Starożytna Biblioteka

Osada 'Pazur Behemota' » Starożytna Biblioteka » Osada » Słownik Osadnika » Bychumoty

Biblioteka

Bibliotekarskie mechanizmy

Bychumoty

Geneza powstania:
Bychumoty (czyt. Biczumoty) powstały w wyniku okropnej plagi, która niegdyś przetoczyła się przez ziemie Imperium, a którą dziś już udało się opanować. Niestety, wciąż nie wiemy dlaczego tak potężne bestie, jakimi bez wątpienia są Behemoty, okazały się tak łatwym celem dla Bychuidozy. Uczonym wciąż nie udało się do końca przebadać układu odpornościowego tych istot, dlatego wiele aspektów tej sprawy pozostaje dla nas niedostępnych. Co ciekawe, poza nielicznymi wyjątkami, choroba dotykała głównie młodych Behemotów.

Aparycja Bychumotów:
Choć poszczególne jednostki mogą różnić się między sobą, to wszystkie posiadają kilka cech wspólnych. Przede wszystkim wzrost - są niewielkie. Największe spośród Bychumotów nie przekraczają dwóch łokci. Jednak pomimo tego dość karykaturalnego wzrostu, są one niewyobrażalnie silne - co sprawia, że potrafią wywołać jeszcze więcej szkód. Ich ciała pokrywa futro, szarego, bądź białego umaszczenia, a z łap wyrastają potężne szpony. Bychumoty poruszają się na dwóch kończynach.

Charakter:
Z natury są złośliwe, choć nie wredne. Bychumotom nie sprawia przyjemności niszczenie, czy przeszkadzanie, po prostu nie rozumieją, że robią coś złego. Nie widzą również żadnego związku między czynem, a ewentualną karą - dlatego karanie ich zupełnie mija się z celem. Istoty te nie są jednocześnie zbyt inteligentne i często potrafią narobić ogromnych szkód z powodu, który innym stworzeniom wydaje się zupełnie niezrozumiały.

Ciekawostki:


Artykuł czytany 3697 razy, liczba komentarzy: 1. Ostatnia edycja: 19 grudnia 2014, 17:05 przez Silveres.

Historia zmian, zobacz komentarze (1).