Imperium

Najbardziej efektywny zamek na randomkę

W ogóle ten zamek na M jest chyba najbardziej ryzykowny ze wszystkich bo może Ci się kasy nie trafić (albo nie masz za co wykupić koniki w 2 tygodniu) albo drewna za mało (na stajnie i koniki) albo surowców (na kapłanów jak wolisz zamiast zamku/cytadeli) a z drugiej strony jak Ci się uda z tymi trzema przypadkami i jeszcze Ci się trafią stajnie na mapie przygody (ulepsza koniki za darmo) to zamiatasz.
I to jest główny powód dla którego wole bastion...jest po prostu bardziej stabilny bo z kasą raczej nie ma problemów (a jak już dużo mniejszy niż jak to jest z zamkiem) no z drewnem to niestety takie same zapotrzebowanie (no ale z drugiej strony ma się elfy zamiast kuszników którymi łatwiej jest się wbić w pierwszym tygodniu do innej strefy po drewno) a jeśli chodzi o surowce to trzeba tylko zdobyć 3 kryształy do zbudowania jednorogów (z pegazami nie ma problemu bo można wybrać klejnoty jako bonus startowy).


Ostatnie pojedynki Ligi Masters:
Wielki Finał - Razer vs Black Moses 2-0
Półfinał - Razer vs Ginterlen 1-0
Półfinał - Black Moses vs Dawidu 1-0

Dragonis

Chmmm...
Cytadela (czy fortess, jak kto woli) byłaby bardzo dobra (Bron! Wiwerny! Ważki!), ale bagno strasznie ogranicza.

hmmm bagno ogranicza przeciwnika a nie ciebie sam sprawdź:|

Co do rozmowy Krewala z Kumbatem - grając na ryzyko wolałbym twierdzę jak zamek;] tylko nie znosze ptaków hp - zawsze mi pada ich troche na neutralach:/ no a zwyczajowa gra niestety ciągle ten bastion:P taniość szybkość dobre elfy (nie wiem czego ktoś wyżej napisał o entach i krasnalach to się buduje na końcu do tego czasu bastion może zamieść przeciwnika w 2-3tygodniu wszelką konnicą z elfami:P)


mysle ze zamek jest najbardziej uniwersalny na kazdej mapie.co prawda gram prawie same xl na 200 ale na tych paru mniejszych mapkach tez sie sprawdzil.w "elfikowni" zawsze byly problemy z drewnem i krysztalami wiec mimo ze jest to naprawde tanie miasto zadko je wybieram na starcie(na malych mapach ewentualnie).
Ps:prowadziliscie kiedys armie twierdzy pod dowodztwem Orina ? to moj ulubiony "kombos"
pozdrawiam

Lajonis

Ps:prowadziliscie kiedys armie twierdzy pod dowodztwem Orina ? to moj ulubiony "kombos"
pozdrawiam

ja nie prowadziłem bo rzadko nawet w 3tygodniu mam cyklopy:P


Pozwole sobie przedstawić w statystykach jak to wygląda w turnieju RS:

Rampart - 14 graczy
Castle - 7 graczy
Dungeon - 4 graczy
Tower - 1 gracz
Stronghold - 1 gracz
Fortress - 1 gracz

W RS gra się na mapach random balance L 130%, reszta graczy (czwórka której tu brakuje) nie rozegrała żadnej walki lub nie gra w lidze więc nie miałem jak sprawdzić.
Jako ciekawostke dodam, że ten jedyny gracz walczący bagnem to Black Moses :)
Ciekawe jak mu pójdzie w finale, nie wiadomo czym będzie grał jego przeciwnik Dunpeal (u niego to różnie, zwykle rampart lub castle), a gdy sam zapytałem to mi tylko odpowiedział tajemniczo "z Mosem zagram innym zamkiem niz dotychczas".

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.12.2006, Ostatnio modyfikował: Kumbat


Ostatnie pojedynki Ligi Masters:
Wielki Finał - Razer vs Black Moses 2-0
Półfinał - Razer vs Ginterlen 1-0
Półfinał - Black Moses vs Dawidu 1-0

Na małe mapki czyli S wymiata tower,confulux. Na M to zdecydowanie rampart, a na te największe czyli L i Xl to stronghold jest moim faworytem.

