Village

Behemoth`s Lair

Wywiad z Mosquą!

Permalink

Jaki jest Twój ulubiony sport, oraz jaki jest Twój ulubiony sportowiec/drużna?


Permalink

- Co sądzisz na temat przyszłości heroesów?
- Co myślisz o naszym kraju?
- Na jaką partię głosujesz?
- Jakiej drużynie kibicujesz i co myślisz o kibicach?
- Czy uważasz, że PZPN spełnia swoją rolę?
- Jesteś katoliczką? Jeśli tak to czy praktykujesz, czy może nie wierzysz, ale chodzisz do kościoła?
- Jesteś patriotką?
- Kogo najbardziej lubisz z osób z Jaskini a kogo najbardziej nie lubisz? Czytając same posty, nie musi to być ktoś kogo znasz osobiście.
- Jakie zachowania lubisz u ludzi, a jakie cię denerwują?

Permalink

Kim jest MachaK? :}


Permalink

Mam na myśli miejsce, region, gdzie spędziłaś największą część życia, chociaż nie zmartwiłbym się jakbyś podała wszystkie możliwe w Twoim przypadku odpowiedzi (mam na myśli tutaj Północ/Południe, ewentualnie Warmia/Lubelszczyzna itp.) :>

Najdłużej żyję na Prusach Wschodnich. Mój ród pochodzi z Księstwa Mazowieckiego. Siedziba rodu znajdowała się na Kraju Zachodnim (w Polsce bardziej popularne określenie "Ziemie utracone").

Będąc dowódcą w świecie homm wolałabyś dowodzić wielką armią zdobywców czy raczej mały oddział sabotażystów/zabójców?

Ostatecznie małym oddziałem. Wprawdzie same działania wojenne w wielkiej skali to taki problem nie powinien być, to jednak problemem byłaby logistyka. Wyżywienie, woda, lekarstwa, obozowisko, orientacja w terenie, zabezpieczenie wszystkich stron, ochrona taborów, przewidywania pogodowe i dostosowanie się do nich, odczytywanie znaków na ziemi i niebie i interpretować wszystko na naszą korzyść... Niechaj chwała wojenna mnie opuści, skoro równie dobrze mogę przysłużyć się sprawie działając na mniejszą sprawę z mniejszymi problemami.

Co za tym idzie - preferujesz otwartą bitwę czy walkę podjazdową?

W końcu i tak walka podjazdowa musi zmienić się na otwartą bitwę.

Wolisz moc czy magię? ( gdyby była w 100% zbalansowana co dawałoby ci większą radość z grania? )

Magia.

Jaki jest Twój ulubiony sport, oraz jaki jest Twój ulubiony sportowiec/drużna?

Biegi oraz rzut oszczepem. Lubię oglądać biegi oraz rzuty. Sportowców oraz drużyn za bardzo nie kojarzę, ale standardowo kibicuję biało-czerwonym.

- Co sądzisz na temat przyszłości heroesów?

W sumie już na to odpowiedziałam.

- Co myślisz o naszym kraju?

Sparafrazuję Piłsudskiego - Kraj wspaniały, tylko ludzie durnie

- Na jaką partię głosujesz?

Nie głosuję i nie zamierzam.

- Jakiej drużynie kibicujesz i co myślisz o kibicach?

Na pierwszy człon odpowiedziałam już. W przypadku drugiego - nic nie myślę bo ich nie znam. Znaczy znam jakieś indywidua, ale trudno ich odnosić do całości.

- Czy uważasz, że PZPN spełnia swoją rolę?

Nie.

- Jesteś katoliczką? Jeśli tak to czy praktykujesz, czy może nie wierzysz, ale chodzisz do kościoła?

Ohoho. Bardzo ciekawe pytanie. Najpierw trzeba zdefiniować "katolicyzm". Wg pewnej definicji nie jestem (albowiem papieży od czasów Piusa XII uznaję za antypapieży). Wg innej jestem être plus catholique que le pape. Praktykować praktykuję i to regularnie.

- Jesteś patriotką?

