Imperium

Kody

Kody dla Heroes of Might and Magic V - wersja podstawowa

Uwaga: Prezentowane poniżej cheaty oraz tricki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Aby uaktywnić kody należy:

Wejść do folderu, w którym zainstalowana jest gra
Otworzyć katalog o nazwie: PROFILES
Znaleźć w nim plik: autoexec.cfg
Zrobić kopię zapasową tego pliku
Otworzyć orginalny plik (autoexec.cfg) przy pomocy dowolnego edytora tekstowego
Dopisać w nim linijkę: setvar dev_console_password = schwinge-des-todes
Zapisać plik i uruchom grę.

W trakcie gry naciśnij klawisz ~ (tylda), aby uaktywnić konsolę i wpisz którykolwiek z poniższych kodów:

add_gold X - Dodaje pieniędzy (gdzie X to wybrana liczba).

add_exp X - Dodaje aktywnemu bohaterowi punkty doświadczenia (gdzie X to wybrana liczba).

set_hero_luck_morale X Y - Ustala poziom szczęścia i morale wybranego bohatera (gdzie X to wartość szczęścia, a Y to wartość morale). Pamiętaj, aby po liczbie zawsze dać spacje.

add_all_spells - Daje wszystkie czary bieżącemu bohaterowi.

add_money X - Ustawia wybraną ilość każdego zasobu (gdzie X to ilość surowców a złota 1000 razy tyle co X czyli jak wpiszemy np. 100 to dostaniemy po 100 wszystkich surowców i 100 000 złota).

add_gold X - Ustawia ilość złota i odbiera inne zasoby (gdzie X to wybrana ilość złota).

clear_money - Odbiera pieniądze i surowce z konta gracza.

show_hero_mp - Pokazuje dokładną liczbę punktów ruchu bohatera.

show_player_money X - Pokazuje liczbę sztuk złota gracza (gdzie X to numer gracza).

add_army X Y - Kod ten daje po 10 stworów z wybranego typu miasta bohaterowi.
- gdzie X jest numerem miasta (od 1 do 6):
1 -Bastion
2 -Forteca
3 -Lochy
4 -Nekropolia
5 -Inferno
6 -Zamek
a Y (0 lub 1) oznacza podstawowe (0) bądź ulepszone (1) stwory.
Pamiętaj, aby po liczbie zawsze dać spacje np: add_army 4 1

add skill X - Daje wybraną umiejętność bohaterowi.
- gdzie X może być nazwą umiejętności (po angielsku np. Logistics) lub numerem umiejętności (np. 1).
Lista kodów umiejętności:
(Pamiętaj, zamiast X wpisujemy tylko nazwę lub tylko numer umiejętności)
Nazwa umiejętności Numer umiejętności
LOGISTICS 1
WAR_MACHINES 2
LEARNING 3
LEADERSHIP 4
LUCK 5
OFFENCE 6
DEFENCE 7
SORCERY 8
DESTRUCTIVE_MAGIC 9
DARK_MAGIC 10
LIGHT_MAGIC 11
SUMMONING_MAGIC 12
PATHFINDING 19
SCOUTING 20
NAVIGATION 21
FIRST_AID 22
BALLISTA 23
CATAPULT 24
INTELLIGENCE 25
SCHOLAR 26
EAGLE_EYE 27
RECRUITMENT 28
ESTATES 29
DIPLOMACY 30
RESISTANCE 31
LUCKY_STRIKE 32
FORTUNATE_ADVENTURER 33
TACTICS 34
ARCHERY 35
FRENZY 36
PROTECTION 37

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.12.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

A jest może kod na wygranie misji ??

Martin

A jest może kod na wygranie misji ??

