Starożytna Biblioteka

Osada 'Pazur Behemota' » Starożytna Biblioteka » Leksykon » Pradawni nieumarli - Sklejaki

Biblioteka

Bibliotekarskie mechanizmy

Pradawni nieumarli - Sklejaki

Metoda tworzenia nieumarłych istot z pozszywanych ze sobą fragmentów zwłok nie jest niczym nowym. Wszak już nieumarli Króla Lisza byli zasilani przez bestie zwane Plugastwami a Lord Arantir przy pomocy połączonych ze sobą zwłok pod postacią cyklopów z powodzeniem oblegał miasta... Lecz to właśnie Sklejaki, istoty stworzone dzięki potężnej mrocznej magii i czystemu mięsu wiele lat temu siały postrach wszędzie tam, gdzie się pojawiły.

Czym właściwie one są? Wymysłem szalonego lisza, który podczas badań odkrył że magia połączona z czystym mięsem staje się o wiele mocniejsza, ale musi być to najczystsze mięso. Żadnych fragmentów tłuszczu czy skóry. Trzeba te fragmenty czystego mięsiwa pozszywać w jedną wielką kulę a następnie rzucić na nią specjalne zaklęcie, które sprawi, że masa zacznie nabierać kształtu. Wyrosną z niej dwie obrzydliwe głowy, dwie potężnie łapy, zdolne podnieść najcięższe głazy i kilkadziesiąt macek, na których bestia ta przemieszczać się będzie. Wydawać by się mogło że wystarczy mały podmuch ognia aby usmażyć Sklejaka jak indyka. Jest to niemożliwe, gdyż potężne zaklęcie, którym go ożywiliśmy zapewnia mu ochronę przed większością zaklęć a bez magicznej broni nawet nie ma co próbować stawać z nimi do boju.
Jeżeli mięso nie zostanie dokładnie oczyszczone i zostanie na nim chociaż trochę niepożądanych fragmentów ciała to podczas rzucania zaklęcia ożywiającego dochodzi do ogromnej eksplozji, która zmiecie z powierzchni tego świata niekompetentnego nekromantę.

Podczas walki z tymi bestiami najlepiej najpierw poobcinać im macki, przez co nie będą mogły się ruszać, a to z pewnością ułatwi nam zadanie. Lecz nie myślcie sobie, że unieruchomienie Sklejaków oznacza wygraną. O nie... Będą zaciekle bić łapskami we wszystko co się do nich zbliży i spodziewajcie się, że będą też rzucać w agresorów czym popadnie. Nie ma pewnego sposobu na wyeliminowanie Sklejaka z potyczki, ale dobrym rozwiązaniem byłoby po prostu siekanie i cięcie go tyle ile pozwalają nam na to nasze mięśnie. Jest to bardzo trudne, ale może w końcu bestia się rozpadnie, a wtedy zwycięstwo będzie wasze.


Artykuł czytany 1310 razy, liczba komentarzy: 0. Ostatnia edycja: 19 marca 2010, 19:03 przez Kordan.

Historia zmian, zobacz komentarze (0).