Misterne Rękopisy to osadowa biblioteka, od niepamiętnych czasów gromadząca w swych zbiorach dzieła naszych Gawędziarzy, Bajarzy i Minstreli. Dzieli się ona na kilka komnat. W głównej zebrane są utwory, które spotkały się z uznaniem czytelników, uzyskując średnią ocen powyżej 4.00. W Nieśmiałych Debiutach znajdują się teksty opublikowane niedawno, które nie zdążyły jeszcze zyskać poklasku, a także te, które nie przeszły ciężkiej próby krytyki. (Nie)Poważne Poematy to komnata w całości poświęcona poezji w ogromnym bogactwie jej odmian. Pomięte Rulony zaś są składnicą dzieł nieudanych, których wyrzekli się ich autorzy.

W każdej z komnat dzieła ułożone są od najwyżej do najniżej ocenionego. Dodatkowo, oceny utworów zebranych w komnacie głównej liczą się do średniej oceny każdego z twórców, te zaś wpływają na Ranking Minstreli, gdzie autorzy konkurują ze sobą o palmę pierwszeństwa i prestiż najlepszego spośród osadowych pisarzy.

Jeśli chcesz opublikować w Osadzie swoje opowiadanie, wyślij wyślij je do Tullusiona lub Grododzierżcy Fielda. Z nimi także należy się kontaktować we wszelkich sprawach dotyczących Misternych Rękopisów.

Wyświetlasz opowiadania od 101 do 125. Przejdź do strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5.
# Rękopis Autor Średnia ocena
101 Władca Piratów (wydanie II)

Dodane: 23 grudnia 2004, ostatnio edytowane: 9 czerwca 2009, niedokończone, rozdziałów: 1, komentarzy: 3


Zmieniona, poprawiona i udoskonalona powieść o pewnym piracie, który w jeden chwili stracił wszystko.

Starless 3.00
# Rękopis Autor Średnia ocena
Wyświetlasz opowiadania od 101 do 125. Przejdź do strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5.