Imperium

Anno 1602 / 1503 / 1701

Dwie strategie, jedna będąca kontynuacją drugiej, przedstawiające świat w takiej dacie jak nazwy. Anno 1602 (tytuł roboczy: Anno 1602 Tworzenie Nowego Świata) jest dość stare (premiera 2000 rok), pełna wersja zajmowała niecałe 200 MB. Gra poświęcona jest głównie handlu oraz produkcji różnorodnych produktów konsumpcyjno-budowlano-użytkowych, ale też zawiera w sobie element wojenny. Celem jest przedewszystkim rozbudowa wioski do poziomu metropolii, rozgromienie przeciwników lub inne założenia (zależnie od scenariusza). Grę zaczyna się z jednym małym okrętem (przeważnie), a kończy zazwyczaj z flotą kilkunastu galeonów :). Anno 1602 jest czasochłonne, czas wydobywania surowców, ich przetwarzanie, transport oraz produkcja trwa dość długo, dlatego nad jednym scenariuszem możemy spędzić nawet 16 godzin. Element wojenny to w 95% walka okrętami, ostrzał budynków na wybrzeżu, a pozostałe 5% to walka na terach wroga wgłąb wysp.

Następca Anno 1602 --> Anno 1503 (tytuł roboczy: Anno 1503 Nowy Świat) jest dopełnieniem poprzedniej części. Czas produkcji, transport i wydobycie zostały znacznie przyspieszone, dlatego w tej części, scenariusz ukończymy w 4-6 godzin. Pojawia się pełno nowych budynków, technologii no i wojska, na które został położony większy wkład twórców, przez co gra przybrała charakter ekonomiczno-wojenny. Premiera gry nastąpiła w 2002 roku, a wielkość instalki wyniosła 2 cd. W 2004 roku na rynku pojawił się dodatek (tytuł roboczy: Anno 1503 Treasures, Monsters and Pirates), wnoszący do rozgrywki nowe budowle, scenariusze i kilka innych bajerów.

Oficjalne strony:
http://www.anno1602.de/
http://www.anno1503.de/

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 30.10.2007, Ostatnio modyfikował: Dragonthan


Kto nie z nami, ten przeciw nam

Zostawiam, ale proszę się na przyszłość starać trzymać szeroko pojętej fantastyki. Gra ekonomiczna jak Anno raczej z fantasyką za wiele wspólnego nie ma ;)


MonoKOK is always watching.

Klimat średniowieczny chyba też pasuje tutaj?


Kto nie z nami, ten przeciw nam

Dragonthanie. Zapomniałeś wspomnieć o pracach nad trzecią odsłoną Anno.

Szczegóły tutaj


Zielevitz:
Jakbym był złośliwy to bym stwierdził, że Apocalyptica ma słabe teksty.

Edgar Allan Poe:
I have great faith in fools; My friends call it self-confidence.

Sami

Dragonthanie. Zapomniałeś wspomnieć o pracach nad trzecią odsłoną Anno.

Boziu, ale ciukieleciek :D. Grafika (graficzunia niemalże :P) jak z bajki :P.

Grałam w Anno 1602. Wciągnęło mnie na długi czas, ale później stwierdziłam, że toto właściwie nie ma czym wciągać :P. Grafika taka se i właściwie w grze nic specjalnego się nie dzieje. Moja siostra w tym długo siedziała, grając na kodach. Ja też przeważnie, bo nie podobała mi się początkowa trudność, za długo trzeba było poświęcić tej grze, żeby nie stać się bankrutem. Wolę przygodówki :P.


Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.· ¤*

Darkena

Boziu, ale ciukieleciek :D. Grafika (graficzunia niemalże :P) jak z bajki :P.

Hm... polecam zajrzeć tutaj

Na pocieszenie pozastaje wspomnieć, iż premiera światowa Anno 1701 odbędzie się już za miesiąc - 26 Październik 2006.
Premiery w polskiej wersji językowej jeszcze nie podano


Zielevitz:
Jakbym był złośliwy to bym stwierdził, że Apocalyptica ma słabe teksty.

Edgar Allan Poe:
I have great faith in fools; My friends call it self-confidence.

Przy okazji mam pytanie:
Wie ktoś skąd ściągne Anno 1602?


Czy jeśli kłamca który zawsze kłamie powie że jest kłamcą to powie prawdę czy kłamstwo?
Jeśli prawdę to już nie jest kłamcą czyli mówiąc że jest kłamcą kłamie czyli znów jest kłamcą...

Ormian Pogromca

Wie ktoś skąd ściągne Anno 1602?

Z półki w sklepie...


Zielevitz:
Jakbym był złośliwy to bym stwierdził, że Apocalyptica ma słabe teksty.

Edgar Allan Poe:
I have great faith in fools; My friends call it self-confidence.

Samuel

Ormian Pogromca: Wie ktoś skąd ściągne Anno 1602?

Z półki w sklepie...