I podobnież - co uznajesz za patriotyzm? Możesz przyjąć jakobińskie założenia, że jest patriotyzm prawdziwy i fałszywy. Dla jednych wówczas będę fałszywą patriotką (za to, że nie uznaję współpracy z Napoleonem za rzecz dobrą np.) a dla innych prawdziwą (bo sprawy całej kultury i mentalności polskiej ponad egoizmy ludu z Kraju Przywiślańskiego np.).

- Kogo najbardziej lubisz z osób z Jaskini a kogo najbardziej nie lubisz? Czytając same posty, nie musi to być ktoś kogo znasz osobiście.

Wg pewnej teorii wszystkich nie lubię tak samo.

- Jakie zachowania lubisz u ludzi, a jakie cię denerwują?

Łatwiej co mnie denerwuje. Ignorancja, brak kultury, bezrefleksyjność i duma z tych rzeczy. Czy odwrotności tego lubię? Może tak, może nie - za wiele zmiennych w kryterium lubienia.

Kim jest MachaK? :}

Wg pewnej teorii spiskowej MachaK i ja to ta sama osoba. Jednak modus operandi, kultura, zasady zachowania, słownictwo, częstotliwość aktywności powinny starczyć na to, że to są dwie różne osoby. No ale cóż - jedni uznają mnie za MachaK, a inni uznają bryt. rodzinę królewską za lizardmenów.

Permalink

Wir Many, Magiczny Ogród, czy Oaza?
Kot czy Pies?
Misterne Rękopisy, czy Mistyczne Obrazy?

Permalink

- W świecie homm wolałabyś być szamanką, druidką czy kapłanką?
- Który żywioł magii najbardziej lubisz? ( z homm 3,4,5 )
- Wolałabyś życie w pałacu Erathii, garnizonie na wschodzie graniczącym z ziemiami Eofol czy gdzieś w AvLee w chatce pustelnika?


Permalink

Wolałabyś być piękną, ale niezbyt inteligentną, czy mądrą ale niezbyt urodziwą kobietą?


Permalink

Co myślisz o homoseksualistach i ich prawach jak śluby, adopcja dzieci itp?
Co myślisz o antykoncepcji, aborcji, eutanazji?
Co myślisz o wolnych związkach?
Co myślisz o laicyzacji i rozdziale państwa od Kościoła?
Co myślisz o przyczynach katastrofy Smoleńskiej i ludziach którzy głoszą różne teorie na jej temat?
Jak zmieniłabyś polskie prawo?
Co sądzisz na temat szkolnictwa w Polsce?
Co myślisz o karze śmierci?
Co myślisz o działaniach ONRu?
Czy zmieniłabyś ustrój w Polsce na inny?
Wolisz kontrolę rynku przez państwo, czy prywatyzację?
Jaki masz stosunek do imigrantów i osób o innej narodowości?
Co myślisz o ekologii?
Jakie danie najbardziej lubisz?
Jaki kolor najbardziej lubisz?
Byłaś kiedyś zakochana?
Masz chłopaka?
Wolisz psy, czy koty?
Co myślisz na temat działań na forum nowego Oberżysty, lubisz gdy ktoś jest taki aktywny?
Co usprawniłabyś, albo zmieniłabyś w Jaskini?
Dlaczego łatwiej ci mówić o rzeczach negatywnych niż pozytywnych?
Jeśli wszystkich nie lubisz tak samo w Jaskini, to co cię tu trzyma?
Dlaczego wybrałaś sobie akurat taki nick, rasę i profesję?

Permalink

A moglibyście wymyślać pytania bardziej konkretniejsze pytania, a nie coś co można copy-pasować do wszystkich wywiadów? Następne takie przypadki to będę brutalnie kasowała.

Figi czy stringi?

Figi. Stringi są niewygodne.

Wir Many, Magiczny Ogród, czy Oaza?

Oaza.

Kot czy Pies?

Kot. Psy mnie nie lubią (z wzajemnością).

Misterne Rękopisy, czy Mistyczne Obrazy?

I tu i tu jest fajnie.

- W świecie homm wolałabyś być szamanką, druidką czy kapłanką?

W świecie homm nie ma szamanek ;p. Jednak wolałabym być kapłanką - ordnung muss sein.

