Imperium

Problem z drugą misją kampanii Pogromca smoków

Mam problem z ową misją. Na początku posiadam armię z poprzedniej misji (3 Tytanów + 1 z bonusu, sto kilka Gargulców, 3 czarodziei, 1 Nagę i ok 80 golemów). Pal sześć smoki strzegące kopalni. Problem polega na tym, że na początku 2. miesiąca atakuje mnie bohater z 28 "Starymi" Behemotami, 40 Cyklopów Królewskich, 60 Ptaków gromu itd. Mogę prosić o pomoc?


Kto potrafi przeciwstawić się złu?

@Xenofex
Wiesz, stwierdzenie "druga misja" akurat w tej kampanii nic nie mówi. W Pogromcy Smoków z tego co pamiętam można sobie wybrać, która misja jest druga, a która trzecia.
Ale, że wspomniałeś o armii Twierdzy wnioskuję, że chodzi o misję z rdzawymi smokami. Podam Ci rozwiązanie, które mi w zamierzchłych czasach podano na nieistniejącym już(chyba) forum WR, a które pozwoliło mi przejść tę misję ot tak.
Cofnij się do poprzedniej misji i naucz się zaklęcia Miejskiego Portalu. Z Magią Ziemi na ekspercie nie powinieneś mieć najmniejszych kłopotów.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 18.05.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon


It's only after we've lost everything that we're free to do anything.

Mniej więcej tak jak napisał Dagon. Dodam, że w krótkim czasie można mieć 3 zamki. Trzeba je błyskawicznie rozbudować, żeby mieć więcej jednostek niż barbarzyńcy. Jako, że ma on tylko dwie twierdze, z czasem stanie się za słaby, żeby coś ci zrobić. Potem wystarczy jedna bitwa z jego największą armią i dobijanie resztek.


Bez Komentarza - mój kanał na youtube.

Dam ci kilka wskazówek. Miejski portal.
Obrona zamku jest bardzo łatwa przeciw twierdzy, zwłaszcza fortecą - oślepiasz ptaki gromu, niszczysz katapultę błyskawicą, ostrzeliwujesz. Dziury w murach łatasz za pomocą pola siłowego.
Powiem ci szczerze, że w tej misji najtrudniej się wyrobić z czasem. :O


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."

Z tego co pamiętam to wróg ma tu 3 twierdze, nie 2.
Powiem szczerze - nie miałem w tej misji miejskiego portalu. Bardzo szybko zdobyłem fortece, a potem ruszyłem na twierdze. Cały myk polega żeby wykończyć ich szybko.
Przynajmniej taka była moja taktyka, misję za 2. razem przeszedłem.

Aha - i nie wyobrażam sobie przechodzić tej misji jako trzeciej. Bez armii na początek? Porażka.

Ps. Mnie się raz w tej misji zdarzyło że znalazłem księgę magii Ziemi. Nie pytajcie jak ani gdzie. Nie wiem jak to możliwe. W każdym razie mimo to przegrałem i za drugim razem mimo wielkich starań już jej nie znalazłem. To był oczywiście AB, a nie WoG, tylko że starsza wersja i jeszcze bez SODa.
Możecie nie wierzyć, sam bym nie uwierzył. Jak teraz oglądam tą mapkę na edytorze to nie widzę tam nawet możliwości wejścia w posiadanie jakiejś księgi.

Może ktoś z Was miał podobną, niezrozumiałą sytuację?

Kampania Pogromcy Smoków jest trudna, ale to nie ta "druga" misja(z babarzyńcami) sprawiła mi problem. W misji z czarodziejskimi pod koniec trzeba pokonać legion nag aby dojść do klucznika, wszystko ok, ale tych nag jest 7x555!
Do tego nie ma tam żadnej przeszkody terenowej. Berserk pomaga, lecz niewystarczająco.

Może jakieś rady?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Wasze rady z pewnością sie przydadzą, jeszcze raz dziękuje.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.05.2010, Ostatnio modyfikował: Maciex

3 twierdze, mój błąd. Księgę Magii Ziemi można znaleźć w Smoczej Utopii (jak się ma szczęście).

Co do 3 mapy: nagi traktujesz Spowolnieniem (masowym) i berserkerem. Można też sklonować tytany. Ogólnie w 3 mapie tej kampanii najlepiej chodzić z samymi tytanami (chyba i tak nie da się wykupić wszystkich, więc reszta odpada).


Bez Komentarza - mój kanał na youtube.

