Imperium

Avatary dziwnie znajome

Przepraszam szanowny Trybunał, ale zauważyłem że, avatary są kopiowane z gier np z tzar
Icewind Dale, oraz morrowind(ten który mam ustawiony jako aktualny)
Czy to jest plagiat?

Nie. Gdyby twórcy takiego Ice Wind dale ścigali każdego za operowanie obrazkiem z tejże gry, to by było z tym staaaaasznie dużo zachodu. Oczywiście nie wiem jak to wygląda ze strony prawnej, ale biorąc pod uwagę, że o łapankach na użytkowników z problematycznymi avami jakoś nie słychać, więc raczej nie mamy się czego obawiać.


Przetoż jako przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć; tak też na wszystkich ludzi śmierć przyszła, ponieważ wszyscy zgrzeszyli.

Rz 5,12

Możesz potraktować to jako screen z gry ;]


Zjadłeś wszystkie rozumy...
Wymówkę ci zrobię:
Czemuś ani jednego nie zostawił sobie?

Damn, kolejna prawna dyskusja... Nie macie co robić? Pograjcie w MM!


Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

Wykorzystanie grafiki z gier na stronach - w tym avatarów - czasem bywa problematyczne, ale w ogromnej większości wypadków mieści się ono albo w granicach prawa, albo w granicach tolerowanych przez właściciela praw autorskich. Szczególnie jeśli do wykorzystanych grafik nikt nie przypisuje sobie praw, a strona nie jest komercyjna i nie służy zarabianiu pieniędzy.

Co prawda zdarzały się pojedyncze przypadki zamykania stron ze screenami z gier, to jednak nie słyszałem, żeby ktokolwiek robił problemy w związku z avatarami.


Neutralność nie zawsze jest możliwa...

Istnieje coś takiego jak prawo dozwolonego użytku i aviki w jego ramach się mieszczą. Gdybyśmy chcieli sprzedawać te aviki, albo wykorzystać w jakiejś naszej grze, to już byłby problem. Poza tym wydaje mi się, że dla gier z których pochodzą aviki jest to forma reklamy, toteż twórcom nie jest na rękę jakieś walczenie ze stronami fanowskimi.

Pozdrawiam

p.s. kogo Ty przepraszasz? I za co?


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

"Przepraszam" to w sensie zwrotu grzeczniościwego
te avatary pochodzą z twarzy postaci w grach
przy okazji zauważyłem miłą atmosferę na tym forum
na jednym z forów moderator się chwytał jak nie było 1 kropki
i dawał ostrzeżenie

@Gal: my bardzo dużą wagę przykładamy do poprawności wypowiedzi, więc dobrze by było, gdybyś zaczął i Ty starać się pisać poprawnie ;-) Nie strofujemy Cię od razu, bo jesteś nowy i liczymy na to, że sam spostrzeżesz swój błąd :-)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

MiB

Istnieje coś takiego jak prawo dozwolonego użytku i aviki w jego ramach się mieszczą.

Prawo dozwolonego użytku OSOBISTEGO. Rozpowszechnianie, a takim niewątpliwie jest zamieszczanie grafik na stronie, już nie podchodzi pod dozwolony użytek osobisty. Natomiast do dozwolonego użytku publicznego Jaskinia się niestety nie kwalifikuje ;).

Ale to tylko gwoli ścisłości.
W praktyce się zgadzam i jest tak, jak mówiłem powyżej ;).


Neutralność nie zawsze jest możliwa...