Imperium

Obiekty nie-interaktywne. Edytor H3 SoD

Witajcie,
Jestem dość doświadczonym kartografem i myślałem, że edytor nie ma już przede mną tajemnic. Niedawno bardzo się rozczarowałem. Otóż:
Stworzyłem pewną mapę, jednak całą zabawę psują pojawiające się losowo na mapie gryfy (w związku z tygodniem gryfa). Rozgrywka jest dość czasochłonna a jednostek rozrzuconych po mojej krainie z czasem przybywa. Dlatego dołączające co jakiś czas setki czy nawet tysiące gryfów sprawiają, że mapa całkowicie traci swój urok.

Próbowałem z edytorową opcją "częstotliwość występowania obiektów nie-interaktywnych". Ustawiałem ja na minimum. Mam wrażenie, że teraz jest ich mniej, ale nie zmniejszyło to ich liczby do zera.
Do czego więc służy ta opcja? I Jak pozbyć się losowo przychodzących tygodni symbolizowanych nazwą danej jednostki (w moim przypadku zawsze są to gryfy)?


We can build a new tomorrow

Ja tak nie miałem chociaż też się tym zajmuję ,ale tak jest tylko z gryfami?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.07.2012, Ostatnio modyfikował: Mosqua

Opcja obiektów nieinteraktywnych to rozmaite pojawiające się przy tworzeniu losowe wzory na mapie.
http://i.imgur.com/1xbLl.png - po lewej część wygenerowana z maksymalnym ustawieniem, po prawej - z minimalnym.


"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć."

Dzięki Ghulk! Nie miałem o tym pojęcia.

@Ravanger- Tak, chodzi tylko o gryfy. Tym bardziej wydaje się to dla mnie dziwne, bo przecież swój tydzień mają chowańce, chochliki, centaury itp... A tu tylko gryfy, gryfy i gryfy.. I to na tyle często, że psują całą rozgrywkę.
Myślicie, że da się tego jakoś zredukować?


We can build a new tomorrow