Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Nowy tytuł - jak powinna brzmieć jego nazwa?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Nowy tytuł - jak powinna brzmieć jego nazwa?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ynaf

Ynaf

16.02.2008
Post ID: 23822
Wizja gerontyczna- jak to ładnie określiła Sulia, jest interesująca i bardzo kilmatyczna.
Nie dziwię się więc, że wszystkim(no prawie, bo wiadomo, że nie każdemu musi się podobać) się podoba...
Mi osobiście pasuje na to stanowisko...
Ynaf

Ynaf

16.02.2008
Post ID: 23824
Zapomniałem dodać, że wszystkich tych, co nie wiedzą, co oznacza geront, odsyłam do encylkopedii onet wiem...
Crux

Crux

16.02.2008
Post ID: 23825
Cóż, jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze do spraw Jaskini, to moim zdaniem pomysł jeszcze większego "ustarożytnienia" Jaskini nie jest zbyt dobry. Pretorianie to łatwo kojarząca się nazwa ze starożytności, tak jak rycerze czy inkwizytorzy w średniowieczu. A chyba nikt wrzucając na stronę rangę Inkwizytor (a spotkałem się z takową, a i w Jaskini była osoba nosząca taki tytuł) nie będzie dawał następnie Paladynów, Lancknechtów, Kupców, tylko dlatego, iż spodobała mu się nazwa inkwizytora (chyba, że to forum o średniowieczu).

Jaka powinna być nazwa... (pewnie, skrytykował, niech sam wymyśli :P) Pomyślę. Mam nadzieję, że nie czeka mnie lincz za ową opinię.

Pozdrawiam.
Tristan

Tristan

16.02.2008
Post ID: 23826
W sumie to żadne z poprzednio wymienionych propozycji jakoś mi nie pasuje:-p

Ja dałbym "imperatora" ale niestety imperator odpada z chyba wiadomych względów;-p

A szkoda bo imperator fajnie brzmi;-p
Ynaf

Ynaf

16.02.2008
Post ID: 23828
No niestety;)
Ja wpadłem na dziwny (teraz myślę, że beznadziejny) pomysł może, klucznik- w moim przekonaniu klucznicy zawsze byli wykształceni(no wiadomo o co chodzi), a poza tym kluczników jest niewielu na tym świecie :)
Hellscream

Hellscream

18.02.2008
Post ID: 23896
Skoro to jaskinia behemota, to nazwijmy takiego 6 latka......behemotem:)
Vantor

Vantor

18.02.2008
Post ID: 23897
Może czempion, mistrz, albo weteran, a starego weterana zamienic na cos innego.
Tristan

Tristan

18.02.2008
Post ID: 23904
Champion/Czempion nawet fajnie brzmi;-p
Lobo

Lobo

18.02.2008
Post ID: 23922

Sulia

Wybaczcie, ale moim pierwszym skojarzeniem był odział geriatryczny :P



Takoż i moim - więc jestem raczej na "nie" :P

Może "Czcigodny"? Czcigodny Lobo ^^

Albo w ogóle zostańmy przy weteranach, po cholere nam więcej rang?
Crux

Crux

18.02.2008
Post ID: 23923
Mnie cały czas po głowie chodzi coś związanego ze starszyzną plemienną (ale chyba niezbyt pasuje określenie "Starszy"? :P). Natomiast na pewno odpada określenie "radny" - za bardzo kojarzy mi się z samorządem i radą miejską.

Ejj... A może... (wiem, bezsens) "Zasłużony"?
Vandergahast

Żywiołak Piwa Vandergahast

18.02.2008
Post ID: 23924
No nie wiem czy chciałbym mieć tytuł staruch :] poza tym, w geruzji byli tylko mężczyźni, spolszczymy to do gerontki, co samo w sobie brzmi głupio, czy może (mogę Sulio? :]) Geront Sulia, co też brzmieniem nie zachwyca. Pomysł z Sir i Lady mi ale jak Gnom słusznie zauważył brzmi okropnie poważnie. Może archont albo strateg? Kiedyś był chyba nawet tytuł archonta czy czegoś podobnego, zaś strateg, porównując do Greków, w sam raz by się nad weterana nadawał. Tylko też nie wygląda zbyt dobrze. Ale archont brzmi fajnie :]
Crux

