Imperium

Return to Castle Wolfenstein (RtCW) - strzelanka z klasą

Co najbardziej Ci się podoba w grze Return to Castle Wolfenstein?

  • fabuła
  • grafika
  • klimat (ach, te mroczne mury...)
  • związki z fantastyką, a jakże!
  • wszystko :D

Witam.

Pragnę Wam przedstawić pewną rewelacyjną grę strzelankę - Return to Catle Wolfenstein

Pewnie niektórzy, którzy nie znają tej szlachetnej gry, całkowicie się zdziwili, iż ja, druid Hiro, przedstawiłem strzelankę (prawdopodobnie) nie mającą nic swojej fabule z fantasy... no i tu się właśnie pomylili...

Bo RtCW ma więcej wspólnego z fantastyką, niż sobie można wyobrazić... zaraz wyjaśnię:

W grze wcielamy się w postać Wiliama Josepha Blazkowicza, który atakuje twierdze hitlerowską - zamek Wolfenstein. Blazkowicz musi więc zmierzyć się z całymi zastępami niemieckich żołnierzy.
No i, gdzie, kurka wodna, te elementy fantasy - zapytają się pewnie sami siebie Ci, którzy nie znają tej szlachetnej gry... już wytłumaczam:
otóż cała fabuła gry jest oparta na fantastyce - hitlerowcy wskrzesili pewnego potwora, który wiele milionów lat temu został pokonany (właściwie wciągnięty do grobu ;)) przez pewnego kapłana/czy-coś-innego.
No i ten Blazkowicz musi go pokonać... poza tym w prawie wszystkich poziomach gry spotykamy rozmaite potwory i mutanty. Szczerze polecam grę!

No i to by było na tyle z fabuły... ale, teraz czas na "techniczny" opis gry - chociaż jest dość stara (została wyprodukowana w 2001 roku), posiada rewelacyjną grafikę - nie ustępuję takim grom, jak Counter Strike i tym podobne. Realistyka RtCW jest naprawdę na wysokim poziomie.

Gra posiada jeszcze wcześniejsze wydania, które, delikatnie mówiąc nie zachwycają oprawą graficzną i muzyczną (chociaż, trudno się dziwić - mają już ponad 16 lat) - Wolf 3D i Spear of Destiny. Pierwszy tytuł ma oparcie na fabule RtCW, a w drugiej akcja dzieje się gdzieś pomiędzy drugim a trzecim epizodem gry.

Na zakończenie polecam szczerze tą grę tym którzy jeszcze jej nie znają, a tym którzy ją znają (a wiem, że w Jaskini jest ich kilka; niektórzy są nawet wiernymi fanami Return to Castle Wolfensteina), życzę powodzenia w przechodzeniu kolejnych poziomów gry. Osobiście grę znam już od dzieciństwa i jeszcze się nią nie znudziłem :D

No i to by było na tyle,
pozdrawiam,
Hiro

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.05.2009, Ostatnio modyfikował: Hiro

Witam:). Kocham RTC:). Od razu mówię że tu są Zombie! Czyli gra ma masę fantastyki:). Hiro miał na myśli mnie:). Gra jest świetna. Warta kupna. Świetna grafika itp. Fabuła jest tu najważniejsza:). Resztę napiszę jak będę miał czas:). Pozdrawiam!


"Zał przestancie mi banowac konta 1!!!!"
Gothicdiego w temacie Humor Jaskiniowy

Witam:). Potwierdzam słowa Nebiriosa. Grałem kiedyś w tą grę i mówię, że jest świetna a jej fabuła jest godna podziwu:).Grafikę ma średnią, ale ja zaliczam ją do jednej z lepszych. Polecam tę grę.
Pozdrawiam :).


Lubie Heroes 4

Gra niewątpliwie zacna i warta poznania:)
Jednakże, według mnie to raczej RtCW bierze przykład z Wolfenstein 3D, i jest to odnowiona wersja Wolfa:)


"Quidquid latine dictum sit altum videtur" Prawda?;)

//Ciutkę// naciągane te związki z fantastyką...
Ale decyzję pozostawiam moderatorom. A gra zacna, owszem :-)

Pozdrawiam

p.s. Hiro- popraw sobie formatowanie w poście.


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Nebirios

[...] Kocham RTC :)

Co tu wiele gadać, ja także :)

Nebirios

[...] Hiro miał na myśli mnie :)

O tak, Ciebie przede wszystkim, Neb... ale także Davida Gryphoearta. Razem grywaliśmy w RtCW w wieku 4-5 lat.

Nebirios

[...] Fabuła jest tu najważniejsza

Częściowo się z Tobą zgadzam, ale jeśli wziąć pod uwagę wcześniejsze wersje gry chyba warto jeszcze wspomnieć o grafice... no i o oprawie audio, a jakże!

Batista

[...] Grafikę ma średnią, ale ja zaliczam ją do jednej z lepszych.

Weź po uwagę rok wyprodukowania tej gry, a zmienisz zdanie - w porównaniu z innymi grami swego czasu Return to Castle Wolfenstein wypada po prostu świetnie.

Icarium

Jednakże, według mnie to raczej RtCW bierze przykład z Wolfenstein 3D, i jest to odnowiona wersja Wolfa:)

No tak, bo jest to odnowiona wersja Wolfa, o czym zresztą napisałem.
RtCW nie bierze przykładu z Wolfa, to po prostu właśnie nowa wersja tej gry.

P.S. MiB - poprawiłem to formatowanie :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.05.2009, Ostatnio modyfikował: Hiro

MiB masz racje co do Return to Catle Wolfenstein, ale musisz przyznać że nawet wciąga. Ale ostatni boss jest nawet ciężki do przejścia.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.05.2009, Ostatnio modyfikował: Batista


Lubie Heroes 4

Gra Return to Castle Wolfenstein jest fajna gierką. Wciąga,lecz uczucia do broni rozpierają dech w piersiach,bronie z tamtych lat są moimi ulubionymi.

