Imperium

Problemy z grą pod Windows 7

Witam.
Mam problem a mianowicie chodzi o to że podczas wczytywania 3 kampani w odrodzeniu Erathi na win7 gra wysyła prblem i zamyka aplikacje czy ktoś już sie z czymś takim spotkał i wie jakie jest rozwiązanie tego. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 29.10.2011, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

A próbowałeś włęczyć grę w trybie zgodności z WinXP lub Win. Vista?

Pozdrawiam

p.s. nie ten dział :/

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.12.2009, Ostatnio modyfikował: MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Tak próbowałem to już zrobić ale nic nie dało dalej to samo.Sory że nie w tym dziale ale niedawno tu zajrzałem i nie wiedziałem gdzie pisać

Może problem tkwi w grze? mi się tak stało przy uszkodzonej płytce. Sprawdź jej stan.

Płytka napewno jest dobra bo gra sie wyłącza dopiero na 3 kampani a pozatym była mało używana, gra jest oryginalna więc wątpie aby mogła sie uszkodzić po paru włożeniach jej do napędu.Czy ktoś grał na win7 i miał taki problem?

Zaraz, zaraz mi też jakaś nie chodziła, ale na Viście... Jaka nazwa kampanii?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.12.2009, Ostatnio modyfikował: Laysander


Bo ja na złość im - nie należę.
I tak beze mnie - o mnie - gra.
Jednego nikt mi nie odbierze:
Ja jestem ja, ja, ja.

Nie, nie chcę wpływać i należeć!...

W kampani Restoration of Erathia jakby to nazwać podmisja "wojenny zamęt"

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.12.2009, Ostatnio modyfikował: Nekromator

Czyli to to... A zawiesza się podczas filmiku?


Bo ja na złość im - nie należę.
I tak beze mnie - o mnie - gra.
Jednego nikt mi nie odbierze:
Ja jestem ja, ja, ja.

Nie, nie chcę wpływać i należeć!...

Filmiku to ja nawet nie widzę, zawiesza się już podczas kliknięcia w obrazek tej kampani

Ja mam taki problem, że gram sobie jakąś mapkę i mi się gra zawiesza. Dowolne miejsce, dowolny czas itd. mam windowsa 7 home premium 64 bity

Hej wszystkim też miałem taki problem na 7 profesional 32 bity rozwiązałem go odpalając gre zgodną z windowsem 98/me

Ściągnijcie moda do wysokiej rozdzielczości linka nie dam bo nie wiem skąd to mam. Plik nazywa się Homm3_HD_2.82f Włączcie plik Heroes3HDsetup ustawcie sobie rozdzielczość max monitora. A w pliku Heroes3HD.exe - czyli włączenie gry - zmienić zgodność na 98/Me. Co prawda po włączeniu gry jest mały pasek u góry jakby chodziło w oknie i przesuwać obraz trzeba myszką po mapie ale działa i nie wywala do systemu. Pozdro dla wszystkich fanów:):):)

Warto jeszcze zajrzeć do ustawień karty graficznej, coby na większych monitorach komp skalował okno z grą, wtedy nie będzie się rozjeżdżać.
A link do plików był niedawno a njusach.


Oto widzę ojca swego...
Oto widzę matkę swoją, moje siostry i braci...
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną...
To ich zew by zasiąść wśród nich w Valhalli...
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie!

Wiecie, co do pierwszego problemu - miałem i MAM ten sam problem, klikam w obrazek w tej samej kampanii, i wywala ... jednak za którymś razem klikniesz i ci odpali, jednak informuję - ja mam nieco porysowaną płytkę i gram na Windowsie XP, jednak podejrzewam, że to jest ten sam błąd. Mi odpala za wtórym razem, czasami pyk i od razu odpala, czasami pyk i od razu błąd wywala :P

EDIT: Ech, trochę za późna odpowiedź, ale ja się zarejestrowałem tutaj dopiero dwa dni temu, a ostatnia wypowiedź w tym temacie to '8. listopada' :D Więc, nieco odkopałem temat, ale jestem chory i mi się nudzi xD

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.11.2011, Ostatnio modyfikował: Huntik

Witam!

Przyznam się że zarejestrowałem się na forum tylko po to aby wysłać tego posta.

Dla wszystkich którzy tak jak ja - mają problem z odpaleniem najwspanialszej trójeczki na Win7:

Problem rozwiązany!!!!!

Niestety potrzeba na to ok. 2GB miejsca na dysku.
1. Instalujemy program Oracle Virtualbox (wygooglacie sobie adres)
2. Ściągamy ze strony M$ obraz do windows xp - też trzeba znaleźć w wyszukiwarce
3. Konfigurujemy aplikację tak aby obsługiwała sprzętową akcelerację 3D i 2D (co do tego drugiego to nie jestem pewien czy na 100% jest potrzebne, ale poprostu zaznaczyłem)
4. Należy ściągnąć dodatek do Virtualboxa - Gest Addition - jest on w katalogu do którego zainstalował się Virtualbox i należy go zamontować w wirtualnym kompie jako CDDVD.
5. Restartujemy virtuala (czyli dajemy mu "uruchom ponownie") i w czasie startu naciskamy F8 aby zobaczyć menu z którego wybieramy uruchom w trybie awaryjnym.
6. Po uruchomieniu instalujemy program który jest na "udawanym CD" i restart (tym razem normalny)
7. W konfiguracji odznaczamy płytkę z Guest Addition i zaznaczamy aby używał prawdziwego DVD komputera. Wkładamy najpiękniejszą, najlepszą, najwspanialszą i.... dobra poleciałem za bardzo.
....i instalujemy grę.

PS.
Polecam instalację programu antywirusowego, bo po 2 godzinach grania przestał mi się włączać Internet Explorer w wirtualu, na szczęście darmowy avast pomógł.
Microsoft oficjalnie nie wspiera VirtualBox'a bo ma swój taki program (na którym Nasza Gra oczywiście nie działa) ale nigdzie w licencji do virtualnego xp'eka nie ma napisane że zabraniają, więc w sumie każdy legalny użytkownik "7" może legalnie wykonać taki manewr. A teraz wisienka na torcie:
W pracy mam Unixa i pare pseudo stacji/terminali linuxowych i tu pojawia się ciekawostka, bo na linuxa ten program też jest dostępny tak jak też na OS X :-) hehehee (mam nadzieję że szef nie czyta tego forum)

Mam nadzieję że komuś pomogłem
Wiem że nie jestem dobry w pisaniu instrukcji (no chyba że w C++) wybaczcie
RaV