Crux

18.02.2008
Post ID: 23925
Van, ale jakże bym naszą Elitę (może po prostu dać jakieś określenie w stylu Szlachcic lub Nobil?) nazwać "staruchami"? Czuję, że mnie nikt nie lubi, to spisek! ;) *1

Natomiast pamiętajmy, że od dawien dawna starsi ludzie byli ogromnie szanowani ze względu na swą wiedzę, mądrość życiową, doświadczenie. Naprawdę, to jest świetny pomysł. *2

*1 specyficzne poczucie humoru
*2 na marketing się nadaję?

MiB

MiB

18.02.2008
Post ID: 23928

Vandergahast

...może (mogę Sulio? :]) Geront Sulia, co też brzmieniem nie zachwyca.


Tylko to nie musi zachwycać brzmieniem, bo nie tak będzie zapisywane.
Pozostanie dotychczasowa forma - informacja o "statusie" pod nickiem.
Zatem w moim odczuciu "Geront" brzmi tak samo jak "Weteran", czy "Jaskiniowiec".

Przecież "Jaskiniowiec Sulia", czy "Weteran Sulia" brzmi równie "dziwnie", a jakoś nikt o to kopii nie kruszy ;)

Ja jestem za Gerontem. Fakt - pewne skojarzenie z zakładem geriatrycznym jest, ale tylko niewielkie ;)

Pozdrawiam
Mosqit

Mosqit

18.02.2008
Post ID: 23956
Ja mysle że STARY WYGA czy STARY WYJADACZ to dobra propozycja - buhahahaha :D
Islington

Mistrz Islington

18.02.2008
Post ID: 23961
Zgodzę się z Grenem w kwestii Geronta - może być on dla wielu niezrozumiały (przyznam, że dla mnie z początku również)

Tytuł powinien jasno wyznaczać swą wagę, a ten na pierwszy rzut oka budzi we mnie tylko konsternacje - co więcej, nie wiem czy chciałbym się wgłębiać w jego znaczenie.
Stanowcze nie.

Z nazw, które przychodzą mi pierwsze na myśl to "Strażnik", "Wielebny" , czy "Mędrzec"

Aczkolwiek propozycje nieprzemyślane, wrzucone abym nie tylko krytykował, ale kreatywnością się wykazał.
Będziem myśleć
Tristan

Tristan

18.02.2008
Post ID: 23966

Islington

"Wielebny"


Wielebny z księdzem mi się kojarzy :-)
Lobo

Lobo

18.02.2008
Post ID: 23976
To może Legenda? Albo inaczej - weteran niech zostanie najwyższą rangą tak jak było zawsze. W zamian możemy dać jakąś rangę PRZED Weteranem. Pewno łatwiej będzie coś wymyślić a weterani jak to weterani - stare dziady i nie zawsze przychylni zmianom ;)
Takeda

Takeda

18.02.2008
Post ID: 23978
Geront i zakład geriatryczny ;), cóż nie da sie ukryć, że trochę dziadków już mamy ;)

Moja propozycja to Nestor.

Lady i sir jak najbardziej, ale przy nicku.
Vantor

Vantor

18.02.2008
Post ID: 23986
Tak:
-mędrzec
-senior :p
-czempion/mistrz
-szlachcic
-generał
-kombatant :)
MiB

MiB

19.02.2008
Post ID: 23991
@Vantor: i takim oto prostym sposobem dochodzimy do zakładu geriatrycznego i Geronta :P

Dodam jeszcze, że wszelkie propozycje typu "Imperator" tudzież "Radny" odpadają, ze względu na kolizję z istniejącymi stanowiskami.

Hellscream

Z całym szacunkiem, MiB, ale to "pozdrawiam" powinieneś dać do sygnatury, bo i tak zawsze nas pozdrawiasz:D


Właśnie "szacunek" to słowo klucz, do znalezienie odpowiedzi na pytanie dlaczego jeszcze tego "pozdrawiam" nie wrzuciłem w sygnaturkę.
Na przyszłość takie spostrzeżenia kieruj na majla tudzież PW, a nie offtopuj.

Pozdrawiam