Starożytna Biblioteka

Osada 'Pazur Behemota' » Starożytna Biblioteka » Leksykon » Pradawni nieumarli - Ostroghule

Biblioteka

Bibliotekarskie mechanizmy

Pradawni nieumarli - Ostroghule

Po raz pierwszy pojawiły się na archipelagu Karkan, a dokładnie na wyspie Erdes znanej z potężnej energii magicznej jaka ją otacza. Nie wiadomo kto je stworzył, ale był to niewątpliwy geniusz nie tylko w dziedzinie nekromancji ale także i magii natury. Bestie te stworzone są z wysuszonego ludzkiego ciała, drewna i kamienia. Elementy te wzajemnie się przenikają niczym łaty na starym fraku.

Jak właściwie wyglądają? Wyobraźcie sobie istotę wielką na półtorej chłopa wychudzoną i wybebeszoną posiadającą zamiast twarzy rząd błyszczących ostrych zębów i dwie ziejące dziury przypominające otchłań, która zaraz was wciągnie. Zamiast kończyn ostre niczym elficka włócznia skalne szpikulce a smród tak wielki roznoszą, że co słabsze istoty od samego odoru już tracą życie.

Pierwszy raz użyto ich w celach bojowych podczas wojny o tron w Imperium Quirytów. Ożywione przez potężnego wampira siały postrach wśród walczących z nieumarłymi hybryd z Imperium Wilków i partyzantów księcia Driama. W zasadzie to dzięki tym istotom udało się przepędzić zwolenników przewrotu pałacowego z kraju i rozbić ich armię podczas wielkiej bitwy na  polach Nersesa.

Ich największym atutem jest szybkość z jaką się poruszają i atakują. Mimo iż z wyglądu nie sprawiają wrażenia specjalnie zwinnych, jednak kiedy dojdzie do konfrontacji to są zdolne nawet skakać po ścianach. Poruszają się praktycznie bezszelestnie, więc jeśli kiedyś przyjdzie Ci zwiedzać stare krypty i jaskinie to rozglądaj się aby głowy nie utracić.

Aby zgładzić Ostroghula trzeba się mocno natrudzić, albowiem jest to bestia bardzo zaciekła i wredna. Trzeba dużo siły, alby odparować atak tej bestii i jeszcze więcej aby móc jej wyrządzić jakąś krzywdę. Zaleca się atakowanie szyi, która jest bardzo cienka lub zrzucenie na Ostroghula czegoś bardzo ciężkiego, co niewątpliwie go unieszkodliwi. Jeżeli nie będziecie mieć takiej sposobności to lepiej zaufajcie swojej broni i umiejętnościom... Lub nogom, które powinny zabrać was jak najdalej od tych niegodziwych potworów.
Można też próbować magią lecz powinny być to tylko czary obszarowe, gdyż wszelkiej maści pociski magiczne mają bardzo małą szansę na trafienie, ze względu na wspomnianą wcześniej szybkość tych nieumarłych kreatur. Przydatne tu będą ściany płomieni lub wybuchające pociski.


Artykuł czytany 780 razy, liczba komentarzy: 0. Ostatnia edycja: 19 marca 2010, 18:27 przez Kordan.

Historia zmian, zobacz komentarze (0).