Wielbiciel Wolfenstine

Ciekawe Mapki wprawiają grę w jedną z najlepszych, grafika to nie wszystko lecz przydał by się lepsza. Gra jest ukojeniem każego gracza. Jestem zacięym graczem jak zaczynam kończe. :P

Triple Age masz nawet racje że jak sie zacznie to sie kończy:D


Lubie Heroes 4

Hiro

[...] Razem grywaliśmy w RtCW w wieku 4-5 lat.

Podobnie jak i ja:).

Triple Age

bronie z tamtych lat są moimi ulubionymi.

Jak u mnie, MP40, Tesla Gun, Venom Gun, Miotacz Ognia, Colt, Thompson, Luger, Sten i wiele innych z gry zalicza się u mnie do ulubionych broni.
edit: Triple Age: Używaj opcji edytuj.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.05.2009, Ostatnio modyfikował: Nebirios


"Zał przestancie mi banowac konta 1!!!!"
Gothicdiego w temacie Humor Jaskiniowy

Triple Age

Ciekawe Mapki wprawiają grę w jedną z najlepszych, grafika to nie wszystko lecz przydał by się lepsza. Gra jest ukojeniem każego gracza. Jestem zacięym graczem jak zaczynam kończe. :P

Parę porad na przyszłość Triple.
Na początek zadbaj o ortografie i nie pisz postów jeden pod drugim, istnieje opcja edycji. Zawsze czytaj woje posty po ich wysłaniu.
Polecam zastosowanie tych zasad nim przyjdzie Tarnum. ;)

Natomiast co do gry. Zdecydowanie jedna z najlepszych swojego okresu, zapada się w pamięć lecz nie umywa się do Wolfa 3D.
Zwykła powtórka starej gry o podkręconych parametrach technicznych.


Koniec może być początkiem.

Trzeba przyznc że bronie z tamtych lat są dosyc fajne lecz niektóre z nich to dopiero prototypy.


Lubie Heroes 4

Konstruktor

Natomiast co do gry. Zdecydowanie jedna z najlepszych swojego okresu, zapada się w pamięć lecz nie umywa się do Wolfa 3D.

No tak... trzeba przyznać, że Wolf 3D i Spear of Destiny są świetnymi grami... ten klimat, niepowtarzalny klimat... Wolf 3D to pierwsza strzelanka, w którą grałem. Można powiedzieć, iż wychowywał mnie w środowisku innych gier :D

Konstruktor

Zwykła powtórka starej gry o podkręconych parametrach technicznych.

Oj, Kons, nie powiedział bym... chociaż obydwie gry opierają się na tej samej fabule, to RtCW zdecydowanie zawiera o wiele więcej elementów z fantasy: podczas gdy w Wolfie znajdziemy co najwyżej parę zombich w drugim epizodzie i tajemnicze zjawy w trzecim, w Wolfensteinie (jak już pisałem) niemal na każdym kroku spotykamy jakiś twór wyobraźni ludzkiej.

No i - podczas gdy w RtCW mamy wiele okazji, by pooddychać świeżym powietrzem, w Wolfie cały czas jesteśmy zamknięci w klockowatych pomieszczeniach :P

Batista

Trzeba przyznc że bronie z tamtych lat są dosyc fajne lecz niektóre z nich to dopiero prototypy.

Ale trzeba przyznać też, że ortografią i gramatyką to Ty się zbyt nie przyjmujesz, czyż nie? To samo do Triple Age - jeśli się nie poprawisz, to Ktoś Ci może zasadzić... bana.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.05.2009, Ostatnio modyfikował: Hiro

@Panowie Batista i Triple Age
Odbierzcie prywatne wiadomości.
I, proszę Państwa, ja się cieszę, że Kresy zaczynają żyć, ale na Mahadevę - niech to będzie coś sensownego merytorycznie!
Posty typu "Gra jest fajna, ma to coś" nie przejdą. No nie przejdą i już, kasować będę bez ostrzeżenia. O!


MonoKOK is always watching.

@Tarnum: Tribple Age ma zablokowane konto i może mieć problem z odebraniem PW ;-)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Cóż, co tu wiele gadać, RTCW to po prostu świetna gra. Grafika, fabuła, a do tego jeszcze kody, którymi można się pobawić. Dla zainteresowanych kodami: http://wolfenstein.pl/c-26_kody.htm.

Nebirios

Jak u mnie, MP40, Tesla Gun, Venom Gun, Miotacz Ognia, Colt, Thompson, Luger, Sten i wiele innych z gry zalicza się u mnie do ulubionych broni.

A ja wprost KOCHAM wszystkie bronie, które "robią mięso" (tak z Hirem w młodym wieki je nazywaliśmy), czyli Panzerfaust, Venom Gun i wszystkie bronie spod cyferki "6". Czasami lubię także się pobawić miotaczem i działem Tesli.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.06.2009, Ostatnio modyfikował: David Gryphoeart

MiB

Tribple Age ma zablokowane konto i może mieć problem z odebraniem PW ;-)

Chyba Triple Age... ;)

Dla bardziej zainteresowanych serią gier o Blazkowiczu powiem, że czwartego sierpnia ma nastąpić premiera nowego Wolfensteina. Gra zapowiada się naprawdę interesująco, widziałem zwiastuny i screeny. Osobiście na urodziny chyba zakupie sobie tę gierkę, premiera jest w końcu 2 dni przed moimi urodzinami :)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.07.2009, Ostatnio modyfikował: Hiro