Najświeższe Nowiny

Osada 'Pazur Behemota' » Najświeższe Nowiny » Fotel, Fajka, Filozofia - nowy stolik w Osadzie

Fotel, Fajka, Filozofia - nowy stolik w Osadzie

Wydmuchując z fajki ogromne ilości cynamonowego dymu, Sandro nieporadnie krzątał się wokół osadowego Drzewa Nowin. Usiłował doń przymocować pokaźnych rozmiarów afisz - z marnym rezultatem. Kości palców obił sobie do szpiku, czaszkę umazaną miał klejem, a szlafrok pokryty drzazgami i kawałkami pergaminu. W końcu, po niezliczonej nieudanej próbie, przypomniało mu się, że jest magiem. Błyskawicznie przymocował afisz czterema prostymi czarami i odszedł, głośno zrzędząc.

Gdy fajkowy dym opadł, ukazały się duże, wykaligrafowane litery:

CZY WIESZ, ŻE NIC NIE WIESZ?

Czy świat zewnętrzny istnieje naprawdę? Czy należy bać się śmierci? Czy posiadamy wolną wolę? Czym różni sie nauka od pseudonauki? Co przemawia za istnieniem Boga? Jaka jest optymalna długość filozoficznej brody?

Na te i inne pytania staramy się znaleźć odpowiedzi przy nowo otwartym Stoliku Filozoficznym w osadowych Gorących Dysputach. Pod czujnym okiem Tarnooba Jedvabislava, jak również krytycznym oczodołem niżej podpisanego, filozoficzne systemy są wykuwane i niszczone w ogniu logicznej analizy, powietrze buczy od myślenia, a w obłokach fajkowego dymu krystalizuje się Prawda (ale co to właściwie jest Prawda?)

Przyjdź, napij się, podyskutuj. Gwarantowane niskie ceny, wysokie progi, oraz ból głowy.

Dnia 7 lipca 2011, 20:41, Sandro