Jasne tylko podobnie zrobiłem z wormsami, kupiłem a tu się okazuje że na moim windowsie nie pójdzie a dla mnie dwie dychy to naprawdę sporo, jak bym wiedział czy będzie działać to bym kupił...ale skoro macie takie podejście do ściągania z neta to koniec tematu:)


Czy jeśli kłamca który zawsze kłamie powie że jest kłamcą to powie prawdę czy kłamstwo?
Jeśli prawdę to już nie jest kłamcą czyli mówiąc że jest kłamcą kłamie czyli znów jest kłamcą...

No i stało się. Mamy od roku Anno 1701. Niestety wymagania sprzętowe przerażają wielu sympatyków tej serii, jeśli nie zmodernizowali komputera w ostatnich czasach. Tym razem możemy podziwiać terytoia w pełnym 3D. Wielki plus.

Anno 1701

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 30.10.2007, Ostatnio modyfikował: Dragonthan


Kto nie z nami, ten przeciw nam

Cieszę się Anno 1701 od kilku miesięcy, kupiłem w wersji z oddzielnym soundtrackiem, który, podobnie jak oprawa graficzna (pełne 3d, dbałosć o detale) stoi na bardzo wysokim poziomie, nagrany został przez pofesjonalną orkiestrę i podkreśla imperialny klimat zabawy.

Sama gra oferuje to co najlepsze we wczesniejszych wersjach (bardzo lubię całą serię) plus wiele usprawnień powodujących że rozgrywka jest bardziej dynamiczna i wciągająca. Łatwiej osiągnąć równowagę ekonomiczną i szybciej dochrapać się nowych statków czy wojska.

Senariusze są zróżnicowane, oferują różnorodne zadania, całość okraszona wstawkami dialogowymi, często bardzo zabawnymi i charakterystycznymi dla danego przeciwnika.
Pojawiły się klęski żywiołowe, w postaci np wulkanu, plagi szczurów

Interfejs przyjazny i intuicyjny, łatwo budować i zarządzać każdym miastem jak i całym naszym dominium, szlaki handlowe dobrze się kontroluje dzięki specjalnej mapie strategicznej, potrzeby naszych mieszkańców odczytujemy z centum wioski które pokazuje co jeszcze musimy spełnić by zadowolić ludzi i ściągnąć z nich jeszcze więcej kasy która pozwoli spełnić imperialne zapędy, a może nawet ogłosić niepodległość.

Nie bez znaczenia jest też profesjonalna pełna polonizacja gry.

Niedawno ukazał się w naszym kraju dodatek do Anno 1701 pt Klątwa Smoka, oferuje nowe misje, nowe klęski i nowych przeciwników, czyli wszystko to co lubią Annocholicy ;)


"One more time to escape from all this madness
One more time to be set free from all this sadness
And one last time to be the one who understands
My soul and my spirit will go on, for all of eternity"

Dragonforce- My spirit will go on

No, dobra. Jeżeli wszyscy jesteście och, ach i ech, to powiedzcie moi mili parafianie :D skąd mam wytrzasnąć (jeśli to możliwe) Anno 1503: Monsters, Treasures and Pirates, a?


Jeśli człowiek się nie rozwija, to się zatrzymuje w miejscu. Jak się zatrzymuje, to się cofa w rozwoju. Jak się cofa, to z powrotem wskakuje na drzewa. Jeśli wskakuje na drzewa, to tylko po to, żeby małpy powk...wiać własną osobą.

W ofercie Cenegi w serii Kolekcja Klasyki jest Anno 1503 Złota Edycja, zawiera podstawową wersję gry wraz z dodatkiem Skarby, potwory i piraci, całość po polsku oczywiście, angielskiej wersji nie ma w dystrybucji w naszym kraju.


"One more time to escape from all this madness
One more time to be set free from all this sadness
And one last time to be the one who understands
My soul and my spirit will go on, for all of eternity"

Dragonforce- My spirit will go on

W Anno gram od dłuższego czasu, przeważnie w 1701. (grafa najlepsza i wybór budynków oraz zasobów dużo bardziej rozwinięty)

I teraz moje pytanie:
Czy ktoś może podać kody do tej gry?
(na poziomie 3. stopnia cywilizacji bankrutuję)


Nie ma dymu bez ognia.

Powiem szczerze, że mam Anno 1701 :) niestety mi nie działa :( Ale mam też Anno 1602 i ostatnio w nie grałem i oceniam je 10/10 ;)

Znam tez kody na : drewno, narzędzia, cegły i armaty :)
Jak ktoś będzie chciał wiedzieć jakie sa(kody)to pisać.

A moją najlepszą budowlą był Łuk Triumfalny :)


Nie igraj z ogniem, bo się poparzysz.

Według mnie to jedna z najlepszych gier (prawdopodobnie dlatego bo ekonomiczne, bardziej mi się podobają od RPG) i raczej bardziej ją lubię od heroesów. Naprawdę polecam.