Imperium

Obiekty na wodzie

Zauważyłem na mapach "Alteris" i Alteris 2" z H2: Desecrated land, że ustawione były tam potwory i zasoby na wodzie. Na innej mapie z tego dodatku był nawet namiot klucznika. Kiedy ja próbowałem ustawiac potwory, zasoby, obiekty i inne lądowe rzeczy na wodzie, to wyskakiwał komunikat na dolnym czarnym pasku, że się nie da. Istnieje jakiś sposób, żeby umieszczac obiekty na wodzie?


Wolnośc słowa jest dla wszystkich!!!

Ustaw je na trawie, a potem zmień trawę na wodę. Proste?

Nie jestem pewien, czy to zadziała - np. jak zrobię teren gołej ziemi, ustawię na nim zamek, a potem zachce mi się wstawic śnieg i zacznę zaśnieżac pola, to ten zamek znika. Krótko mówiąc - jak próbuję zmieniac teren, to wymazuje mi się wszystko, co na wcześniejszm terenie się znajduje - obiekty, miasta, stwory, itp.


Wolnośc słowa jest dla wszystkich!!!

Ratinis

Nie jestem pewien, czy to zadziała - np. jak zrobię teren gołej ziemi, ustawię na nim zamek, a potem zachce mi się wstawic śnieg i zacznę zaśnieżac pola, to ten zamek znika. Krótko mówiąc - jak próbuję zmieniac teren, to wymazuje mi się wszystko, co na wcześniejszm terenie się znajduje - obiekty, miasta, stwory, itp.

I masz świętą rację. Hayven, jeśli nie masz pewności to sprawdź informacje, które podajesz. Bo napisałeś to tak, jakbyś nie od dziś z tego korzystał. Tym bardziej, że to fałszywa informacja. Taki sposób nie działa. Przy zmianie terenu kasuje się wszystko na dotychczasowym.

Ratinis: Podlinkuj mapę, na której jest takie zjawisko.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.06.2013, Ostatnio modyfikował: Mateusz

Sprawdziłem w edytorze i w zasadzie Hayven ma rację: wystarczy ustawić stertę złota na trawie, a potem zamalować cały teren dookoła tego złota wodą :) Nie sprawdzałem jednak czy i jak takie złoto działa w grze.

Warzyw

Sprawdziłem w edytorze i w zasadzie Hayven ma rację: wystarczy ustawić stertę złota na trawie, a potem zamalować cały teren dookoła tego złota wodą :) Nie sprawdzałem jednak czy i jak takie złoto działa w grze.

Sprytne milordzie. Przepraszam, w takim razie nie miałem racji, chociaż trzeba przyznać, że Hayven nie specjalnie to sprecyzował :)

Mateuszu, w zasadzie masz rację, w edytorze H5 taki myk działa, wydawało mi się, że w H2 również ;) Dlatego, faktycznie, podana przeze mnie informacja była w zasadzie błędna ;)

Mapa Alteris oraz Alteris 2 sa dostepne w pliku ( z tego co pamietam) Journals w pliku Maps. Jezeli ich nie znajdziecie, to jeszcze dzis wam przesle na przeklej.net.


Wolnośc słowa jest dla wszystkich!!!