Imperium

Problem z grafiką [MM7&MM8]

Witam, od jakiegoś czasu gram już w MM, szczególnie 7 ostatnio i mam dziwny błąd, może nie przeszkadza on w rozgrywce, aczkolwiek drażni, bo czasami nic nie widać (i wygląda jakby mi się ekran rozpływał ;D).

http://img831.imageshack.us/i/mm7v.jpg/

Ot, taka sieczka mi się robi, ma ktoś na to pomysł? Czasami rozjeżdżają się nawet przyciski i cała prawa strona. Aktualizowałam sterowniki od grafy i nic nie pomogło (ten sam błąd występuje w MM8, tylko 6 działa bez zarzutu, poza powodowaniem drżenia obrazu po wyjściu z gry). Gra instalowana z płytki z Antologią MM, karta graficzna GeForce GTS 250, Windows XP HE. Możliwe, że coś jest już niekompatybilne z grą? Proszę o jakąś radę, bo błąd może nie taki duży, ale strasznie uprzykrza rozrywkę :).

Czasem jedna ze zdefiniowanych ustawień rozmiaru okna gry nie pasuje do ustawień monitora. Innymi słowy - trzeba w ustawieniach karty, a te od NV mają to na pewno, znaleźć opcję skalowania. Może to pomoże. Ja na swoim monitorze z natywną 1600 x 1050 gram w oknie z marginesami po bokach, bo wiele gier nie obsługuje panoramy. Nie gwarantuje, że to pomoże, ale sprawdzić warto.


Oto widzę ojca swego...
Oto widzę matkę swoją, moje siostry i braci...
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną...
To ich zew by zasiąść wśród nich w Valhalli...
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie!