Imperium

Problem z Might & Magic VIII (Zepsute savy, crashe)

Na początek mówię "cześć!" wszystkim, którzy tu zajrzą, bo to mój pierwszy post.

Przechodząc szybko do rzeczy, przygnał mnie tu tragiczny (:<,:(,:[) problem z M&M8. Posiadam wersję z Kronik, bo wcześniejsza od CDP wiele lat temu umarła. Postanowiłem sobie odświeżyć tego starocia i wszystko było fajnie. W trakcie gry coś chrupnęło i zostałem raz wyrzucony do windy z szarym ekranem i raportem błędu. Odpaliłem grę od nowa i grałem dalej, jak się okazało każdokrotne klikanie w ikonkę lupy (reputacja, staty całego zespołu itd.) powodowało crasha do windy. Olałem i jechałem dalej. Skończyłem wszystkie questy u jaszczuroludzi i popłynąłem do elfich czarnuchów.

I tu problem się pogłębia. Chcę wejść w ekwipunek Simona Templara i... Crash z szarym ekranem. Powtarzam to parę razy i ciągle to samo. Walę reinstall i wrzucam z powrotem moje savy. To samo, na dodatek po wczytaniu starszego save'a problem przeniósł się też na niego. Po rozpoczęciu nowej gry "lupa" działa normalnie, Simon pewnie też by tak działał.

Teraz moje pytanie - co ja mam z tym zrobić? Z czego się to bierze? Przypuszczam, że savy są już spiprzone i nie da się na nich już grać. Nie chce mi się strasznie, ale mogę ten krótki kawałek gry przejść znowu. Tylko czy problem nie pojawi się znowu? Gra niby działała normalnie, a tu taki psikus. Może wpływ miało na to to, że grałem z akceleracją dźwięku (dxdiag) na 2 kresce i hardware'owym dźwięku? Słyszałem też, że nie powinno się zezwalać grze na robienie skrótu...

Będę naprawdę wdzięczy za pomoc i pozdrawiam.

E2180@2.4 GHz, 2 GB ram 667, Windows XP SP3 32 bit, Chieftec 400 (450?) WAT, Creative Sound Blaster 4, 8800GT Galaxy (standardówka), Asrock Conroe 1333, dorzucam że grałem na panoramie z obrazem w 4:3, jeśli to ma jakieś znaczenie

Help plox :<

Edit: Tak jeszcze pomyślałem, że od biedy jak ktoś by miał to zainstalowane/mógł szybko zainstalować i nie miał żadnych ważnych saveów (które mogłyby się spieprzyć), to mógłbym te swoje posłać do sprawdzenia i nadpisania.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 1.03.2011, Ostatnio modyfikował: Zarun