Oberża pod Rozbrykanym Ogrem
Aktualnie w Osadzie: Ognisko jest zgaszone.
Osada 'Pazur Behemota'
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka

Otwierając drzwi Oberży i przestępując jej próg licz się, podróżniku, z tym, iż w przyszłości może ci zabraknąć ochoty do opuszczenia jej przytulnych czterech ścian. Luźne rozmowy prowadzone przy niezwykłej różnorodności trunków jak i potraw zatrzymają cię tu na długie godziny. Wypij kufel Syrenek z Oberżystą, poeksperymentuj z magią, skosztuj ciasta w Zakątku, , wyciągnij się na zielonej trawie lub też znajdź podobnych sobie miłośników przygód i wyrusz odkrywać świat. Po prostu pamiętaj, by wstępując do Oberży „Pod Rozbrykanym Ogrem” miło i przyjemnie spędzić czas.

Przedsionek Oberży Gospodarze:
W Przedsionku zawsze kręci się dużo dusz. W tym miejscu znajduje się Ogromna tablica, na której wiszą rozmaite ogłoszenia i notatki. Możesz tutaj równie dobrze zasięgnąć porad prawnych, jak i nająć się do wyprawy.
Ostatni głos: Ignis (22.01.2015) w wątku "Kiedy Rozum Śpi".
Baśniowe Gawędy Gospodarze:
Oberża to nie tylko stoliki przy których przesiadują ludzie i nieludzie, sącząc piwo ze swoich kufli i turlając kośćmi. Dookoła Oberży znajduje się cała masa rozmaitych budynków. Wielu stałych klientów pobudowało tutaj swoje międzynarodowe siedziby. Na pewno nie pożałujesz, gdy odwiedzisz jedną z nich. Każdy domorosły miłośnik arkanów magicznych znajdzie coś dla siebie w jednej z gildii. Doświadczeni wojownicy i magowie mogą natomiast spróbować swoich sił na arenach. Nie czekaj i zanurz się w magicznym świecie Osady.
Ostatni głos: Laysander (22.04.2020) w wątku "Gildia Alchemików".
Niesłychane Historie Gospodarze:
Wszelkie dzieje Bohaterów mają tendencje do odbywania się na dalekich lądach, czy też alternatywnych uniwersach. Wielkie portale przenoszą uczestników wypraw do wielu niesamowitych miejsc. Ty także możesz wziąć w nich udział. Spakuj swoje kości i ruszaj w kierunku niezbadanych lądów, a być może jakiś bard napiszę o Tobie balladę.
Ostatni głos: Iza Rex (1.11.2014) w wątku "Północne krańce Imperium".
Gry Wyobraźni Gospodarze:
W tym półmrocznym miejscu rozsiadły się osoby, które twierdzą, jakoby posiadły klucz do świata wyobraźni. Dyskusji tu toczonych nie rozumie nikt poza wtajemniczonymi. A może chciałbyś zostać jednym z nich? Usiądź zatem i porozmawiaj, możesz tu zasięgnąć języka na tematy związane z RPG.
Ostatni głos: Wiwernus (28.09.2019) w wątku "Purgatorium [Temat Ogólny]".
Składzik na zapleczu Gospodarze:
W tylnej części Oberży znajduje się niewielki składzik. Do tego legendarnego pomieszczenia dostęp mają tylko Mistrzowie Gry. Prócz licznych beczek z trunkami. znajdują się tu także szerokie ławy, na których przesiadują Władcy Marionetek w czasie przerw. Zajadając się twardymi serami i popijając najdroższymi trunkami, dyskutują o podwyżkach cen i innych kwestiach dotyczących działalności Oberży. Podobno to tutaj przechowują swoje magiczne almanachy i kantowane kości.
Ostatni głos: Silveres (25.12.2014) w wątku "Pogadanki Mistrzów Gry".
Zatęchłe Archiwum Gospodarze:
Tutaj dogorywają w zapomnieniu stare Ballady i Gawędy.

Ogromne pomieszczenie, wypełnione jest różnymi skarbami. Pełno tu artefaktów, bibelotów, mniej lub bardziej udanych ballad, map, kronik i przedawnionych traktatów.
Ostatni głos: Silveres (19.07.2015) w wątku "[Stenogram] Kiedy rozum śpi".