Imperium

[TODO] Ochrona przed nadmiarem

Witam.

Chciałbym podsunąć pewien pomysł usprawnienia naszego szlachetnego forum, mianowicie - ochronę przed nadmiarem.

Chociaż u nas, w Jaskini, na ogół nie rejestrują się tak zwani "dzieci neo", myślę, że coś takiego mogłoby się przydać - przykład? Niedawno zarejestrowany użytkownik Triple Age zrobił coś niedobrego, można by to nazwać (może i z lekką przesadą) rozróbą w temacie Return to Castle Wolfenstein - strzelanka z klasą w Kresach. Z resztą narozrabiał już w nie jednym temacie (oczywiście,ja nie jestem święty, po prostu wyraziłem swoje zdanie).

Nie wiem, czy ochrona przed nadmiarem pisania postów jest zastosowana w Imperium, dlatego jeśli jest, proszę mi wybaczyć zakładanie niepotrzebnego tematu.

Pozdrawiam,
Hiro

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 16.05.2009, Ostatnio modyfikował: Hiro

Hiro

Chociaż u nas, w Jaskini, na ogół nie rejestrują się tak zwani "dzieci neo" (...)

To stwierdzenie pozwolę sobie zostawić bez komentarza :)

Hiro

Nie wiem, czy ochrona przed nadmiarem pisania postów jest zastosowana w Imperium, dlatego jeśli jest, proszę mi wybaczyć zakładanie niepotrzebnego tematu.

Takiej ochrony nie ma. Zresztą jeżeli wiem o co Ci chodzi, bo wyraziłeś się nieco niejasno, chodzi Ci o jakiś rodzaj ochrony przed pisaniem kilku postów jeden pod drugim, bo tego żeby ktoś mógł napisać kilka postów w ciągu dnia czy godziny nikt zakazywał nie będzie.

Pomysł z wprowadzeniem jakiegoś ograniczenia co do możliwości pisania posta pod postem jest ciekawy, ale nie wiem czy do realizacji. Jednym z powodów jest to, że czasami zdarza się potrzeba napisania postu pod postem, co obserwuję na przykład w Kronice. Wydaje mi się, że tutaj powinna po prostu być zwiększona uwaga moderatorów poszczególnych for. I w tym kierunku stawiał bym jakieś wskazówki.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.05.2009, Ostatnio modyfikował: Sanctum

Coś takiego kiedyś istniało, ale zostało wyłączone. Od tego są moderatorzy, aby osoby spamujące wyłąpywać i doprowadzać do porządku.

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

MiB

Coś takiego kiedyś istniało, ale zostało wyłączone. Od tego są moderatorzy, aby osoby spamujące wyłąpywać i doprowadzać do porządku.

No tak, ale jeśli posty typu spam są na forum choćby przez jeden dzień (moderatorzy przecież nie mogą patrolować forum 24 h na dobę ;)) są na forum i tak mogą zrobić zamieszanie... i to niemałe.

Dobra, ja dorzucę coś od siebie.

A nie można by takiego delikwenta wziąć na PW i wyjaśnić łopatologicznie: Że jak chcesz dopisywać, kolego (tu wstawić imię), to jak masz napisany post, a pod nim nie ma innego, to użyj opcji "Edytuj wypowiedź" (ikona nożyczek i kartki papieru), a nie twórz kliku jednozdaniowych.

Tyle ode mnie.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 16.05.2009, Ostatnio modyfikował: Caar Xoffek


Jeśli człowiek się nie rozwija, to się zatrzymuje w miejscu. Jak się zatrzymuje, to się cofa w rozwoju. Jak się cofa, to z powrotem wskakuje na drzewa. Jeśli wskakuje na drzewa, to tylko po to, żeby małpy powk...wiać własną osobą.

Caar Xoffek

Dobra, ja dorzucę coś od siebie.

A nie można by takiego delikwenta wziąć na PW i wyjaśnić łopatologicznie: Że jak chcesz dopisywać, kolego (tu wstawić imię), to jak masz napisany post, a pod nim nie ma innego, to użyj opcji "Edytuj wypowiedź" (ikona nożyczek i kartki papieru), a nie twórz kliku jednozdaniowych.

Tyle ode mnie.

Rozumiem Caar ale nie wiem czy wiesz co się działo w tym temacie.

Lecz mimo wszystko popieram zdanie MiBa. Dorzucę jeszcze, że taki system bardziej przy mógł przeszkadzać "normalnym" użytkownikom niż neutralizować spamerów.


Koniec może być początkiem.

Niemożność napisania dwóch postów pod rząd w jednym temacie, bez przynajmniej 12 godzinnego odstępu?
Caar: administracja usunęła tam 24 posty...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.05.2009, Ostatnio modyfikował: Ghulk


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."

Odgórne narzucenia? A nie wystarczy korzystać z mózgu?
Jeśli zaś tej części ciała co niektórym zabraknie, to zawsze jest moderator (może być pojawi się później, ale i tak zrobi porządki).


"When someone desires information, they come to me." - 8t88

Pipiru piru piru pipiru pi!