- Który żywioł magii najbardziej lubisz? ( z homm 3,4,5 )

Pytanie trochę źle ułożone. Żywioł to jest tylko w H3, w H4 i H5 mamy już inne formacje magiczne. Z żywiołów, jako takich, najbardziej lubię powietrze. Z układów mocy śmierć a ze szkół to mrok.

- Wolałabyś życie w pałacu Erathii, garnizonie na wschodzie graniczącym z ziemiami Eofol czy gdzieś w AvLee w chatce pustelnika?

Życie w pałacu.

Wolałabyś być piękną, ale niezbyt inteligentną, czy mądrą ale niezbyt urodziwą kobietą?

Mądrą, ale niezbyt urodziwą. Mam zbyt wiele godności osobistej i honoru aby opierać życie li tylko na urodzie. Równocześnie dzięki temu, że jestem wysoce refleksyjna, widzę świat jakim jest i wyłapuję błędy w przedstawieniu świata. Tutaj dobrze pasują słowa Jana Stuarta Milla - "Lepiej być nieszczęśliwym Sokratesem niż szczęśliwym głupcem".

Co myślisz o homoseksualistach i ich prawach jak śluby, adopcja dzieci itp?

Homoseksualiści są jakimi są i takimi być muszą. Wyboru nie mieli, zatem przez samo to potępiać trudno. Bardziej potępiam całą tą otoczkę, co ostatnio się w okół nich (i innych różnych grup) narosła. "Prawa homoseksualistów"? A na jakiej mocy ktokolwiek uzyskuje jakiekolwiek prawo? Cała ta nowożytna koncepcja "posiadania praw" jest (i tutaj chciałam użyć dość wulgarnego cytatu, ale nie mogę przypomnieć nazwiska autora, więc użyję bardziej eufimistycznej formy) jakąś dziwną, nienormalną utopią ludzi oderwanych od rzeczywistości. To wygląda tak, jakby rząd nagle sam sobie dał jakieś prawo (np. do kastracji pijaków) a brak legitymowalności (nie legalności) tłumaczy tym "że wszyscy są pijakofilami" i wszystkich przeciwników tego, aby rząd posiadał takie prawo wyzywać od barbarzyńców, wariatów, psychopatów etc.
Mocno przypomina to sprawę z Ogrodu Edenu - zróbcie to i to a będziecie niczym rodziny. Jednak apetyt ciągle będzie rósł (w świecie kolejnych nowożytnych rewolucji wygląda to mniej-więcej tak "Będziecie jako szlachta; Będziecie jako burżuazja; Będziecie jako królowie; Będziecie jako bogowie na ziemi" V. Manterola "Don Carlos..." 112).

Co myślisz o antykoncepcji, aborcji, eutanazji?

Eugenika wchodząca innymi drzwiami, ubrana w ładne szmatki. Frontowymi drzwiami, grając w otwarte karty, się nie udało to teraz kombinują. Równocześnie rozleniwienie się społeczeństwa i uciekanie przed odpowiedzialnością.

Co myślisz o wolnych związkach?

Ucieczka przed odpowiedzialnością i atak na integralność społeczeństwa.

Co myślisz o laicyzacji i rozdziale państwa od Kościoła?

Rozdział państwa od Kościoła jest już proklamowany od początku istnienia Kościoła (Łk 20, 24-25) i od początku istnienia chrześcijaństwa ten stan rzeczy był i jest przestrzegany. Stosunki Kościoła z Państwem miału charakter zwyczajowy i każdy doskonale wiedział co może a czego nie może; co powinien a czego nie powinien robić. Jednakże centralizacja i absolutyzacja władzy królewskiej (konkretniej francuskiej) Kościół zaczął owej ciążyć. Król absolutny zlikwidował swoje ograniczenia od prowincji i organizacji oddolnych - nie mógł jednak zlikwidować tego od Kościoła. Powoli więc tworzyły się różne wariacje i idee całkowicie oderwane od rzeczywistości. Ostatecznie jednak mleko wykipiało i rozlało się - król francuski został ścięty a rewolucyjna fala iluzyjnych idei rozlała się po świecie.

