Imperium

Skąd wziąć KB, HoMM I i HoMM II

Od czasu do czasu ktoś na tym forum pyta, skąd wziąć KB, HoMM I lub HoMM II - żeby więc takie pytania (i odpowiedzi typu "ściągnij sobie z eMule") więcej się nie pojawiały, odpowiedź będzie w tym temacie. Wszelkie nowe tematy z pytaniami o to będą kasowane z miejsca i bezwarunkowo, włącznie z prośbami o pliki z "porysowanych" płyt (patrz niżej) i tym podobnymi.

Za 19,99zł można kupić zestaw "Saga Heroes of Might and Magic I-III", z serii eXtra Klasyka, w sklepie internetowym Gram.pl nawet za 15,99zł (uwaga, koszty wysyłki to niemal drugie tyle z płatnością przy odbiorze).
Dostępne w praktycznie każdym sklepie komputerowym i podobnym - Empik, MediaMarkt, Saturn, EXE itp.

Zestaw zawiera HoMM I, HoMM II Gold (HoMM II + dodatek) i HoMM III Gold (RoE, AB i SoD w jednym), a dodatkowo, na płycie z HoMM I, w katalogu Heroes/KB/ jest pełna wersja King's Bounty
Wychodzi znacznie taniej niż na giełdzie, prawdopodobnie szybciej niż gdyby całość ściągać z sieci, a przede wszystkim, CDProjekt udziela bezterminowej gwarancji na płyty - jeśli płyta ci się połamie, porysuje itp., wymienią ci ją za darmo (nie licząc kosztów wysyłki) na fabrycznie nową.

Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 21.09.2007, Ostatnio modyfikował: Erin


Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger...

Enleth

Od czasu do czasu ktoś na tym forum pyta, skąd wziąć KB, HoMM I lub HoMM II - żeby więc takie pytania (i odpowiedzi typu "ściągnij sobie z eMule") więcej się nie pojawiały, odpowiedź będzie w tym temacie. Wszelkie nowe tematy z pytaniami o to będą kasowane z miejsca i bezwarunkowo, włącznie z prośbami o pliki z "porysowanych" płyt (patrz niżej) i tym podobnymi.

Za 19,99zł można kupić zestaw " Saga Heroes of Might and Magic I-III", z serii eXtra Klasyka, w sklepie internetowym Gram.pl nawet za 15,99zł (uwaga, koszty wysyłki to niemal drugie tyle z płatnością przy odbiorze).
Dostępne w praktycznie każdym sklepie komputerowym i podobnym - Empik, MediaMarkt, Saturn, EXE itp.

Zestaw zawiera HoMM I, HoMM II Gold (HoMM II + dodatek) i HoMM III Gold (RoE, AB i SoD w jednym), a dodatkowo, na płycie z HoMM I, w katalogu Heroes/KB/ jest pełna wersja King's Bounty
Wychodzi znacznie taniej niż na giełdzie, prawdopodobnie szybciej niż gdyby całość ściągać z sieci, a przede wszystkim, CDProjekt udziela bezterminowej gwarancji na płyty - jeśli płyta ci się połamie, porysuje itp., wymienią ci ją za darmo (nie licząc kosztów wysyłki) na fabrycznie nową.



To o takim "myku" z King's of Bounty nie wiedziałem :D Jak będę miał czas (teraz nauka :( ) to wypróbuje. No i jeszcze do tego nie przeszedłem I i II, a mam całą sagę i polecam każdemu. Niby jestem takim zapalonym fanem "Hirołsów" (tylko od I do III a reszta odpada xD), a jeszcze nie przeszedłem dodatków do III no i całej I i II. Aha no i dziękuję za tą informację o King's of Bounty. Pozdrawiam.

Tak się zastanawiam, gdyż na stronie pisze:

Nośnik i ilość - 4 CD


Jak to jest rozwiązane? Heroes I osobno; II + dodatek na następnej; RoE osobno; SoD i AB razem?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.11.2007, Ostatnio modyfikował: Dragonthan


Kto nie z nami, ten przeciw nam

Dragonthan

Tak się zastanawiam, gdyż na stronie pisze:

Nośnik i ilość - 4 CD


Jak to jest rozwiązane? Heroes I osobno; II + dodatek na następnej; RoE osobno; SoD i AB razem?


