Imperium

Tawerna - jakie dodatkowe zastosowania?

Co myślicie o karczmie? Czy oprócz kupowania bohatera jest w niej coś innego pożytecznego? Jakie jest wasze zdanie o pogłoskach tam zawartych? Czy informacje zawarte w gildii złodziei są potrzebne i co oznaczają chorągiewki postawione tam w poszczególnych miejscach? Wreszcie jak często używacie karczmy postawionej swobodnie na mapie?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn


Zwycięstwo to nie wszystko...

Tak. Przy zdobywaniu Steadwick w "Podziemia i diabły" zrobiłem sobie w tawernie na mapie drugiego heroesa i ten służył za "wabika"- podjechałem tak, że gen. Kendal rozwalał go i nie wracał do miasta. A ja potem wjeżdżałem do pustego miasta heroesem, który miał armię ;]

Z gildii złodziei korzystam. Pogłoski czasem są przydatne- np. na określonej mapie co gdzie ważnego może być.

Dobrze to Crux ująłeś: pogłoski są ważne- dobre rady na początku gry, chociaż nie zawsze poza tym uważam ze wolno stojąca na mapie przygody gildia złodziei jest o wiele bardziej dokładniejsza w podawaniu poszczególnych info o wrogach aniżeli ta gildia w karczmie.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.10.2008, Ostatnio modyfikował: Logos


w róg, w różki wydmuszki

Dokładnie. Jeśli dobrze pamiętam, na mapie Puszka Pandory są wyjątkowo ważne informacje. Zresztą to nie tylko tam.

W SoD w pierwszej misji Crag Hackiem chyba jedynym dostepnymmiejscem na poczatku żeby bohateraz zatrudnić jest karczma. W 2 słabszych zamkach jej nie ma, 3 ciężko na arcymistrzu od razu zdobyć. Także potrzebna :] A poza tą misją to jeszcze były jakieś fixy z karczmami, nie pamietam nazwy, ale klimatycznie się grało.


WE ARE THE BORG.
YOU WILL BE ASSIMILATED.
RESISTANCE IS FUTILE.

Nawet z jedną karczmą można dowiedzieć się bardzo cennej informacji. A mianowicie: mniej-więcej wywnioskować ile przeciwnik ma bohaterow. A w miarę zdobywania kolejnych zmków kolejne informacje.

Pogłoski zwykle mówią o tym o czym się od dawna już wie.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 23.04.2007, Ostatnio modyfikował: Dagon


It's only after we've lost everything that we're free to do anything.

Dagon

Pogłoski zwykle mówią o tym o czym się od dawna już wie.

Jest to fakt. Czasami informacje są zupełnie niepotrzebne.

Z drugiej strony są one pomocne w wypełnieniu danej misji. Tworząc mapę bardzo często z nich korzystam (ale wolę zdarzenia czasowe).


Zwycięstwo to nie wszystko...

Karczmy ustawionej swobodnie na mapie nie używam prawie wcale, chyba, że jest to ewidentnie potrzebne w kampanii. Tej z zamku - notorycznie i mówię tu zarówno o kupowaniu bohaterów jak i sprawdzaniu gildii złodziei (głównie po to, że przerywam granie z komputerem, gdy widzę, że ogrywam go na całej linii i już się maszyna nie wygrzebie). Z pogłosek użyteczne są właściwie tylko te o grallu, na losowych mapach powiedzenie, że jest ukryte w jakiejś tam części podziemi potrafi bardzo ułatwić życie. Pozostałe są dla mnie absolutnie zbędne, tak w scenariuszach jak i kampaniach.


...In our life theres if...
...In our beliefs theres lie...
...In our business theres sin...
...In our bodies theres die...

ja bardzo lubię czyta teksty pod tytułem: Kraczmarz szepcze ci do ucha:...

czasem sa normalnie śmieszne ;-)

Karczmę używam tylko do zakupu bohaterów, czasem do sprawdzenia "stanu" przeciwników (kto ile ma zamków, herosów, jaką armię, czy właśnie mam zamiar rozjechać najmocniejszego przeciwnika, itp ;P).

