Imperium

Pytania i problemy

Wiem że pytanie było zadane wieki temu ale chyba jeszcze nikt nie odpowiedział.

@Emanet: jeżeli użyjesz tipsa w którymkolwiek momencie gry, to zapis z którego grasz i wszystkie jakich użyjesz w przyszłości tą kampanią są już "zainfekowane" i zawsze otrzymasz rangę oszusta. Jedynym sposobem aby tego uniknąć jest skopiowanie sejwa i użycie kopii do "sprawdzenia" tego czegoś.

Innymi słowy jeżeli użyjesz tipsa to ta kampania jest stracona dla wyniku i koniec. Jeżeli w przyszłości zapiszesz na ten sejw inną kampanię (w której już nie użyłeś kodów) to też za jej ukończenie dostaniesz oszusta.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 1.02.2008, Ostatnio modyfikował: Konquer


Play the middle if you want to survive.

@ Konqer

Dzięki za zainteresowanie, ale właśnie chodzi o to, że zawsze, gdy używałem jakiegoś kodu, to później wczytywałem wcześniejszy, "czysty" sejw.
Przeszedłem tak kilka kampanii bez rangi oszusta, ale na jednej - Nowy początek - niestety właśnie pojawił się ten problem.

Czy da sie podejrzeć jakoś te sejwy, żeby sprawdzić, w którym został użyty kod?

Nie wiem czy się jasno wyrażam?


Pozdrawiam

Emanet


Dziś jest czas ...

Konqer

jeżeli użyjesz tipsa w którymkolwiek momencie gry, to zapis z którego grasz i wszystkie jakich użyjesz w przyszłości tą kampanią są już "zainfekowane" i zawsze otrzymasz rangę oszusta.


Nieprawda.
Da się używać kodów i nie mieć rangi "oszust". Wystarczy tylko:
1. Przed ostatnią walką/dostarczeniem artefaktu/wykopaniem graala/co tam jeszcze zapisać grę.
2. Wyjść do menu głównego i wczytać grę (wczytanie gry z planszy powoduje, że nadal jesteśmy "oszustem").
3. Wykonać ostatnie zadanie zwyczajnie (jeśli to jest bitwa, to można dodać sobie kodami multum jednostek, zapisać grę, wyjść do menu i wczytać - armia zostaje, wpis "oszust" nie).

Sprawdzane (wielokrotnie) na H2-H4 i działało.
Przy przechodzeniu kampanii ważne, by przypadkiem jednej z misji nie skończyć jako "oszust", bo wtedy cała kampania jest "zainfekowana" (chyba w H4 jest to trochę inaczej).


Co do tego jak usunąć takiego "oszusta", to nie słyszałem, by ktoś to uczynił. Może istnieje jakiś sposób, ale nie jest on (powszechnie) znany.


"When someone desires information, they come to me." - 8t88

Pipiru piru piru pipiru pi!

A aj bym prosił o pomoc, mianowicie jak przejść (jaką strategię obrać) na ostatnią misję w Kampanii Podziemia i Diabły, w której chodzi o zdobycie Steadwick ? Bo jakoś nie mogę w terminie 3 miesięcy się wyrobić ;P

Nie jestem pewien czy o tą mape chodzi, bo grałem dawno w kampanie, ale pamiętam, że siedział w mieście cały czas jakiś bohater i nie wychodził z niego. Wiem, że wokół tego zamku nastawiałem kilku moich bohaterów, gość wychodził z zamku i lał ich po kolei, ale zabrakło mu ruchu, aby wrócić w tej samej turze, wtedy głównym bohaterem z bezpiecznej odległości wjeżdżałem do zamku praktycznie bez bitwy :)


Kto nie z nami, ten przeciw nam

Dobrze kombinujesz Draq :) z tego co kojarzę to przed tą misją mamy wybór, którymi hirkami gramy (do wyboru zestaw od lochu i jakiś inny z wcześniejszych misji), ja wybrałem zestaw z lochu bo tam miałem potężnych magów, jeden z nich miał wrota wymiarów z magią powietrza, więc wystarczyło po prostu zając z zaskoczenia ten zamek jak był akurat bez obstawy w środku, było to możliwe dosyć szybko, wystarczyło się po przenosić nad tymi całymi górami od prawej górnej strony mapy, jeśli w zamku był bohater wystarczyło ponownie wczytać grę i poczekać kolejną turę i znów sprobować sie przenosić, za którymś razem zamek zawsze trafiał sie pusty, niestety jeśli ktoś przebijał się tradycyjną drogą mogło być ciężko.


