Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Odmiany fanów"

Aktualnie w Osadzie: Ognisko jest zgaszone.
Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Odmiany fanów
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Tarnoob

Tarnoob

13.12.2014
Post ID: 78543

Acid Dragon kiedyś – nie pamiętam, kiedy, ale dość dawno, bo opowiadałem o tym kumplowi już w gimnazjum :-P - podzielił fanów na strategów toczących turnieje i na poszukiwaczy przygód szperających po ciemnych zakamarkach. Jaskrawe przykłady tych różnic to liga, np. World of Heroes, zrzeszająca tych pierwszych, i Kwasowa Grota oraz częściowo JB, łącząca tych drugich. Poszukiwacze przygód często są fanami fabuły, Forge, fanowskich modów, Might and Magic i nie cierpią Ubisoftu, a turniejowicze odwrotnie, choć też nie zawsze lubią Heroes V.

Poznanie gustów Mateusza i Konquera uświadomiło mi, że tych typów jest więcej, a przykłady Nicolaia i Hubertusa pokazały, że z upływem lat zainteresowania i upodobania mogą się u fana zmieniać.

Generalnie tych tematów, które dzielą fanów, jest bardzo dużo:
– aktywność w grze multiplayer
– opinie nt. poszczególnych gier
– opinie nt. fanowskich modów
– opinie nt. poszczególnych stron fanowskich

Można by z tego zrobić olbrzymią tabelę albo ankietować np. próbę kilkuset fanów i szukać jakimś algorytmem naturalnych korelacji, z których wyłaniałyby się „bloki”. Oczywiście ewoluowałoby to z czasem.

Taro

Taro

13.12.2014
Post ID: 78545

Eee... i co w związku z tym?

Tarnoob

Tarnoob

13.12.2014
Post ID: 78546

Po prostu uznałem to za ciekawe. :-P

Uważam, że dobra znajomość rynku fanów jest całkiem ważna do planowania przyszłości i do podejmowania takich decyzji jak kształt Heroes VII albo wydanie Heroes III HD Ed. Do tego sami się możecie podzielić refleksjami, czy się z jakimś typem identyfikujecie albo czy do innej odmiany macie jakieś wąty.

Sam się czuję wybitnie wyrośnięty na Grocie i jestem takim „fanem”, co sporo czyta pisze, a mało grał. :-P Oczywiście do nikogo innego nic nie mam i bardzo się cieszę, że np. Tawerna zapełniła „lukę”, będąc stroną fanów Heroes V, a oprócz tego powstały niezależne ligi, bo tego brakowało. Widzę tylko, że niektórzy ligowcy kiedyś traktowali trochę lekceważąco inne rodzaje fanów, mimo że nikt do nich nic nie ma.

Taro

Taro

13.12.2014
Post ID: 78555

Hm, to oczywiście nie była złośliwa uwaga. To ciekawy temat ale chodziło mi o to, że z reguły autor tematu wskazuje kwestię o której się tu będzie rozmawiać, a Ty walnąłeś tylko opinię :P

Jest pewna grupa, którą lubię nazywać "sekciarze". Są to po prostu miłośnicy h4, które chyba najbardziej odbiega formułą od pierwowzorów. Są tam Ci, którzy pokochali grę ze względu na przekokszonych bohaterów, system magii czy skilli, albo za edytor, który daje niewiarygodne możliwości. W ogóle np. na takich Celestial Heavens nadal są aktualne rozmowy właśnie jak coś zrobić w edytorze do czwórki. Wielu znanych tam mapmakerów odnosi się z reguły do tej części.

Także to taka ciekawa wzmianka ode mnie. Choć dodam, że jestem jednym z tych, dla których hirki to części 1-4.