Czekaj czekaj już patrzę, otwieram pudełko...I ! No to tak :

CD1. Heroes jedynka
CD.2 Heroes dwójka z dodatkiem
CD3. i 4. Heroes trójka Złota Edycja

a czy trójka gold nie jest na jednej płycie?

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 26.04.2008, Ostatnio modyfikował: Tarband


(.)_/.)
(O.o)
(> <)
to jest króliczek skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnięciu światem!

Mr Loli

a czy trojka gold nie jest na jednej plycie?

W "Sadze HoM&M I-III" jest na dwóch - wiem, gdyż mam :)


Talent określa co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest.(...) Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego.

Heroes of Might and Magic Złota Edycja została wydana na dwóch płytach CD.
Przynajmniej taką wersją dysponuję.


Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !

АРИЯ - Патриот

macie rację, sprawdziłem, wersja jedno płytowa to ta z czasopisma

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 26.04.2008, Ostatnio modyfikował: Tarband


(.)_/.)
(O.o)
(> <)
to jest króliczek skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnięciu światem!

KB można ściągnąć z Kwasowej Groty.


"Zał przestancie mi banowac konta 1!!!!"
Gothicdiego w temacie Humor Jaskiniowy

mah

Heroes of Might and Magic Złota Edycja została wydana na dwóch płytach CD.
Przynajmniej taką wersją dysponuję.

Aby uporządkować ten mały chaos uściślę i podam dostepność wszystkich części heroes:

Saga Heroes of might and magic:

Heroes of might and magic
Heroes of might and magic II Gold
Heroes of might and magic III Złota edycja

zawartość: wszystkie gry na jednej płycie DVD
sklep: gram.pl
cena: 21.99
seria: extra klasyka gold
język: PL

Heroes of might and magic IV złota edycja - 1 DVD

sklep: gram.pl
cena: 15,99
seria: extra klasyka
język: PL

Heroes of might and magic V - 1 DVD

sklep: gram.pl
cena: 46,90
seria: platynowa kolekcja
język: PL

jest dostępna również wersja angielska

Heroes of might and magic V - edycja kolekcjonerska

sklep: gram.pl
zawartość:
płyta DVD z grą
płyta CD z filmem o powstawaniu polskiej wersji Heroes V
płyta DVD z polską wersją Heroes III
drewniana skrzynia
mapa świata w formacie A2
rozszerzona instrukcja do gry
drukowany poradnik
karta pomocy podręcznej
dodatkowe mapy do gry
album z artami
cena: 79,90
język: PL

Heroes of might and magic V kuźnia przeznaczenia - 1 DVD

sklep: gram.pl
cena: 31,90
seria: topseller
język: PL
Heroes of might and magic V dzikie hordy - 1 DVD

sklep: gram.pl
cena: 46,90
język: PL

Heroes of might and magic V złota kolekcja

Heroes of might and magic V
Heroes of might and magic V kuźnia przeznaczenia
Heroes of might nad magic V dzikie hordy

sklep: gram.pl
zawartość: 3 DVD
cena 99,90
seria: złota kolekcja
język: PL

Heroes of might and magic: kolekcja wszech czasów

zawartość:
wszystkie części HoMM - 2 DVD
3 CD ze ścieżkami dźwiękowymi
album z instrukcjami do gier w twardej oprawie
album w twardej oprawie zawierający grafiki z gry, szkice oraz materiały, które inspirowały twórców serii Heroes of Might and Magic ( a konkretnie twórców Heroes V)
besiariusz świata might and magic ( a dokładnie świata Ashan)
dwustronny plakat (z Heroes V)
zestaw kart tarota ozdobionych artami z Heroes (Heroes V dla ścisłości)
koszulka z rogatym demonem (a konkretnie jakimś pokemonem) - rozmiar L

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.12.2008, Ostatnio modyfikował: Konstruktor


Koniec może być początkiem.

