Imperium

Problemy techniczne z panelem obsługi PAH3

Witam

Tak jak napisał Eru - mamy mechanizm do obsługi PAH3.
Wedle mojej wiedzy działają Mapy, Raportowanie, FAQ, Regulamin i Linki.

Po ocenie pierwszej mapki pojawi się ranking + "konto gracza",
gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje wyniki, raporty oraz ściągnąć save`y
(będzie można również ściągać save`y końcowe innych graczy - przynajmniej taki jest plan ;) ).

Dodatkowo planuję uruchomienie systemu uploadu screenshotów/dodatkowych save`ów.
Tak jak wspomniałem - PAH3 to nie tylko turniej, to także możliwość wymiany spostrzeżeń z innymi graczami.
Ten system będzie miał za zadanie to ułatwić (koniec z wrzucaniem screenów na Fotosik, czy ImageShack).
Jednak nie wszyscy gracze będą uprawnieni do uploadu screenów - szczegóły omówię z Eru.

I na koniec dwa małe ostrzeżenia:

Ostrzeżenie pierwsze:
Póki co nie mam możliwości sprawdzenia, czy uploadowany plik to faktycznie save z Heroes 3.
Jeśli jednak Eru zauważy, że ktoś upoadował cokolwiek innego (tak, plik *.zip to jest coś innego!),
to dostanie bana bez zbędnego gadania i dociekania, czy było to celowe, czy nie.
Żeby nie było, że ktoś nie wiedział.
(z resztą odpowiednie ostrzeżenie widnieje pod polem uploadu mapki).

Ostrzeżenie drugie:
Automat zbierający raporty jest bezlitosny. Wgranie mapy 27 stycznie 2008 o godzinie 0:01 jest niemożliwe.
A ponieważ do automatu wgrywałem jedynie kilka testowych save`ów mogą się pojawić błędy.
W związku z tym proszę o nie zwlekanie z raportem na ostatnią chwilę.
Ale jeśli jednak z jakiegoś powodu raportu wysłać się nie uda, proszę o niezwłoczny kontakt.
Najpierw z Eru (celem wysłania mapy), później ze mną (celem okrzyczenia, że nie działa ;) ).

Pierwsze 2 "raporty" będę swoistym poligonem dla mechanizmu. Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

p.s. Layout ukradłem ze strony konwentowej - docelowo zostanie zmieniony, ale nie nastąpi to wcześniej niż za kilka tygodni.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.10.2013, Ostatnio modyfikował: Mateusz


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Kurcze, kawał dobrej, bardzo dobrej roboty! Słuszne są słowa, iż PAH3 to nie tylko turniej. Mam nadzieję, że wszystkie zapowiedziane przez MiBa usprawnienia "dadzą radę" Co do screenów i sejwów końcowych to już w ogóle - jestem w siódmym niebie :D
Cóż nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko namawiać jak największą liczbę kolegów, coby się do rywalizacji niezwłocznie przyłączyli...
Granie w PAH-u już chyba nie będzie łatwiejsze :D

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.01.2008, Ostatnio modyfikował: PenTus

Wszystko wygląda bardzo fajnie i chyba będzie wygodniej.
Screeny i sejwy końcowe innych graczy do obejrzenia to też dobry pomysł.

A co do mapek, to są ciekawe i właśnie jestem w trakcie zbierania 2500 szkieletów.


"Kaczka, pierwszak i trep przychodzą do baru..."

Raport mapy zwyklej dodany :p .

Dobra robota MiBie.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 22.01.2008, Ostatnio modyfikował: Gwynbleidd


"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej"

moja zwykla zaraportowana :)
zaraportowalem tez duzą ;) bo wyniku na niej juz chyba wiecej nie podkręce :p
mam tylko nadzieje , ze nie bedą najgorsze :(

pozdro dla wszystkich

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 23.01.2008, Ostatnio modyfikował: ser verto

Uzbierał ja 2500 modelek (aka szkieletów). I zaraportował ja. Wynik ciężko określić mianem jednocyfrowego ;). Bardzo przaśny system dodawania, nie trzeba się zmagać z mailami, yupi!

MiB


to dostanie bana bez zbędnego gadania i dociekania, czy było to celowe, czy nie.



Czy można się zapytać skąd aż tak drastyczne środki? Ja po prostu nie wiem co się złego stanie z mechanizmem czy czym innym jak się wgra nie taki plik?


Proszę pani, ja życie lubię
W jego prawdzie i w jego złudzie;
Ale człowiek dąży ku zgubie,
Wiedzieć o tym nie chcą ludzie.

Morgraf


MiB


to dostanie bana bez zbędnego gadania i dociekania, czy było to celowe, czy nie.



Czy można się zapytać skąd aż tak drastyczne środki? Ja po prostu nie wiem co się złego stanie z mechanizmem czy czym innym jak się wgra nie taki plik?