Zeit für Pessimist

Witam

Chodzi o Generała Kendara (chyba tak mu było ;) ) i atak na Stadwick. Nie mówię - proste to nie było, bo przeciwnik jest dość silny (staty i wojsko).
Dragonthan miał dobrą ideę, ale taką deczko, ekhm, lamerską ;P Ja ogólnie po prostu podjechałem pod zamek i go zlałem :P Najpierw hirkiem z wojskiem z Inferno, później dobiłem Dungeonem :D
Ale nie mówię - podchodziłem do tego wielokrotnie, a samą mapkę rozpoczynałem ze 3 razy od nowa ;)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Ja mam pytanie z całkiem innej beczki. Mianowicie założyłem temat: Heroes of Might and Magic: Kingdoms.
Dzisiaj rano loguje się do jaskini i okazuję się, iż mojego tematu nie ma!!!
Dlaczego???
Czyżby administrator usunął???
Albo ktróryś z moderatorów???

Witam!

Tak, widziałem ten temat - został zablokowany przez Tristana.
Było to niepotrzebne dublowanie dyskusji.
Powinieneś dostać powiadomienie o odpowiedzi w tym temacie,
gdyż Tristan poinformował o zamknięciu oraz podał link do odpowiedniego tematu.

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.02.2008, Ostatnio modyfikował: MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Mam tylko jedno małe pytanko... Czy ktoś z moderatorów mógłby STALE "zmoderatorować" Cliforda? Po prostu zająć się nim, nie wiem może opieką specjalną otoczyć?

PS. Sorki, że wpis w nie odpowiednim forum, ale zasugerowałem się przez "Pytania i odpowiedzi"

Podoba mi się to pytanie w tym dziale :P Cliford jest już pod lekkim nadzorem - Sulia

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

No ale jak do tego Steadwick dojść :P ? Przecież są przed nim 2 bardzo mocne garnizony.

Ja wylosowałem skrzydła anioła w podziemiach, obok smoków.


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."

Wylosowałeś ? Mógłbyś uściślić :P ?

Omg... Po prostu na mapie w miejscu losowego artefaktu trafiły mu sie skrzydła anioła.


Play the middle if you want to survive.

Konqer

Omg... Po prostu na mapie w miejscu losowego artefaktu trafiły mu sie skrzydła anioła.


Aha dzięki. A przy okazji, czy choć raz mógłbyś mnie nie krytykować? A zapytałem się dlatego, że nie wiedziałem czy ot tak mu się pojawiły w ekwipunku, czy co innego...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 13.02.2008, Ostatnio modyfikował: Haart

Bez urazy, to nic osobistego. :) W zasadzie nie pamiętam bym cię kiedyś (s)krytykował, a jeżeli tak się stało - to naprawdę nie złośliwie. Takie pytanie są po prostu no... nieco zbyt oczywiste. :) Pozdrawiam.


Play the middle if you want to survive.

Mam sprawę, a mianowicie dwie:
Jak stworzyć własnego moda?
(drugie z innej beczki: czy w sygnaturze można umieścić obrazek???)

Ynaf

Jak stworzyć własnego moda?


Do Heroes 3? Musisz zainteresować się skryptami ERM

Ynaf

(drugie z innej beczki: czy w sygnaturze można umieścić obrazek???)


Nie to forum.
Ale odpowiem: nie. W całym Imperium obrazka nie wstawisz, zaś w podpisie nie działa żadne formatowanie tekstu.

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

MiB

Do Heroes 3? Musisz zainteresować się skryptami ERM


Skrypty ERM są przydatne, choć niekonieczne. A jeśli nie używasz WoGa do stworzenia moda, to nawet nie można ich używać.
Do modów ja używam narzędzi:
H3DefTool (tworzenie defów, w AC umieściłem nawet próbne spolszczenie), ERM Scripter (edycja wszelakich plików .txt, skryptów, map), Edytor map (tworzę nim mapy, fabrycznie dołączony do gry), Corel PhotoPaint (jednostki, drobne zmiany graficzne), IrfanView (konwersja jednostek z MM, przekolorywanie), Cofeecup GIF Animator (konwersja jednostek z MM, tworzenie animacji na forum), Resedit (do szukania defów) i ModHomm 3 (wypakowywanie defów). Tylko Corel PhotoPaint i Cofeecup GIF Animator są płatne.

Przeszedłem tak kilka kampanii bez rangi oszusta, ale na jednej - Nowy początek - niestety właśnie pojawił się ten problem.


Trzeba zedytować pewien plik z wynikami (nazwy nie pamiętam). Tam możesz usunąć rangę oszusta.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.02.2008, Ostatnio modyfikował: Ghulk


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."

Mam takie pytanie dotyczące kampanii. Jak zrobić, by główny bohater miał inne imię? Np. u mnie jest to Solmyr, a chcę, by nazywał się inaczej. Jak to zrobić? I co to jest tożsamość w oknie tego bohatera?