|
Najświeższe nowinyArchiwum z 2002-11 |
|
|
Aktualnie w Osadzie:
Irydus.
|
||
| 28 listopada 2002 | Kim jest Fuuzy? |
|
Od dzisiaj możecie dowiedzieć się kilku rzeczy o przeszłości czarnowłosego elfa, Fuuzy'ego. Zapraszam do zapoznania sie z jego Szkicem postaci!
Trwają także prace nad Szkicem dla Voldo_girl, już wkrótce w Osadzie! |
|
| 24 listopada 2002 | Szukasz avatara? |
|
Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu, które wykazali Ann oraz Ra-V, sprawa avatarów ukazała się w nowym świetle.
Tu na specalnej stronie z avatarami, prowadzonej przez Ann i Ra-Va, każdy może coś dla siebie znaleźć, zamówić i pokazać swoją zupełnie nową twarz.
Mam nadzieję, że dzięki temu staniemy się bardziej rozpoznawalni.
A z drugiej strony, ma nadzieję, że także inni osadnicy ośmielą się coś dla Osady zrobić!
Wielkie Wam dzięki, Ann i Ra-V za trud włożony q Chwale Jaskini |
|
| 24 listopada 2002 | Nowy stolik, problemy z logowaniem |
|
Zapraszam do dyskusji nad dziełami literackimi Faramira przy jego autorskim stoliku w Wieczornych Bajaniach - Opowiastkach Faramira.
Przez błędne nadgranie (przeze mnie) starej wersji skryptu na nową część z Was miała problemy z logowaniem i pzrelogowywaniem się w Osadzie w ostatnich dniach. Przyczynę wykryłem i zlikwidowałem - kto chce może się wylogować i zalogować jeszce raz aby mieć pewność, że posiada wszystkie należne mu uprawnienia w Osadzie. Za swój błąd przepraszam wszystkich, którzy się przezeń frustrowali. |
|
| 22 listopada 2002 | Szkice postaci |
|
W Osadzie pojawił się Szkic postaci dla Kas. Zachęcam do przeczytania go w jej profilu.
Wcześniej został także umieszczony Szkic Ra-V.
Przypominam, że każdy Osadnik moze ubiegać się o Szkic postaci dla siebie! Szczegóły w lokacji "U progu Osady" |
|
| 21 listopada 2002 | zmiana gospodarza... i coś jeszcze |
|
Hetman jOjO wybrał i zarekomendował do dalszego prowadzenia stolika Multiplayer Wars osobę gagatka.
Tym samym gagatek otrzymuje tytuł honorowy Asystenta i zostaje umieszczony w Loży Honorowej. Przechodzą też na niego punkty za rozmowy przy tym stoliku (około 40-tu).
Życzymy wielu owocnych wypowiedzi!
I jeszcze taka ciekawostka:
Jak wiadomo w Osadzie można mieć maksymalnie 4 tytuły: w rankingu mówców, mędrców, minstreli oraz w wyższych izbach (loża, lub rada i kwatera)
|
|
| 20 listopada 2002 | Zachęcam do czytania |
|
Dziś zrobiłem małą analizę Misternych Rękopisów i pozostałej twórczości literackiej.
Wynika z tego, że czyta opowieści 85 osób, a tak naprawdę 40, bo pozostali przeczytali 1-2 opowiadanka
Ocenia zaś opowieści 40 osób a tak naprawdę 30, bo pozostali wystawili 1-2 oceny.
Mieszkańców Osady jest już 170, z czego w tej chwili odwiedza nas 120
W każdym razie czyta opowieści 2/3 osadników a ocenia 1/3. Postanowiłem więc zachęcić Was do czytania, zwłaszcza rękopisów:
Rękopisy to są formy krótkie i jest to ich pierwsza zaleta - nie macie czasu na czytanie powieści? zgrajcie kilka stron z netu, wydrukujcie i spokojnie offline, bez nabijania kasy Tepsie czy Netii, poczytajcie wieczorkiem w łóżku albo przy śniadaniu :)
Rękopisy to jest twórczość full-free i to jest druga zaleta - nie płacicie za okładki, nie płacicie autorowi, nie płacicie wydawnictwu, NIKOMU nie płacicie a czytacie; no może koszt impulsu modemowego + kartki papieru trzeba by uwzględnić ;)
Rękopisy to kilkunastu autorów i proporcjonalna do ilości głów ilość ciekawych pomysłów - i to jest trzecia zaleta. U niektórych możecie się pośmiać, u innych posmucić, u następnych poddenerwować a u jeszcze innych ulec zaskoczeniu. Fajnie jest czasem przenieść się do krainy NIGDY-NIGDY, naprawdę!