B. Prus "Faraon" >> - Od trzydziestu tysięcy lat święty stan kapłański pielęgnuje Egipt i on zrobił kraj tym, czym jest dziś: dziwem dla całego świata. A dlaczego kapłanom, pomimo ich wad, udało się tak zrobić?... Gdyż oni są kagańcem, w którym płonie światło mądrości. Kaganiec może być brudny, nawet śmierdzący, niemniej jednak przechowuje boski ogień, bez którego między ludźmi panowałaby ciemność i dzikość. (...) bo gdybyś rozbił kaganiec, kto wie, czy nie zgasiłbyś tego ognia mądrości, który od tysięcy lat płonie nad Egiptem i światem... <<
Dostosowując odpowiednie wyrażenia do każdego rozwiniętego państwa sens jest zachowany. Laicyzacja i fałszywy rozdział Kościoła od Państwa jest taką czy inną formą autoagresji (czy nawet nieświadomego samobójstwa).

Co myślisz o przyczynach katastrofy Smoleńskiej i ludziach którzy głoszą różne teorie na jej temat?

Nic mnie to nie obchodzi.

Jak zmieniłabyś polskie prawo?

Tego jest tyle, że mogłabym książkę napisać.

Co sądzisz na temat szkolnictwa w Polsce?

To szkolnictwo nadaje się do gospodarek centralnie sterowanych - na kapitalizm kompletnie się nie nadaje.

Co myślisz o karze śmierci?

Narzędzie samoobrony społeczeństwa/państwa/armii.

Co myślisz o działaniach ONRu?

Ruch Narodowo Radykalny był charakterystyczny dla całej niesowieckiej Europy międzywojnia. Błędnie wyprowadza się Ruchy Narodoworadykalne jako wtórne względem faszyzmu - to faszyzm jest formą Narodowego Radykalizmu. NR w Europie jest skutkiem zauważenia degrengolady burżuazji i klasy mieszczańskiej oraz przerażenia komunizmem. Idee, które prezentowali myśliciele RN w okresie międzywojnia, są bardzo ciekawe. Francuskie środowiska NR niemalże przewidziały politykę ustępstw zachodnich demokracji wobec Hitlera, Sitzkrieg, nieudolne przeprowadzone akcje obronne przez zachodnie mocarstwa demokratyczne (od próby wsparcia Norwegii skończywszy na wojnie obronnej Francji). Wbrew ogólnej retoryki prezentowanej w mediach i przez niedouczonych historyków w całej europie Ruch NR miał charakter pannacjonalistyczny, niekiedy przeradzający się w kosmopolityzm (Eurofaszyzm Roberta Brasillacha). Tak samo jak we wspominanej Francji podobne mechanizmy miały miejsce w polskim Ruchu Narodowo-Radykalnym (którego reprezentantem były ONR Falanga i ONR ABC; częściowo OZN). Jednak współczesny ONR z tym przedwojennym właściwie nie ma nic wspólnego. Opisując powstanie OZON-u Stanisław Cat-Mackiewicz napisał, że oto "przy dźwiękach Pierwszej Brygady" piłsudczycy "odczytywali wersety z Dmowskiego". Dziś mamy sytuację odwrotną: oto przy melodii Hymnu Młodych Obozu Wielkiej Polski powtarzane są wersety piłsudczykowskie w nieomylnej interpretacji Jarosława Kaczyńskiego.

Czy zmieniłabyś ustrój w Polsce na inny?

Tak

Wolisz kontrolę rynku przez państwo, czy prywatyzację?

Pytanie niewłaściwie ujęte. Państwo może mieć kontrolę nad rynkiem i nie posiadać przedsiębiorstw państwowych a także może mieć wiele przedsiębiorstw państwowych i nie wpływać nijak na rynek.

Jaki masz stosunek do imigrantów i osób o innej narodowości?

Przychodząc do cudzego domu powinno się uszanować jego normy i zwyczaje. Podobnie winno być z imigrantami. Jeżeli chodzi o pojęcie "narodowości" to w jakim znaczeniu? Nowoczesnym, jakobińskim, orleańskim, antycznym czy innym?

Co myślisz o ekologii?