Dagon napisał, żeby się cofnąć do poprzedniej misji. Ale jak to zrobić?
Za wszystkie pomysły dziękuję.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.05.2010, Ostatnio modyfikował: Filus


Kto potrafi przeciwstawić się złu?

Xenofex

Dagon napisał, żeby się cofnąć do poprzedniej misji. Ale jak to zrobić?
Za wszystkie pomysły dziękuję.

Wczytać wcześniejszy save lub, jeżeli takowego nie posiadasz zagrać od nowa. Trudniejsze kampanie mają to do siebie, że bez dobrej znajomości poszczególnych map, warto często na różnych save'ach je sobie zapisywać.


H3 - świetne, WoG - boski, H5 - tandeta, szmelc i wszystko co najgorsze...

Taro

Co do 3 mapy: nagi traktujesz Spowolnieniem (masowym) i berserkerem. Można też sklonować tytany. Ogólnie w 3 mapie tej kampanii najlepiej chodzić z samymi tytanami (chyba i tak nie da się wykupić wszystkich, więc reszta odpada).

Osobiście polecam inną taktykę:
-Traktujesz je spowolnieniem
-Po kolei wszystkie oślepiasz
-Klonujesz tytany i czarowników (tych niebieskich, jeśli ich masz)
-Używasz czaru błogosławieństwo, albo błogosławieństwo+precyzja/modlitwa
-Bierzesz na cel jeden oddział nag i po oddaniu strzałów przez tytanów i czarowników, oślepiasz ten oddział - tytany i czarownicy ruszają się przed nagami, więc nie pozwalasz im się ruszać.
-I tak dalej z każdym oddziałem po kolei

Tą metodą wygrałem bitwę bez strat. Musisz jednak pamiętać, aby szkolić tylko tytany i czarodziejów (i przeszkalać ich w tych niebieskich), znać czary - spowolnienie, oślepienie, klonowanie, błogosławieństwo, mieć bardzo dużo wiedzy, a także posiadać wóz z amunicją.

Na dodatek sposób ten jest bardzo długi i żmudny.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.05.2010, Ostatnio modyfikował: Sheogorath

Jak pokonać te nagi? Na początek masowe spowolnienie.
Następnym krokiem powinno być rzucanie masowego berserku.
Prawdopodobnie zaczną do ciebie podchodzić te nagi. Wtedy należy traktować je za pomocą oślepienia, lub pola siłowego. Naga, która stoi tak, że nie może przejść przez pole siłowe, zawróci i spróbuje znaleźć inną drogę. Tam dopadniesz ją berserkiem.
Jeśli nie dysponujesz możliwością zablokowania nag, bo nie ma przeszkód terenowych, skorzystaj z czaru przywołanie żywiołaka powietrza. Po czym go pozwól, by nagi skierowały się w jego stronę (czyli z dala od twoich tytanów).
Resztki można dobijać za pomocą implozji i tytanów.
Sheogorath: ty nie grałeś przypadkiem na WoGu z westalką? Mana powinna ci się skończyć.


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."

Przysięgam - grałem na czystym AB :D
Miałem ponad 30 wiedzy i wszystkie szkoły magii na mistrzu - to wszystko :P
Ale many mi starczyło tak dosłownie na styk. Pod koniec bitwy miałem może z 6 ptk. Właśnie szukałem sejva ale nie szans - nie znajdę.

Poza tym wykonałem quest dodatkowy, polegający na zbieraniu artefaktów i wymienianiu ich w kolejnych misjach (czapka czarodzieja - pierścień dyplomaty - zaklęty naszyjnik - naszyjnik boskiej mocy), co dało mi naszyjnik boskiej mocy, zwiększający wszystkie atrybuty o 3. To też mi pomogło wygrać misję 3 i 4.

Ps. Ale ten quest da się wykonać inaczej, jeśli rozegrasz 2. misję jako 3.
Wtedy jest:
Czapka czarodzieja - pierścień dyplomaty - amulet życia - korona ze smoczych zębów

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.05.2010, Ostatnio modyfikował: Sheogorath

Co do misji z rdzawymi smokami, ja to robiłem tak:
- najpierw jak najszybciej odwiedzałem wszystkie smocze utopie na mapie( są 2 lub więcej), dzięki czemu udawało się zdobyć jakiś fajny artefakt, a zarazem pozbawić go przeciwnika,
- następnie jeśli Dracon był silny atakowałem głownego bohatera komputerowego ,jak nie, to gdy szedł w stronę moich zamków, omijałem go i zdobywałem jego zamki twierdzy( dobrze rozbudowane), po kupieniu jednostek twierdzy atakowałem Shivę( głównego bohatera kompa)