I oceniajcie, proszę - to znacznie szybsze od komentowania na które możecie nie mieć czasu. Będzie to wasz ukłon w stronę minstreli za zapewnienie wam chwili rozrywki - oni czekają na Wasze oceny, codziennie śledzą rankingi opowieści i autorów a każdy komentarz i zmiana średniej mobilizują ich do dalszego tworzenia - w pętli sprzężenia zwrotnego skorzystacie więc i Wy.
Nie mam tu na myśli oceniania opowieści po kilku pierwszych zdaniach, żeby szybko nałapać punktów - takie postępowanie będzie przeze mnie ścigane.
Więc zachęcam: czytajcie - to jest ciekawe!
|
|
| 15 listopada 2002 | Kwartet nowych Gawędziarzy! |
|
1.
2.
3.
Irma, Sandro i Ururam Tururam otworzyli również swoje stoliki w Wieczornych Bajaniach, gdzie zapowiadać będą opowieści i odpowiadać na pytania słuchaczy.
|
|
| 11 listopada 2002 | Niespodzianka dla gagatka ;) |
|
Grenadier, Giater i WWalker ułożyli wspólnie Pean na cześć wojownika gagatka, który możecie znaleźć w (Nie)Poważnych Poematach.
Pozdrawiamy serdecznie wielkiego wojownika gagatka! |
|
| 3 listopada 2002 | Minstrele pióra w dłoń! Słuchacze - oceniać! :) |
|
Na początek serdecznie witam w naszym świecie Codhringhera, Sagitariusa, Hitmana i pitbulla, którzy dołączyli w ostatnich dniach!
I jeszcze gratulacje dla Irmy, która została dziś Prelegentem! Tytuł ten uprawnia do prowadzenia stolika bez wspierającej rekomendacji - Irma wychodzi więc spod opiekuńczych skrzydeł jOja i prowadzi odtąd stolik wyłącznie na własny rachunek :)
A teraz wielka nowina:
Wszyscy, którzy przekroczyli barierę pierwszej opublikowanej opowieści/poematu
- dodawać nowe wiersze w (Nie)Poważnych Poematach - poprawiać i roszerzać swoje dotychczasowe dzieła
Wszyscy mieszkańcy mogą wystawiać oceny za dzieła minstreli (w skali 1-6).
Każdy kto chciałby zacząć pisać opowieści od teraz, powinien pierwszą napisaną przez siebie opowieść przysłać do mnie: wwalker@heroes.net.pl.
Przypominam też, że każdy kto ma w Osadzie opublikowaną opowieść ma też prawo do swojego stolika w Wieczornych Bajaniach.
Zachęcam do pisania, zachęcam do oceniania, zachęcam do rozstawiania stolików! |
|
| 1 listopada 2002 | Udoskonalenia Osady, nowe tytuły, nowi osadnicy |
|
1. dzisiejsze zmiany w serwisie
- procedura zakładania konta jest opisana na górze a nie na dole strony U progu - próśby o konto rozsyłane są do całej Kwatery Głównej - w listach ze Stajni nie widać adresów emailowych - w listach ze Stajni widać ich tytuł - w listach ze Stajni ustawiany jest adres zwrotny na nadawcę - można więc już odpowiadać na maile - zmieniono zasadę przybierania sobie avatarów: nie można sobie ich zmieniać w profilu, tylko trzeba przysłać obrazek do Hetmana jOjO, który zarządzać będzie wykazem avatarów i rozstrzygać będzie ewentualne konflikty
2. dzisiejsze zmiany w danych
- Trybun Blazifigus i ja zaktualizowaliśmy posty z Forum - stan na 26 października - Ururam Tururam nadesłał szkic swojej postaci
3. dzisiejsze zmiany w tytułach
4. dzisiejsze zmiany w stolikach
5. od ostatniego powitania przybyli do nas:
|
|