Imperium

Darmowe gry, czy raczej komercyjne?

Czy wolicie darmówki, czy komercyjne gry?

  • komercyjne
  • darmowe

W tym temacie zapraszam do dyskusji czy według was lepsze są darmówki czy raczej komercyjne gry z bardziej rozwiniętą fabułą i lepszą grafiką.

Ogółem nie mam w tym temacie jednego zdania. Darmowe gry mają swój urok i oczywiście
wogóle nie nie kosztują, jednak mają mało levelów i szybko się nudzą.

Natomiast komercyjne gry, niekiedy mają ekstremalną grafikę, niekiedy nie, jednak mimo to bardziej wciągają niż darmówki. Jednak czasami ich ceny przekraczają ludzkie wyobrażenia.

Ja natomiast lubię i darmówki i komercyjne. Darmówek nie muszę kupować, mam je za darmo(ich pobieranie nie jest karalne), natomiast w komercyjnych jest super klimat dobra grafika, długa fabuła, mimo za niekiedy dużą cenę.

Ummmm... Zanim się wypowiem. Zechciej mi zdefiniować pojęcie "darmówka".


Przetoż jako przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć; tak też na wszystkich ludzi śmierć przyszła, ponieważ wszyscy zgrzeszyli.

Rz 5,12

David Gryphoeart

W tym temacie zapraszam do dyskusji czy według was lepsze są darmówki czy raczej komercyjne gry z bardziej rozwiniętą fabułą i lepszą grafiką.

Niekoniecznie komercyjne gry muszą być lepsze. kto to powiedział? Przecież mamy wiele świetnych darmowych tytułów, choćby The Golden Path of Plumeboom - zręcznościówka, która utrzymuje klimat gier typu "kulki", a jednocześnie wprowadza wiele nowatorskich zastosowań. Wg mnie jest ta gra jest o wiele lepsza, niż np. podobna z gatunku, komercyjna Sparkle.

David Gryphoeart

Ogółem nie mam w tym temacie jednego zdania. Darmowe gry mają swój urok i oczywiście
wogóle nie nie kosztują, jednak mają mało levelów i szybko się nudzą.

Mało levelów, powiadasz? szybko się nudzą? otóż wiele płatnych gier posiada te "cechy", choćby coś tak dennego jak Tropical Lost Island. Zagrajcie w wersje demostracyjną, a okaże się, że gra nie warta świeczki. Oczywiście jest wiele innych takich "badziewiów" :P

Kordan

Ummmm... Zanim się wypowiem. Zechciej mi zdefiniować pojęcie "darmówka".

Gra, za której pobieranie (legalne, rzecz jasna ;)) nie trzeba płacić... A jeśli interesuje Cię głębsze wyjaśnienie, zerknij Tutaj. :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.06.2009, Ostatnio modyfikował: Hiro

Hiro

Gra, za której pobieranie (legalne, rzecz jasna ;)) nie trzeba płacić... A jeśli interesuje Cię głębsze wyjaśnienie, zerknij Tutaj. :)

Aaaa... O to chodzi. Cóż. Ja jednak opowiedział bym się za komercyjnymi grami. Owszem, "darmówki" mogą nam zaoferować sporo zabawy za darmo, ale teraz dobre gry komercyjne nie kosztują dużo (mam na myśli te wszystkie extraklasyki i inne...). Więc za ok. 20 zł można nabyć porządną grę z przyzwoitą grafiką, zapierającą dech w piersiach muzyką i świetną grywalnością.
Oczywiście nie chcę tu podważać zalet gier darmowych, ale wolę już pożałować trochę kasy i nabyć coś porządniejszego.


Przetoż jako przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć; tak też na wszystkich ludzi śmierć przyszła, ponieważ wszyscy zgrzeszyli.

Rz 5,12

Kordan ma rację. Wiele wspaniałych gier komercyjnych, w tym naszych ukochanych Herosów (część I, II i dodatek, III i dodatki, IV i dodatki), można nabyć już za 20 zł i to nowy egzemplarz. Pozatym, najstarsze gry które ongiś były sprzedawane, teraz można za darmo ściągnąć z Internetu. Co do gier darmowych jest podobnie jak z komerycjnymi, czyli niektóre są dobre, a niektóre kiepskie. Pamiętajmy jednak, że darmowe gry w większości nie będą lepsze, bo w płatne, ich twórcy wkładają więcej pracy, a co za tym idzie - każą sobie za nie płacić. Największy problem w tej kwesti występuje w przypadku MMORPG, gdzie te darmowe nie umywają się do tych za które trzeba zapłacić.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.06.2009, Ostatnio modyfikował: Volkolak


Jeden by wszystkimi rządzić!