Ogólnie ekologia i myślenie o środowisku jest konieczne. Jednak współczesne organizacje ekologiczne są bezrefleksyjne, chaotyczne oraz często skorumpowane i hipokryczne. Oprócz jałowej krytyki i hałaśliwych demonstracji ugrupowania zielonych nie mają wiele do zaproponowania. Szczególnie widoczne jest to na naszym polskim podwórku. Tymczasem źródłem wszelkich współczesnych zagrożeń ekologicznych są te systemy ideologiczne, które wyrastają z haseł Oświecenia i Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Te systemy, którym tak zawzięcie hołdują obrońcy środowiska naturalnego. To właśnie w XVIII wieku skrystalizował się pogląd, jakoby człowiek był wartością najwyższą, a rozum ludzki jedynym kryterium pozwalającym rozstrzygać wszelkie sprawy. Człowiek został wyabsolutyzowany, wyrwany nie tylko z kontekstu społecznego ale i ze swego naturalnego otoczenia. Zasada wolności jednostki, z jej wszystkimi konsekwencjami, legła u podstaw ideologii liberalizmu. Stąd był już tylko krok do marksizmu, który wysunął koncepcję "ujarzmiania sił natury przez człowieka" jako głównego motoru rozwoju ludzkości. Człowiek został tutaj postawiony wobec przyrody w stosunku antagonistycznym, otoczenie naturalne było jego wrogiem. Wrogiem, którego trzeba okiełznać, ujarzmić, zniewolić, zaprzęgnąć do swej służby. Klasyczna ekologia związana była ze środowiskami reakcyjnymi i to owa zwalczała właściwe przyczyny zanieczyszczenia.

Co myślisz na temat działań na forum nowego Oberżysty, lubisz gdy ktoś jest taki aktywny?

Jak ktoś chce to jego sprawa. Mi to obojętne.

Dlaczego łatwiej ci mówić o rzeczach negatywnych niż pozytywnych?

Przetrzyj okulary (jak nosisz), umyj uszy, przeczytaj książki i wyjrzyj przez okno. Odpowiedź nasunie się sama.

Jeśli wszystkich nie lubisz tak samo w Jaskini, to co cię tu trzyma?

Różnica między lubieniem wszystkich tak samo a ich nielubieniem, jest taka sama jak między szklanką pełną do połowy a pustą do połowy.

Dlaczego wybrałaś sobie akurat taki nick, rasę i profesję?

Nick jest od Moskwy. Środowiska słowianofilskie przeciwstawiały prawowierną Moskwę z okcydentalnym Piotrogrodem. I przewidywania słowianofilów, co do Rosji, się sprawdziły.
Rasa taka, bo jestem bardziej martwa jak żywa.
Profesja taka, bo w świecie rzeczywistym jestem arystokratką krwi z tytułem dziedzicznym i przywilejem pozwalającym dziedziczenie po kądzieli.

Permalink

Które ze smoczych bóstw Ashanu najbardziej do ciebie pasuje?

Permalink

Mosqua

Co myślisz o przyczynach katastrofy Smoleńskiej i ludziach którzy głoszą różne teorie na jej temat?

Nic mnie to nie obchodzi.

Takie podejście do zdarzenia gdzie zginęło wiele osób, w tym głowa państwa, nazywamy ignorancją.

I pytanie ode mnie:
Potrafisz grać na jakimś instrumencie muzycznym?

Permalink

-Co sądzisz o wegetarianizmie?
-Jakie jest Twoje zdanie na temat legalizacji marihuany?
-Czego najbardziej się boisz?
-Czy łatwo Ci odpowiadać na te wszystkie pytania?

Permalink

Pod jakim hasłem szukałaś obrazków na avatar? :D[

Żadnym - wyszukiwanie obrazem i znalazłam wśród propozycji podobnych.

Które ze smoczych bóstw Ashanu najbardziej do ciebie pasuje?

Asha. Jak już wcześniej pisałam - ordnung muss sein.

Takie podejście do zdarzenia gdzie zginęło wiele osób, w tym głowa państwa, nazywamy ignorancją.

Nie szermuj słowami i pojęciami, kiedy doświadczenia z nimi nie masz wielkiego. Począwszy od słowa ignorancja ("ignorancja" - z łaciny "ignorantia - niewiedza"; wszelkie możliwe informacje do zdobycia na ten temat zostały już przeze mnie zdobyte, zanalizowane i zweryfikowane - wiedzę na ten temat i sprawę posiadam, zatem o "ignorantia" nie następuje), skończywszy na podejściu (jestem w stanie podać wiele, wiele wydarzeń i dat, na które zareagujesz brakiem zainteresowania na przestrzeni kilku miesięcy, nie mówiąc już o szczegółowej analizie, rozmowach ze znawcami tematu czy próbach weryfikacji zdobytych materiałów).

