Imperium

Tomb Raiders - jak pokonać Dryope?

W czwartej misji ,jak dotąd wykonałem wszystkie zadania do momentu kiedy mam walczyć z Dryope, osobą broniącą zamku na północnym wschodzie mapy. Otóż ma ponad 200 diamentowych golemów, i niezależnie jakimi jednostkami atakuje te diamentowe golemy - każde zadają 1pkt obrażenia strzelając lub walcząc z tymi golemami. Nie wiem jak tego bossa pokonać. Walka z tym bossem jest o tyle bardziej trudniejsza, że Dryope rzuca czar "Berserk" na oddziały Fredericka. Możliwe że jakiś artefakt może mi pomóc tylko nie wiem który.
Przeszukałem cały Internet, ale żadnego bossa w Heroes 3 HotA o nazwie "Dryope" nie znalazłem.
Jeżeli ktoś zna się na rzeczy i umie mi pomóc w tym temacie, który napisałem, to proszę się wypowiedzieć.

To jest specjalista w płatnerzu z poziomem 20 000, także zapomnij o pokonaniu go w "uczciwej walce" na gołe klaty :P Musisz albo znaleźć na niego sposób (coś jak czarna kulka + berserk), albo pominąć na razie. Nie grałem tej misji i nie wiem jaką masz sytuację, jakie czary itp. więc ciężko tutaj coś więcej doradzić.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12. kwietnia, Ostatnio modyfikował: Begrezen

Nie grałem w tą kampanię, ale z tego, co napisałeś będzie ciężko go pokonać. Może poszukać Amuletu trzeźwego umysłu, jeżeli nie posiada innych zaklęć i zaatakować jednostką najlepiej z podwójnym strzałem, a w razie ataku bronić ja polem siłowym. Jeżeli posiada inne zaklęcia pozostaje, albo poszukać możliwości całkowitej likwidacji magii, albo spróbować ataku dwoma rodzajami jednostek – jedna wytrzymała wysokiego poziomu, druga strzelająca w odpowiedniej ilości, albo zwiewać.

Jak dotąd odkryłem, że najlepszym atakiem na diamentowe golemy nie są silne jednostki, ani liczne (ponieważ niezależnie jaka zabiera jednym atakiem tylko 1pkt. obrażenia z 60 pkt życia diamentowych golemów, a diamentowych golemów Dryope ma 220 w jednym oddziale - stąd czar Berserk nieskuteczny), lecz Automatony, które zabierają w jednym wybuchu kilka lub kilkanaście diamentowych golemów. Niestety mając tylko ponad 100 automatonów strażników (gdzie wcześniej prawie wcale nie miałem strat względem nich) mogą zaatakować niezależnie jak - co najwyżej 50 diamentowych golemów. Można ratować się czarem klonowaniem, ale na niewiele to się zda, ponieważ z zamku ostrzeliwują co chwila strzelcy, więc co najwyżej można parę razy użyć klonowania automatonów używając je z wybuchem.
O wiele gorszym, ale zawsze jakimś rozwiązaniem jest używanie czaru Inferno na diamentowe golemy, bo w przeciwieństwie do innych czarów atakujących jednostki wroga obrażeniami, - czar Inferno zabiera 40pkt. życia golema, a więc to już jest jakiś postęp w kierunku pokonania diamentowych golemów, które ma Dryope.