Imperium

Droga krwi lub łez

Witam,

być może moje pytanie wyda się śmieszne ale niestety jest prawdziwe.
Otóż nie rozumiem zasad zdobywania punktów na drodze Krwi i Łez. Wg poradnika który znalazłem na innej stronie internetowej punkty zdobywa się w następujący sposób:

"Przykładowo, jeżeli zaatakowana przez nas neutralna armia zechce się nam poddać, a my jej na to pozwolimy, otrzymamy 10 punktów łez, natomiast ścigając słabeuszy zdobędziemy 8 punktów krwi. Nie jest to jedyny sposób zdobywania tych „surowców” – znaczna część umiejętności bohaterów jest przyporządkowana do któregoś z nich, przez co użycie np. czaru ze sfery krwi przysporzy nam nieco jej punktów. Oczywiście również misje poboczne i liczne budynki mogą zadecydować o naszej reputacji i to często w większym stopniu, niż jakakolwiek inna działalność."

Postępuje zgodnie z w/w instrukcją lecz u mnie to nie przynosi efektów. Tzn. na początku, owszem, zdobęde troche pkt. dajmy na to w Drodze Łez. Z reguły dochodzi do ok 60-90/250 i przestaje zdobywać. Nawet wejście bodajże do biblioteki gdzie mogę wybrać rodzaj zdobytych pkt. nie zwiększa to ich mojemu bohaterowi, bez względu czy wybiore pkt z drogi w której mam już pkt bądź z drugiej. To samo się dzieje gdy we walce korzystam z magii przyporządkowanej do danej reputacji.

W związku z tym czy ktoś może mi wyjaśnić dokładnie i szczegółowo jak zdobywać punkty ?

Cóż... punkty reputacji zdobywa się w taki sposób jak mówisz. W zależności od twojego postępowania wzrasta poziom twoich Łez lub Krwi, ale czemu Ci przyrost zatrzymuje się? Powiedz na jakiej mapie się to dzieje? W niektórych jest tak, że trzeba wykonać jakieś zadanie poboczne, by uzyskać awans. Może przez to przez to?


"Znani są ze swej wielkiej inteligencji i doświadczenia. Ci szamani wiedzą jak grać na tamburynie!" :o

To raczej wygląda na kolejne błędy niż jakiś warunek do awansu. Pierwszy awans jest przy 250 pkt, więc jeśli Beelzebubowi dochodzi do 90 pkt i się zatrzymuje to chyba coś jest nie tak.

Powiem tak, gram w pare różnych "potyczek" i przy wszystkich to się zdarza. Co do dodatkowych misji w grze to nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Co do punktów to właśnie to jest dziwne, bo czasem zdobywam te punkty czasem nie. Teraz gram w "Walka o władze". Właśnie dojrzałem, że ja po tygodniu mam ok 60pkt "drogi krwi" a mój przeciwnik juz ma 1000pkt i oczywiście najwyższy poziom. Dałem sobie na akutalizacje przed włączeniem gry, niby zaczęło dobrze działać, bo mogłem przejść jeden poziom. Doszedłem do 750pkt w drodze Krwi a w drodze Łez mialem juz ponad 270pkt. Czy to może spowodować, ze nie moge zdobyc kolejnych pkt w drodze krwi ?