Potrafisz grać na jakimś instrumencie muzycznym?

Kiedyś na gitarze klasycznej. Dzisiaj na niczym.

-Co sądzisz o wegetarianizmie?

Człowiek jest istotą wszystkożerną, zatem jeść może tak mięso jak i niemięso. Powody dla których pojedyncze osobniki rezygnują z mięsa i produktów zwierzęcych to ich osobista i prywatna sprawa. Jednak jak robią jakieś większe zawieruchy czy "akcje promocyjne" (często sprzeczne z rzeczywistością czy faktami naukowymi) to już wchodzą na grunt problematyczności.

-Jakie jest Twoje zdanie na temat legalizacji marihuany?

Podobny jak na temat udostępnienia morfiny szerokim masom. Marihuana jest narkotykiem, wprawdzie mniej silnym jak np. opiaty, jednak narkotyk to narkotyk. Wielu mówi o tym, że marihuana jest mniej szkodliwa jak alkohol czy nikotyna, jednak raport WHO na ten temat jest zupełnie inny. Mówi się też o tym, że aktualne problemy związane nie są z czystą marihuaną, bo dilerzy wpuszczają na rynek towar ze świństwem i legalizacja podniesie jakość i bezpieczeństwo. Cóż - alkohol w czasie prohibicji w USA nie był jakoś bardziej toksyczny jak z okresów pozostałych, zatem empiria z podobnych doświadczeń mówi sama za siebie.

-Czego najbardziej się boisz?

Świata bez Boga.

-Czy łatwo Ci odpowiadać na te wszystkie pytania?

Tak.

Permalink

Ze smutkiem oświadczam, że teraz nastąpi ostatnia tura wywiadu, kiedy się skończy, temat zostanie zamknięty. Więc jeśli chcecie zadać Mosquie pytanie, zróbcie to teraz!

I od razu zadam swoje: jak możesz być jednocześnie arystokratką i komunistką?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.12.2012, Ostatnio modyfikował: Hayven

Permalink

Uważasz swoje przybycie do Jaskini za dobre dla Ciebie? A dla Jaskini?
Co sądzisz o walentynkach, święto zakochanych, czy jedna wielka komercha?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.12.2012, Ostatnio modyfikował: Bychu

Permalink

Ponoć uważasz że nie ma wolnej woli, Jan Paweł 2 to antypapież, wolisz zabić tysiące niewinnych osób byle tylko był porządek i mówisz że jesteś katoliczką. Nie uważasz, że to jest sprzeczne z tym co głosisz?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.12.2012, Ostatnio modyfikował: Magmol

Permalink

Co sądzisz na temat serialu "Mój Mały Kucyk: Przyjaźń to Magia" oraz fandomu jaki powstał w związku z tym serialem?

Permalink

Mosqua

Nie szermuj słowami i pojęciami, kiedy doświadczenia z nimi nie masz wielkiego. Począwszy od słowa ignorancja ("ignorancja" - z łaciny "ignorantia - niewiedza"; wszelkie możliwe informacje do zdobycia na ten temat zostały już przeze mnie zdobyte, zanalizowane i zweryfikowane - wiedzę na ten temat i sprawę posiadam, zatem o "ignorantia" nie następuje), skończywszy na podejściu (jestem w stanie podać wiele, wiele wydarzeń i dat, na które zareagujesz brakiem zainteresowania na przestrzeni kilku miesięcy, nie mówiąc już o szczegółowej analizie, rozmowach ze znawcami tematu czy próbach weryfikacji zdobytych materiałów).

Skoro sprawę znasz to musisz mieć także jakąś opinię na jej temat.
Brak zainteresowania można zrozumieć, braku własnego zdania nie.

***

Ewolucjonizm czy kreacjonizm?
Jakie masz spojrzenie na stworzenie świata i pochodzenie człowieka?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.12.2012, Ostatnio modyfikował: Mateusz