Starożytna Biblioteka

Osada 'Pazur Behemota' » Starożytna Biblioteka » Leksykon » Gorynycz

Biblioteka

Bibliotekarskie mechanizmy

Gorynycz

WOG, jednostka. Neutralna. Parametry: 7*; 250; 8; 20; 20; 25-45; specjalne: brak kontrataku, atakuje otaczające jednostki.
Gorynyche wygląda jak owoc romansu zielonego smoka z hydrą - jest to trzygłowy smok, który jednak mimo umiejętności latania jest dosyć wolny. Jak na tak dobrych rodziców ma parametry dosyć słabe, co jest jeszcze jednym dowodem na to, że łączenie dwóch doskonałych gatunków nie musi być wcale dobrym pomysłem.
Mity HoMM:
Badacze nie potrafią wyśledzić pochodzenia tych stworów. Jedni próbują odnaleźć w tym ślad nieudanych eksperymentów magów prowadzących badania nad dziedzicznością cech bojowych. Inni zgoła twierdzą, że jest to zupełny przypadek, jeżeli tak można nazwać ekstrawagancję jednego z zielonych smoków zamieszkujących niedostępne góry.

Gorynycz - stwór z mitologii rosyjskiej, skąd "zawędrował" do rosyjskiego rozwinięcia H3 czyli WOG. Inne nazwy to "Żmij Gorynycz" lub bardziej prawidłowo "Zmiej Gorynycz". W ludowych baśniach to smok trójgłowy, mający zdolność przyćmiewania światła i rozbudzania różnych sił przyrody. Gorynycz pełni rolę podobną do cerbera (też trzy głowy) - ma strzec państwa zmarłych, a dokładniej Kalinowego Mostu przerzuconego nad ognistą rzeką. Są oczywiście i inne wersje tej legendy, zawsze jednak jest to strażnik związany z kraina umarłych. Językoznawcy wywodzą jego nazwę od gór i początkowo miał to być ich duch. Nazwa "zmiej", pokrewna oczywiście ze żmiją, związana jest z ziemią. 


Artykuł czytany 1454 razy, liczba komentarzy: 0. Ostatnia edycja: 17 listopada 2009, 18:53 przez Leonidasuss.

Historia zmian, zobacz komentarze (0).