oko widza.

Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Dodaj komentarz
Powiększ
Pomniejsz