Starożytna Biblioteka

  • http://ognisko.heroes.net.pl
Osada 'Pazur Behemota' » Starożytna Biblioteka » Ogłoszenia » Wersja z dnia 30 września 2009, 12:39

Biblioteka

Bibliotekarskie mechanizmy

Ogłoszenia

Cytat dnia:

Niels Bohr jest uważany za prawdziwego twórcę mechaniki kwantowej nie tylko z racji własnych odkryć, lecz przede wszystkim dzięki niezwykłej atmosferze kreatywności, wrzenia intelektualnego, wolności umysłowej oraz przyjaźni, jaką potrafił wokół siebie stworzyć. Instytut Fizyki w Kopenhadze, założony przez Bohra w 1919 roku, przyjmował w swe progi wszystkich liczących się młodych fizyków europejskich: pobierali tam nauki Heisenberg, Pauli, Born. Bohr, nieco starszy od nich, potrafił całymi godzinami dyskutować nad jakimś szczegółem ich hipotez, łącząc we właściwy sobie sposób przenikliwość filozoficzną z życzliwością i rygorem. Dokładny aż do przesady, wręcz maniak, nie tolerował żadnych ogólników w interpretacji doświadczeń; ale też i żaden nowy pomysł nie wydawał mu się a priori zwariowany, a żadna klasyczna myśl nie była nietykalna. Lubił zapraszać studentów do swego domu we wsi Tisvilde; przyjmował tam również innych specjalistów, rozmowy przechodziły swobodnie z fizyki na filozofię, z historii w sztukę, z religii na problemy życia codziennego. Nic podobnego nie wydarzyło się od początków myśli greckiej.

Michel Houellebecq - Cząstki elementarne


Nowy Czas Imperium już jest!
























Czy wiesz?
Jak nazywa się stolica Hyperiona?

(Hyperion, Dan Simmons)

Odpowiedź: Keats
Aktualności

Upiór Południa. Burzowe Kocię!

Trzecia odsłona najnowszego cyklu Mai Lidii Kossakowskiej trafiła w piątek (18 września) do księgarń. Z tego co zdążyłem przeczytać, będzie to opowieść o żołnierzu, który służył w Zatoce Perskiej. Pewnej burzowej nocy, gdy przebywał w szpitalu z połamanymi nogami i trzema ranami postrzałowymi przyszedł doń potrafiący mówić kot, prosząc żołnierza o pomoc dla świata z którego zwierze pochodziło.

Komentarze

Jak możecie zauważyć, Crazy wprowadził do Biblioteki system komentarzy. Komentować możecie każdy artykuł umieszczony na naszych regałach. Zachęcamy do tego serdecznie. Komentarze można wykorzystać w różnym celu, do zasygnalizowania błędu w artykule, do podzielenia się swoją refleksją na temat treści, bądź też  do umieszczenia luźnej uwagi dotyczącej komentowanego tekstu. W każdym przypadku będą miłe autorowi artykułu. :)

Uwaga!

Proszę o zgłaszanie wszystkich błędów w Bibliotece. Jej kod uległ dosyć dużej zmianie i nie jestem pewien, czy wszystko działa tak, jak powinno.




















































Artykuł czytany 102052 razy, liczba komentarzy: 5. Ostatnia edycja: 30 września 2009, 12:39 przez Moandor.

Historia zmian, zobacz komentarze (5).