@win()


Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Witam, jestem nowy więc z góry przepraszam jak napiszę coś nooberskiego.
Mam małą prośbę, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć jak wpisać kody w wersji 1.4 i jak dokładnie edytować plik tekstowy, robiłem to chyba z 30 razy na rózne sposoby, kopiowałem, reinstalowałem, pisałem na róznych poziomach wysokosci :) i nie chce sie za diabła otworzyć konsola '`'

A dodatkowo a propos kodów czy w Młotach Losu (po polskiemu kuźnia przeznaczenia :P ) i w zwykłej piątce obniżono poziom maksymalny xp? Bo ja jestem pewien że kiedyś dało sie w nieskonczoność dodawać a teraz tylko 40 ??!!

Proszę o wyrozumiałość i błagam o pomoc :)

Czy naprawdę nie da się żyć bez kodów? One niszczą całą radość z gry, bo każda plansza to dla Ciebie nic, a jak ledwo co wygrasz(bez kodów) to dopiero się cieszysz ;) . Później się zdziwisz, że zawsze przegrywasz przez Internet.


Talent określa co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest.(...) Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego.

Nuk

Czy naprawdę nie da się żyć bez kodów? One niszczą całą radość z gry, bo każda plansza to dla Ciebie nic, a jak ledwo co wygrasz(bez kodów) to dopiero się cieszysz ;) . Później się zdziwisz, że zawsze przegrywasz przez Internet.

Coś o tym wiem. Jak się nauczycie grać z kodami to was młodsze rodzeństwo pobije. Jak to nadrobicie? To już mój mały sekrecik(Niema nic wspólnego z kodami). :D


I've got no choice
All the world I've seen before me passing by
You don't care about how I feel
I don't feel it anymore
You don't care about how I feel
I don't feel it anymore

Umiem grać bez kodów na necie w pojedynek i to bardzo dobrze mi idzie, z normalnymi mapkami troche gorzej alen ie narzekam a chciałęm se wypasić bohaterów na maksa, sprawdzić skille czary itp. no i przejsc do miejsca kampanii w którym byłem przed formatem.

kody są po ch.... przepraszam. odbieraja saysfakcję. odbieraja przyjemnosc. odbieraja ESENCJĘ heroesow. wiec po co ich uzywac?


Pamiętaj, aby mieć blisko przyjaciół, ale wrogów jeszcze bliżej...

Jeśli ktoś gra pierwszy raz i chce wszystko sprawdzić to ewentualnie może kodów używać, choć lepiej samemu wszystko zdobyć. W kampanii absolutnie zabrania się używania kodów(!). Jak ma się używać wtedy kodów to można sobie podarować kampanię... ;-) Ja tam staram się nie używać kodów, a jeśli już to pomagam komputerowi (wysyłam mu surowce i kasę) , by przyspieszyć rozgrywkę :P Ale ja nie o tym. Słyszałam, że jest tak kod na dodanie bohatera z kampanii... "add_hero" czy coś takiego, tyle, że u mnie nie działa...


Choices and wrong turn are made, as the day goes and the sun fades...

Wybaczcie, ale muszę się pochwalić :)

http://dk-raven.deviantart.com/art/Hellmare-92058345
http://dk-raven.deviantart.com/art/Nightmare-Color-92076023

pomocy! zrobilam to wszystko i teraz... herosi mi nie dzialaja! prosze pomozcie! co teraz mam robić?
proszę was o szypka odpowiedz!

Bardzo proste :-)

Jak zrobiłaś kopię pliku to wystarczy zamienić tą oryginalną z tą zmodyfikowaną aby znów był oryginalny plik :-)
A jak nie zrobiłaś to wymyślimy coś innego :-)


HVI moderator

dzieki :) oczywiscie ze mam kopie,nawet chcialam tak zrobic ale wolalam sie poradzic :)

Eeeee to jaka masz kopię to po prostu znów podmień plik :-)
Widzisz nie opłaca się grać na kodach :-P


HVI moderator

Dopuszczam używanie kodów jak na odkrycie całej mapy itp ale tylko wtedy kiedy piszemy dla kogoś solucje:]


Pamiętaj, aby mieć blisko przyjaciół, ale wrogów jeszcze bliżej...

W piątce nie używałem ani razu.... co innego w trójce i czwórce :]


"Konsekwencje grzechu sięgają głębiej niż Ci się wydaje"