Z Karczm na mapie nie korzystam, za to jestem nałogowcem używania wolnostojących Gildii Złodziei :D
Niestety - aby w zamkowych Karczmach dowiedzieć się czegoś wartościowego o worgach, trzeba zdobyć sporą ilość zamków (bo to chyba od tego zależało, ale głowy nie dam).
Pogłosek nie czytam - długo nie wiedziałem nawet, że coś takiego istnieje :P

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Możesz dawać głowę, bo właśnie od tego zależy :)


(podpis w fazie testów)

No to obaj straciliście głowy...bo to nie zależy od ilości zamków tylko ilości wybudowanych tawern.


Ostatnie pojedynki Ligi Masters:
Wielki Finał - Razer vs Black Moses 2-0
Półfinał - Razer vs Ginterlen 1-0
Półfinał - Black Moses vs Dawidu 1-0

@Kumbat: czepiasz się szczegółów :P Nieczęsto spotyka się miasta bez postawionych tawern ;)

Pozdrawiam


If you get a chance, take it. If it changes your life, let it.
Nobody said it would be easy, they just said it would be worth it.

Jednak to jest zasada o której czasem warto wiedzieć.
Tak samo możnaby uznać że szczegółem jest to, że cena surowców na pchlim targu nie zależy od ilości posiadanych zamków, tylko od ilości takowych obiektów.
A to nieraz jest bardzo ważny szczegół.


"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej"

MiB - szczegółami wygrywa się gre ;)


Ostatnie pojedynki Ligi Masters:
Wielki Finał - Razer vs Black Moses 2-0
Półfinał - Razer vs Ginterlen 1-0
Półfinał - Black Moses vs Dawidu 1-0

Ja tam karczm nie używam. Jak mam interes do gildii to idę do gildii, a jak chcę mieć bohatera, to kupuję w zamku, a rady karczmarza mało mnie obchodzą :)


Przetoż jako przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć; tak też na wszystkich ludzi śmierć przyszła, ponieważ wszyscy zgrzeszyli.

Rz 5,12

Tak na marginesie...

...Karczma to inaczej Tawerna, a wiec jeśli kupujesz bohatera to niestety, ale jesteś zmuszony skorzystać z Karczmy.

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.10.2008, Ostatnio modyfikował: Logos


w róg, w różki wydmuszki

Gdzieś trzeba kupić Bohatera :).
Z gildii złodziei korzystam głównie po to, by sprawdzić ile wróg ma zamków...
Ale wole te wolnostojące.
Co do pogłosek, zależy od mapy.


Toluś, Meridion, Tolek, Czikin - jak go zwał, tak go zwał... Powraca do Imperium Jaskini Behemota! Ktoś mnie tu pamięta?

Tolek

Gdzieś trzeba kupić Bohatera :).

Dokładnie. Zgadzam się z tym w 100%.


Zwycięstwo to nie wszystko...

Kordan napisał:

Kordan

Ja tam karczm nie używam

a potem:

Kordan

(...) jak chce mieć bohatera, to kupuje w zamku (...)

wiec wyjaśniłem, ze Karczma to inaczej Tawerna, wiec musi z niej korzystać, bo gdzie kupuje tego bohatera, na pchlim targu sprzedającego cukierki?

To ja poproszę kilo cukierków i Ciebie bohaterze, bo potrzebuje do mojej rozgrywki...

Mam pytanie. Do którego postu odnoszą się dwa wyżej posty? Czy do mojego czy do Kordana?
Bo ostatnio mam problemy z głową by zrozumieć tekst :((((((

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.10.2008, Ostatnio modyfikował: Logos


w róg, w różki wydmuszki