Starożytna Biblioteka

Osada 'Pazur Behemota' » Starożytna Biblioteka » Leksykon » Alp

Biblioteka

Bibliotekarskie mechanizmy

Alp

H3, jednostka z zamku Nekropolis; parametry: 4u; 40; 9; 10; 10; 5-8; 500; specjalne: lot, umiejętność wskrzeszania jednostek własnego oddziału.  

Mity HoMM:
Rzadki gatunek wampira występujący jedynie na małych opustoszałych wysepkach na północnym wybrzeżu Nekropolii oraz Brakady. Jest bardzo niebezpieczny ze względu na bardzo długie kły i szerokie rozwarcie szczęk. Duże obrażenia mogą zadać jego nadzwyczajnie ostre pazury. Atakuje nimi zupełnie niespodziewanie z mgły, która nigdy nie znika z miejsca jego zamieszkania. Odróżnić go od innych wampirów jest bardzo łatwo. Nie potrafi się maskować, ze względu na wyżej opisane duże kły. Nie potrafi ich schować pod skórą. 
Jego pochodzenie owiane jest gęstym mrokiem tajemnicy. Istnieje wiele legend o jego powstaniu, ale najczęściej spotykana jest ta o tajnych laboratoriach Nekropolii. Wywodzi się ona z Brakady.
Otóż według niej alpy powstały na skutek próby przemiany zwykłej bruxy (która, jak wiadomo występuje jedynie jako kobieta) w bruxę rodzaju męskiego. Niektórzy mówią, że eksperyment nie udał się, a zmutowany częściowo wampir zabił wszystkich naukowców i uciekł na wyżej wspomniane wyspy. Po latach bruxa przystosowała się do życia w środowisku, do którego się udała. Znaleziona została ponownie przez nekromatów w czasie wojny o Erathię i opatrzona krótką nazwą: alp. Do dziś można na terenach Nekropolii znaleźć dalekich potomków alpów, oraz pół-alpów.[Neo]


Artykuł czytany 1031 razy, liczba komentarzy: 0. Ostatnia edycja: 10 września 2009, 20:11 przez Leonidasuss.

Historia zmian, zobacz komentarze (0).