Imperium

[WoG] Kampanie Shadow of Death nie działają

Witam wszystkich na początek. Mam problem który polega na tym, że mając zainstalowany dodatek Wake of Gods nie mogę grać w oryginalne kampanie Shadow of Death. Po wejściu w kampanie w menu głównym do wyboru mamy tylko kampanie z AB, WoG i RoE. W menu własnych kampanii też ich nie ma. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi napisał co mam w takiej sytuacji zrobić, bo bardzo chciałbym pograć w kampanie SoD na WoG. Pozdrawiam :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Grasz używając Ery czy też standardowego WoG-a? Jeśli tego drugiego - będziesz zmuszony przeinstalować grę. W obu przypadkach ściągnij sobie program MMArchive i z jego pomocą otwórz plik H3Bitmap.lod. Następnie wypakuj z niego kampanie SoD (konkretnie to są pliki Gelu.h3c, Gem.h3c, Crag.h3c, Yog.h3c, Sandro.h3c, Final.h3c, Secret.h3c) i wrzuć do folderu Maps w głównym folderze z grą. Teraz będziesz musiał wejść w menu kampanii w "Dowolna" i tam wybrać odpowiednią kampanię - prawdopodobnie jednak nie będzie ona posiadała głosów narratora, a niektóre filmiki mogą być zastąpione tymi z WoG-a.

W przypadku Ery sprawa jest prostsza - należy zainstalować tego moda, który przywraca interfejs oraz kampanie z SoD. Innego rozwiązania na razie nie stworzono.


Tu był link, ale go teraz nie ma.

Instalowałem bardzo dawno, nie mam pojęcia jaką mam wersję. Jak sprawdzić czy to Era czy standardowy WoG?

To dosyć proste - w przypadku Ery powinieneś mieć w głównym folderze z grą folder "Mods" (tam zresztą instaluje się wszelkiego rodzaju mody). Zakładam jednak że posiadasz WoG-a 3.58f - wtedy powinieneś mieć w głównym folderze z grą folder "Updates".

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.06.2013, Ostatnio modyfikował: Hobbicus


Tu był link, ale go teraz nie ma.

Tak, mam jednak zwykłą wersję WoG'a. Trudno, będę musiał znaleźć gdzieś wersję Era i zainstalować moda tak jak napisałeś. Dzięki wielkie za pomoc.

Spróbuj otworzyc kampanie programem ResEdit.


Wolnośc słowa jest dla wszystkich!!!

Stanowczo odradzam używanie zabugowanego ResEdita i zalecam korzystanie z o wiele poręczniejszego MMArchive. ResEdit potrafi usuwać wyciągnięte pliki, źle odczytuje niektóre formaty, a czasem nawet uszkadza pliki *.lod.


Tu był link, ale go teraz nie ma.

Ja tam się nie zawiodłem na ResEdicie. Niczego mi nie zniszczył na komputerze, za to dostarczył mi mnóstwo satysfakcji i zabawy. Na mojej maszynie nie było żadnych bugów, wszystko szło dobrze. Możesz ściągnąć go i uzyć do otworzenia kampanii Cienia Śmierci.


Wolnośc słowa jest dla wszystkich!!!