Co prawda limit wielkości pliku to 2MB, ale i tak ktoś może wpaść na genialny pomysł zrobienia sobie z JB serwisu do składowania plików.
Co prawda konto ma spory rozmiar i dużo transferu, ale średnio się nam uśmiecha trzymanie plików innych serwisów.

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

@Wojrad: w tym momencie nie, ale przygotuję odpowiedni mechanizm - dzięki za sugestię :-)

Pozdrawiam

p.s. ale mapka doszła ;)


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Witam

Nim pojawią się pytania:
Dokładne wyniki udostępnione zostaną na stronie najpóźniej jutro wieczorem.
Za poślizg najmocniej przepraszam - zaliczenie 3 przedmiotów było ważniejsze ;)

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.01.2008, Ostatnio modyfikował: MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Witam

Z ciężkim sercem, jednak muszę to ogłosić: dziś panel rankingów nie zostanie uruchomiony.
Pewien jego element sprawił mi więcej problemów niż się spodziewałem.
Działa już 70% tego co zaplanowałem, jednak nadal brakuje kilku elementów (w tym jakiegoś wyglądu ;) ).
Datę uruchomienia przenoszę więc na bliżej nie określone "kilka dni" - ostatnio real mnie zaczał gonić :(

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Witam!

Rankingi ruszyły! Zmieniła się również lista map!
Do dyspozycji graczy oddaję dokadne statystyki każdego sezonu/mapy/gracza (tylko zakończone mapy i ocenione raporty!).
Docelowo pojawi się możliwość ściągnięcia save`ów graczy (ale dopiero po zakończeniu mapki ;) ).
Dorzucę również panel gracza, w którym będzie można sprawdzać czy dotarły mapki.

Już wkrótce kolejne zmiany, so stay tuned!

Pozdrawiam

p.s. UWAGA! Nastąpiła zmiana katalogu map/raportów. Jeśli napotkacie problemy z downloadem map/uploadem save`ów, to pisać natychmiast!

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.01.2008, Ostatnio modyfikował: MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Hmm. Błędy... :D
Informuję więc że miejsca w rankingu są Źle naliczane, to znaczy że np. ja mam miejsce czwarte, choć powinienem mieć szóste. ;P

@PenTus: dziękuję za zgłoszenie. Poprawione.

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Diable. Gdy wchodzimy w raport map u poszczególnych zawodników, to zamienione są punkty z ilością dni za 1zwykłą, miejsce za mapę 1zwykłą jest nieprawidłowe.


Głupi nie wie że jest głupi, a mądry to wie.

@McGregor: dziękuję za zwrócenie uwagi na problem. Zamienione pozycje poprawiłem.
Obliczaniem miejsca porawię wieczorem (problem dotyczy zarówno miejsca na mapach, jak i w całym sezonie).

Pojawił się link "Mój profil", przenoszący mieszkańców do profilu gracza.
Dodatkowo w owym profilu dodałem listę raportów oczekujących na ocenę.
(każdy widzi tylko swoje raporty!)

Jeszcze download save`ów końcowych i możliwość uploadu screenów/save`ów...

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 30.01.2008, Ostatnio modyfikował: MiB


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Po pierwsze pomysł: Czy mógłbyś MiBie wrzucić wyniki poprzednich sezonów PAH-a, wiesz taka "Hala zasłużonych" czy cós by była.

Po drugie, czy nie jest tak, że jak ktoś zajmuje miejsca ex equo (nie jestem pewien jak się to pisze) to np. w wypadku trojga ludzi którzy zajeli 3 miejsce, pisze się: 3-5, wydaję mi się, iż wtedy jest to bardziej czytelne :D

Informacje o zajmowanym miejscu poprawiona (zarówno dla sezonów jak i map).
Ale bądźcie czujni - mogłem się jeszcze gdzieś pomylić.

@PanTus: archiwum będzie (planuję wrzucić cały ranking trzeciego sezonu).
Ale na to potrzebuję trochę czasu (a wcześniej chcę skończyć mechanizm dla PAH3).

Zaś co do informacji o zajmowanych pozycjach - wpisanie "3-5" uważam, że będzie trochę mylące.
Jakimś wyjściem będzie pominięcie informacji o miejscu dla kolejnych graczy (w przypadku miejsc ex aequo).

A co na to pozostali gracze? Wszak to Wy macie korzystać z tych tabel - nie ja ;)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Nadal coś jest źle z miejscami. Ja mam 1 miejsce, a Emanet nie ma w ogóle przyznanego miejsca.


Głupi nie wie że jest głupi, a mądry to wie.

Witam

Aaaaaarrrrrgghhhh... na wszystkie paszcze Lucyfera! No oczywiście musiałem się pomylić :/
Już powinno być ok ;-)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Dodałem możliwość pobierania save`ów końcowych graczy.
Jeśli gracz dodał opis do raportu - zostanie on pobrany wraz z mapką (całość spakowana w pliku ZIP),
w przeciwnym wypadku od razu zostanie "zaserwowany" plik *.h3m

Pliki mają zmienione nazwy do postaci "mapa_nick-gracza".

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.