Coż, ja preferuję Strongholda i Fortress, do L w każdym razie, przy większych mapkach macierzysty zamek nie ma takiego znaczenia, minusy, jeżeli takowe posiada, łatwo zrekompensować w innych miastach


WE ARE THE BORG.
YOU WILL BE ASSIMILATED.
RESISTANCE IS FUTILE.

Lajonis

Ps:prowadziliscie kiedys armie twierdzy pod dowodztwem Orina ? to moj ulubiony "kombos"
pozdrawiam

Tak, choć ja gram zazwyczaj na mapkach autorskich(M i L) gównie.
Do Orina dodaj magie wody: Bless i Klon czy zapomnienie, a także Skuteczność ataku. Pięknie się gra wtedy:)


//From the beginnin to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin the same//

Wg mnie najlepsze zamki na rendom'ke to Stronghold.
Ps. Wrócimy do tematu?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.11.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Rozmiary S i M chyba bastion, no a większe to zamek.


Wieczna chwała żołnierzom Armii Krajowej!

heh wstaw sobie avatar kreta/kopacza/krasnoluda:P no ale jak już odkopałeś...
Pisząc rozmiarami jesteśmy bardzo niedokładni. Dużo lepiej pisać tygodniami, bo jedne randomki skończymy L nawet w 1tyg (3DO niektóre) a drugie w 2/2/x (blockbuster, extreme chyba nawet później).
No więc kończąc 1tyg raczej nie jest żadnym odkryciem - rządzi tower i dung.
dalej można sobie pobożne życzenia pisać...
Jedyne co można stwierdzić, to że ramp zawsze był jednak najczęściej wybierany na balance, a zamek na randomkach granych na wschodzie (2sm4d3 , 8mm6) i zdecydowanie na jebuscross2. Reszta już było różnie. Jeśli chodzi o powody: ramp na balance za wygodę, tanioche i najlepsze predyspozycje do Doublebuild, zamek prawdopodobnie także za wygodę i siłę równocześnie, a na jebusach za anioly z zamkiem 1tyg.
Ale faktem jest, że np na balance niesamowicie efektywne jest np. inferno - ciężko się tym gra, ale demonów można narobić tak niesamowite ilości, że nawet ze statami -5/-5 można spokojnie wygrać; albo twierdza - nie jest ciężko zrobić DB a behy to niesamowita siła, do tego z ptakami. Na jebusach grając z siedliskami można także inferno (trafić dobre mięcho z puch, +x hp arty i przerabiać) albo nawet lepiej dung (prawie zawsze mantikory, czasami smoki - z 1 siedliskiem mantikor mamy ich 15 w 2tyg).


Zamki gdzie się rozwiną wszędzie to nekropolis i stronghold,.

Do średnich na budowie należą castle, inferno, cytadela, rampart, wrota

Do ciężkich w rozbudowie, tower, dungeon,


Mam do czynienia z fantastyką od urodzenia i mam niesamowitą wyobraźnię, efekty zobaczycie sami. I staram się być zawsze śmiertelnie poważny :)

Pentacz, mógłbyś wyjaśnić co to są skróty typu 8mm6 itd?


Wieczna chwała żołnierzom Armii Krajowej!

Na malutkie mapki (S,M) polecam Stronghold, na nieco większe Dungeon i Necropolis (i jest zabawa ;) )

Invictus - nie mam pojęcia:) po prostu jak widzisz taką głupią nazwę to wiadomo, że randomka jest zrobiona przez 3DO :P jakieś 2xm6, 2sm4d itp wszystko pisałem bez skrótów oprócz DB=Doublebuild

Artarion - błąd. nekro łatwe ale nie uzbierasz 10 siary i kaplica (szczególnie 160 i 200%), twierdzą najtrudniej ze wszystkich miast zrobić w 1tyg właściwie wymagane behy+zamek, rampart słynny ze swojej taniochy we wszystkim, a z wrotami mają najłatwiejsze DB.