Skąd wziąć KB, HoMM I i HoMM II? Nie wiem czy w każdym sklepie "Real" (ja kupowałem w Kielcach) mają taki sam asortyment ale ja tydzień temu kupiłem Heroes I, Heroes II The Price of Loyalty i King's Bounty na jednym CD za 9,99,- Wydanie z serii "Tanie Granie".


Change your destiny!

A to ci checa!
Dziękuję Wam serdecznie, bo mam Sagę Heroes I-III od jakiegoś dłuższego czasu, a o tym, że znajdę tam również King;s Bounty po prostu nie wiedziałem!


"Najbardziej straconym dniem jest ten, w którym się nie śmiałeś."
Sébastien Roch Nicolas Chamfort

Istnieje również zakupienia elektronicznej wersji gier na gog.com:
Heroes of Might and Magic, Heroes of Might and Magic II Gold, Heroes of Might and Magic III Complete, Heroes of Might and Magic IV Complete

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 12.06.2011, Ostatnio modyfikował: MiB

Skąd wziąźć te gry? W Media Markt widziałem raz Heroes I i II, a King's Bounty to za bardzo nie wiem i mnie też to zastanawia.

Paodak

Skąd wziąźć te gry? W Media Markt widziałem raz Heroes I i II, a King's Bounty to za bardzo nie wiem i mnie też to zastanawia.

Ja na allegro kupowałem ale używaną zobacz może ktoś będzie sprzedawał, za jakieś grosze

Co do Heroes I - II. Zwykle na Allegro ktoś sprzedaje stare płyty, a często zdarzają się wydania H1 - H3 lub H1 - H4 (sam kupiłem na Allegro to ostatnie). Czyli tak, jak mówi Manko.

Poza tym, od wczoraj można kupić Might and Magic: World, wydanie zawierające w sobie wszystkie dotychczasowe części Heroes (nie wiem, jak to jest dokładnie, ale Heroes 1 i Heroes 2 na pewno się tam znajdują). Jest jeszcze Might and Magic: Heroes Complete... jest w czym wybierać ;)

Słyszałem, że do większości płyt z H1:SQ jest dołączone też King's Bounty. Nie wiem, jak to się ma do niektórych, ale na przykład na mojej płytce jest, więc... :)

Gierki trzeba szukać w zawartości płyty, w folderze KB.

Pozdrawiam :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 24.11.2012, Ostatnio modyfikował: Hayven

Mogę polecić serwis Good Old Games (gog.com), ceny troszkę odstraszają:
HoMM 1 9,99 USD
HoMM 2 Gold 9,99 USD
Jednakże warto śledzić promocje ( polecam newsletter ) lub kupić parę gier ( sensowne zniżki ).

Pozdrawiam

Kompletnie bezsensu. Na Allegro można kupić używane za 8 zł, albo komplet H1-4 za 29,99 + 9,9 za najtańszą wysyłkę (ew. 11,9 pocztą priorytet). Albo na muve.pl w wersji digital (czyli ściągnięcie na dysk) za 29,90. Po cholerę szukać na gog.com, który kiedyś był polskim serwisem, a teraz jest nie wiem jaki, ale sprzedaje wersje angielskie gier. Lepiej trochę poszukać, żeby znaleźć lepsze opcje.

Ok, ale z wersjami CD jest parę problemów. Ja mam taki, iż zepsuł mi się napęd DVD w laptopie, ale to kwestia raczej osobnicza :-). Tylko, że za te circa 30 złotych mamy grę już dostosowaną pod Win 7/8 i oszczędzamy sobie zabawy, złości i problemów :-). Plus dostajemy parę bonusów takich jak soundtrack czy inne tego typu bzdety. Ja wolę goga, bo nie lubię zanadto bawić się z odpalaniem starszych gier.

Za to za jedynkę i dwójkę łącznie wyjdzie ponad 6 dych. Jak dla mnie to dużo za dwie, małe jak na obecne czasy, gry. Kwestii systemu nie uwzględniłem, bo nadal mam XP, więc tu może faktycznie być problem.