Imperium

Odtworzenie świata Heroes 3 z pomocą Midjourney

Moi Drodzy,

W Heroesach zakochałem się mając ok. 12 lat, grałem przez ponad 15, słucham muzyki i czytam nowinki do dziś.

Zacząłem pracować z Midjourney (graficzne AI) i poszedłem za ciosem - chcę odtworzyć świat Heroes 3 w grafikach. Wrzucam link do ostatniego filmu, dla mnie to też wielka frajda zanurzyć się tak w świat Heroesów. Jeśli jesteście na forum na FB to mogliście już widzieć ten post. Pozdrawiam,

Mateusz

https://m.youtube.com/watch?v=VPbUc7tpYkE&t=620s

Sporo osób odtwarza portrety bohaterów za pomocą AI. Zauważyłem w tym jedną wspólną rzecz - postaci da się poznać wyłącznie po ubiorze, kolorze skóry lub włosach/zaroście, ale twarze są zupełnie niepodobne do pierwowzorów. To chyba największy problem obecnie.

Widziałem cos takiego ostatnio z bohaterami Nekropolis. Świetne i brawa dla tego kto się tego podjął i jeszcze klimatyczna muzyka w tle. Mam nadzieję, że zrobisz/będą zrobione wszystkie frakcje w ten sposób.
Co do wyglądu to jakoś mi to nie przeszkadza, że są różnice. Fajnie, że jest kilka alternatywnych wersji tego samego bohatera. Ludzie zmieniają się w trakcie życia jeśli chodzi o fryzury, zarosty i zmarszczki więc wyobrażam to sobie właśnie tak. Ten sam bohater ale w różnych momentach "życia". Jedyne co mi przeszkadza to brak większego oddalenia od widza. Podoba mi się skupienie na twarzy bo widać emocje itd. ale jednak w wielu przypadkach nie widać choćby całej głowy.


"The road goes ever on..."
"Droga biegnie ciągle wprzód..."

Też lubię wiele wersji wyglądu.
Generowanie portretów ai jest dla mnie podobne do rzucania kostką do gry :)
Nie umniejszam talentowi operatora (tak bym nazwał pracującego z programem ai) ponieważ rozumiem, że wymaga to wiedzy i zdolności-mam na myśli losowość ostatecznego wyglądu dzieła.

Gratulację dla Ciebie Koslo2023, bardzo mi się pdobał filmik :)